Додому НОВИНИ Влада і громада День Чорнобильської трагедії у Бердичівському районі

День Чорнобильської трагедії у Бердичівському районі

618
ПОДІЛИТИСЬ

26 квітня 1986 року навічно залишиться в пам’яті людей, як дата величезної техногенної та екологічної катастрофи за всю історію ядерної енергетики. На четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції прогримів потужний вибух, який повністю зруйнував реактор. В довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Тисячі загиблих, тисячі тих, хто ліквідовував наслідки аварії та втратив своє здоров’я – така страшна ціна Чорнобильської трагедії. Ось уже 31 рік біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й.

З року в рік заходи з нагоди вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС проходять на території села Озадівка, адже Озадівська сільська рада  в 1991 році прийняла переселенців з Народицького району. За три десятки років ця земля стала рідною  для 208 сімей.

26 квітня 2017 року на території Озадівської сільської ради, біля місцевої школи відбувся мітинг – реквієм приурочений річниці Чорнобильської катастрофи. Вшанувати пам’ять про загиблих та постраждалих, покласти квіти до пам’ятного знаку жертвам аварії на ЧАЕС завітали голова Бердичівської райдержадміністрації Едуард Томашевський, заступник голови районної ради Олена Рудик, помічник-консультант депутата Верховної Ради України Олександра Ревеги Софія Томашевська, голова районної організації “Всеукраїнської народної партії Чорнобильців України”, ліквідатор катастрофи Василь Романський, директори загальноосвітніх шкіл району, діти, односельчани та гості.

Учні Озадівської загальноосвітньої школи вишикувались живим коридором із квітами і прапорцями уважно слухали ведучих та виступаючих про події далекого 1986 року та усі наслідки цієї трагедії. Вчителі і учні передавали трагічність подій словами пісень.
Усі виступаючі висловили глибоку подяку героям-чорнобильцям, які зробили крок назустріч біді, показавши світові зразок безмірного героїзму, мужності, самовідданості та любові до рідного краю. Щиро подякували тим, хто щодня бореться з хворобами викликаними катастрофою. Побажали усім присутнім міцного здоров’я, мирного неба, сімейного затишку, достатку в родинах та благополуччя.

Прес-служба райради