Додому НОВИНИ Влада і громада День Єднання

День Єднання

183
ПОДІЛИТИСЬ

День Єднання 16 лютого, започаткований Президентом України Володимиром Зеленським, пройшов у Бердичівському районі у всіх його територіальних громадах: підняття Державних Прапорів, виконання Гімну України, флеш-моби, виховні години в навчальних закладах, патріотичні гасла і пісні… Майже все так, як це було в часи здобуття Незалежності.

Єдина різниця, що тоді це була мирна Україна, а нині триває війна і на кордонах – ворожі війська. Слава Богу, у цей день не відбулося вторгнення Росії, як це передрікали американські спецслужби. Зате з’явилось повідомлення розвідки Естонії, що війна все ж буде, але наприкінці лютого.

Комусь дуже хочеться, щоб на нас все таки напали? Чи може просто лякають, щоб ми зробили те, що їм вигідно? На мою ж, звичайно, суб’єктивну думку, нині напад малоймовірний. Світ ще не забув, чим закінчились війни в Кореї, В’єтнамі, Афганістані. До цих пір неспокійно в Іраку, Лівії, Сирії. На грані ядерної війни світова спільнота була під час Карибської кризи 1961 року. Та тоді переміг здоровий глузд. Але все це було десь далеко. А ось розпочати війну в нині благополучній Європі може лише самовбивця, себе та свого народу. Через те лідери всіх країн намагаються при всіх проблемах та протиріччях уникнути цього і продовжують дипломатичні перемовини.

Будемо сподіватись, що так і станеться. Але готуватись до можливої агресії необхідно. І в цьому плані треба не лише надіятись на допомогу озброєнням із країн-партнерів, а й розвивати свою власну оборонну промисловість. А досвід у цьому в України величезний.

Володимир КРАВЧЕНКО