Додому НОВИНИ Влада і громада Депутатам міськради нагадали про час отримання ключа для е-декларації

Депутатам міськради нагадали про час отримання ключа для е-декларації

665
ПОДІЛИТИСЬ

Нині завдяки е-декларуванню ми маємо нагоду спостерігати, як на тлі руйнування економіки та божевільного збідніння усіх верств населення, купка тих, хто дорвався до влади, показала себе у всій красі. Багато років усім було зрозуміло, що чиновники крадуть, тепер же стали відомі розміри. Під час першого етапу подачі е-декларацій, з 1 вересня по 30 жовтня, про свої доходи і статки відзвітували особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в тому числі — президент, нардепи, міністри і їх заступники, керівники державних органів і їх заступники, судді, прокурори, слідчі, державні службовці категорії “А” та “Б”, посадові особи місцевого самоврядування 1-3 категорій.

З 1 січня 2017 року стартує другий етап подачі електронних декларацій, про це нагадала депутатам міської ради юридична служба Бердичівського міськвиконкому. Наразі народним обранцям повідомили, що термін отримання ключів для  е-декларації добігає кінця. У другому етапі е-декларування подавати декларації будуть усі суб’єкти першого етапу, а також: депутати місцевих рад; державні службовці категорії “В”; посадові особи місцевого самоврядування 4-7 категорій; військові посадові особи ЗСУ, Держспецзв’язку та інших військових формувань (крім військовослужбовців строкової служби);  поліцейські;  особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу підрозділів цивільного захисту, ДБР, НАБУ, СБУ; посадові та службові особи органів прокуратури, дипломатичної служби, інших держорганів;  посадові особи юридичних осіб публічного права. Суб’єкти публічного права —  директори державних підприємств, керівники державних установ, комунальних підприємств  також будуть подавати декларації.

Не декларуватимуть статки керівники підприємств, у капіталі яких є частка власності держави, але підприємство не є державним. Нотаріуси і адвокати також не потрапляють у список декларантів, так само  як вчителі, викладачі і лікарі, якщо вони не виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Декларування статків чиновників в тій чи іншій мірі існує з 1995 року, але декларації не були публічними, а їхній зміст ніким не перевірявся. Зараз декларування здійснюється на підставі Закону “Про запобігання корупції”, який був ухвалений у 2014 році, а набув чинності у квітні 2015 року, але реально запрацював із вересня 2016 року, після того як був створений спеціальний орган – Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК). Перший етап електронного декларування показав, якими статками володіють можновладці країни. Другий етап е-декларування забезпечить рівень публічності інформації про тих, кого населення делегувало представляти інтереси в міській раді. Принаймні усе задеклароване автоматично оприлюднюватиметься на офіційному веб-сайті НАЗК. Окрім того, вся інформація буде доступною до перегляду.

Тамара Дроботюк