Додому НОВИНИ Культура День села у Половецькому: гарний ювілей, гарні традиції

День села у Половецькому: гарний ювілей, гарні традиції

998
ПОДІЛИТИСЬ

18 серпня у Половецькому на спортивному стадіоні відбулося свято – День села!

Час появи Половецького на Бердичівщині сягає сивої давнини. І якщо вірити історичним розвідкам, нині село відзначає свій ювілей – 370 років із часу свого заснування.

З гарним настроєм та усмішками на обличчях відбулись цього дня урочистості. Свято відкрилося Державним Гімном України та добросердечними словами ведучої свята завідуючої клубом Тетяни Бур’ян. Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв АТО (ООС) – жителів Бердичівщини, які полягли смертю хоробрих, захищають рідну країну. Озвучили й перелік односельчан, які нині беруть участь у цій неоголошеній війні.

Доброю традицією стало проведення на День села конкурсу краси поміж міні-красунь – маленьких дівчат, які 1 вересня вперше прийдуть до школи. Конкурс оцінювало поважне журі: директор ТОВ “Нормагро” Ірина Миколаївна Унгурян, вчитель Половецької ЗОШ Роман Володимирович Лисавецький, приватні підприємці Олена Володимирівна Шаповал та Валентина Сергіївна Гіріна. Почесне звання “Міс-красуня” здобула Карина Радкевич. Мамі переможниці – Галині Володимирівні, багатодітній матері, доньки якої вже декілька років беруть участь у цьому дитячому конкурсі, за активну громадську позицію вручили Подяку від виконкому сільської ради та подарунок від ТОВ “Нормагро”. Відмітило журі призами й інших прекрасних учасниць конкурсу – Діану Шеремет та Софію Конончук.

Гості свята вітали присутніх гарними словами. Так, випускник Половецької школи Петро Носаль привітав громаду зі святом та подарував іменинникам декілька власних поетичних збірок. Від імені Бердичівської районної ради та від себе особисто виступила голова ради Софія Томашевська. Вона дякувала громаді за гостинність та відзначила Подяками районної ради самих активних, працьовитих половчан: педагога початкових класів Половецької школи Антоніну Миколаївну Пашун, голову ветеранської організації Половецького та Хмельового Валентину Іванівну Слєпцову, пенсіонера, механізатора, який і досі допомагає своїм землякам, Анатолія Дмитровича Байдика. Відзначили Подяками районної ради також депутата райради Олександра Столяра та директора ТОВ “Ногрмагро” Ірину Унгурян. Звучали привітання й від імені райдержадміністрації – начальник відділу Алла Пацевич нагородила Почесною грамотою сільського голову Половецького Василя Глищука.

До слова запросили голову ФГ “Агро-Рай-19”, депутата районної ради Олександра Столяра. Він привітав земляків зі святом та від імені і за дорученням народного депутата України Олександра Ревеги вручив цінні подарунки: найстарішим жителям села Василю Степановичу Педику (1933 р.н.), Анатолію Сидоровичу Онищуку (1934 р.н.), Ніні Павлівні Минчук (1928 р.н.) і Веліні Адольфівні Плаксюк (1932 р.н.); найменшій жительці села Поліні Сергіївні Пацало (18.07.2018 р); поважним ювілярам серпня Віктору Іполитовичу Чернюку (70 років), Вірі Адамівні Зущик (70 років) та Валентині Йосипівні Герасимчук (60 років).

На завершення свята слово взяла Ірина Унгурян. Вона подякувала всій громаді за гарне свято. Побажала всім жителям Половецького міцного здоров’я, наснаги у розбудові рідного села.

Святкову концертну програму, яку представили на Дні села, підготував дружний колектив культпрацівників із сіл Скаківка, Никонівка та Половецьке. Гості свята відзначили виступи молодих учасниць Вікторії Баранівської та Анни Чуванової. Музичний супровід свята забезпечив Сергій Тарасюк.

Надвечір розпочався футбольний матч між командами юнаків, яких розділили по двом віковим категоріям: до 13 та до 16 років. У матчевій суперечці, як завжди, перемогла дружба. Усіх учасників змагань нагородили подарунками та гучними оплесками глядачів. Слід відмітити, що учасницею змагань у віковій категорії до 13 років стала й юна дівчина – Каріна, яка показала спортивну майстерність на рівні юнаків-однолітків. Її гра викликала схвальні та заслужені оплески всіх глядачів.

Упродовж усього свята працювала польова кухня: м’ясну юшку приготував Едуард Лінкевич, рибною юшкою та смаженою рибою пригощав Олег Венгеровський, який завітав на свято з пересувною бесідкою. Не проходили гості й повз смачних страв, приготовлених умілими руками Тетяни Труналевич, Наталії Шеремет та Валентини Пацало.

Самими яскравими на цьому святі стали розваги для дітей – батути та веселі гірки працювали допізна та безкоштовно: 200 квитків для дітей придбали спонсори свята ТОВ “Нормагро” та ФГ “Агро-Рай-19”.

За проведення свята села, за організацію розваг та дозвілля громада Половецького висловлює щиру подяку спонсорам: ТОВ “Бердичівський пивзавод” (Столяр Л.С.), ТОВ “Нормагро” (Унгурян І.М.), ФГ “Агро-Рай-19” (Столяр О.С.), ФГ “Еверт” (Еверт Г.К.), ТОВ “Беревіта” (Наліжитий В.В.), приватним підприємцям Шаповал Г.І., Шаповал В.А., Шаповал С.В., Шаповал О.В., Поліщук О.П., Гіріній В.С., Гадомському С.Ф., Греві В.А., громадянам Горбач Т.О., Фещуку В.В., Постернак Н.І., громадському товариству “Вербова тиша” (Конончук Д.М.).

Тетяна Бур’ян,
завідуюча клубом.