Додому НОВИНИ Влада і громада Депутати новоствореної Семенівської громади приступили до роботи

Депутати новоствореної Семенівської громади приступили до роботи

703
ПОДІЛИТИСЬ

30 грудня 2016 року ввійде в історію новоствореної Семенівської сільської об’єднаної територіальної громади як дата проведення першого сесійного засідання на чолі з новообраним головою Наталією Семенюк та за участі нових обранців громади. Урочистою миттю стало  представлення голови ради, вручення посвідчень депутатам та обрання секретаря ради. За підсумками таємного голосування секретарем обрано Олену Гортовлюк, яка раніше працювала секретарем Хажинської сільради.

Нагадаємо, 18 грудня відбулися перші вибори у новоствореній Семенівській громаді, до якої увійшло 12 сіл, на базі 6 сільських рад: Великонизгірецької, Закутинецької, Іванковецької, Красівської, Терехівської та Хажинської.

Більше року селяни прагнули до об’єднання в нову громаду, щоб розвивати свої населені пункти, адже об’єднані громади отримують більше повноважень. Тепер безпосередньо мешканці кожного села громади, а не районні чи обласні чиновники вирішуватимуть, як їм розпоряджатися фінансами, на які потреби варто спрямувати кошти насамперед. Селяни висловили аванс довіри і поставили перед своїми обранцями завдання: поєднати інтереси людей, держави та бізнесу, створити умови для появи нових робочих місць, зробити все можливе, аби кожному члену громади жилося краще. На території об’єднаної громади функціонують: 10 закладів охорони здоров’я (3 фельдшерсько-акушерські пункти, 6 фельдшерських пунктів, 1 амбулаторія), 11 закладів освіти (4 ЗОШ І-ІІІ ст., 2 ЗОШ І-ІІ ст., 5 дошкільних навчальних закладів), 17 закладів культури, 1 – фізичної культури.

Друга сесія об’єднаних з власної ініціативи кількох суміжних громад відбулася  4 січня 2017 року в приміщенні Іванковецької сільської ради. На ній визначили правове й організаційне підґрунтя для подальшої роботи Семенівської сільської ради. В роботі сесії взяли участь 21 депутат із 22. На порядку денному було розглянуто більше десяти питань. Ряд питань стосувався процедури реорганізації сільських рад, де поміж затвердженого плану заходів, термін реорганізації сільських рад до 4 березня. Оскільки громада об’єдналася вже на новій територіальній основі новоствореної адміністративно-територіальної одиниці  виникла необхідність затвердження статуту ради, над чим нині працюють, затверджено положення про старосту, призначено виконуючих обов’язки старост, схвалено виготовлення печатки та обговорено проект бюджету громади на 2017 рік.

До проведення перших виборів обов’язки старости виконуватимуть сільські голови.
На пропозицію очільниці Семенівської територіальної громади Наталії Семенюк її заступником з гуманітарних питань та начальником районного відділу освіти було обрано Людмилу Колесник.

Виконавчий комітет за пропозицією Наталії Семенюк обрано у складі дев’яти чоловік. Серед них: Наталія Семенюк, Микола Шеретун, Людмила Колесник, Олена Гортовлюк, Анатолій Білик, Микола Ващенко, Ігор Апатов, Володимир Юзефович і виконуючий обов’язки старости села Хажин, місце якого нині вакантне. Склад виконкому може бути змінений за чисельністю і персонально, до нього можуть також ввійти представники громадських об’єднань. Члени виконкому збиратимуться на засідання не рідше одного разу на місяць, кожний третій четвер місяця у приміщенні Іванковецької сільради, в подальшому, з настанням тепла, зібрання проходитимуть в Будинку культури с. Семенівка, та можливо і на територіях інших сільських рад.

Під час другої сесії затверджено положення про постійні комісії та обрано голів комісій. З метою досконалого вивчення питань, що будуть винесені на розгляд депутатів ради, попередньо їх опрацьовують у профільних комісіях. До складу комісій обрано депутатів із відповідною освітою та досвідом роботи. Так, головою комісії з питань регламенту, депутатської етики, правопорядку та гуманітарних питань обрано Ігоря Андрійчука. Склад комісії – Анатолій Зозуля, Ольга Богуславська, Юрій Балюк,  Людмила Рубаносова, Наталія Гуменюк, Юрій Лямпук. Бюджетну комісію очолила головний фінансист Бердичівського району Тетяна Войцахівська, члени комісії: Лариса Петяк, Ігор Заруцький, Олександр Пушкарук, Олександр Дмитрук, Марія Волкова. Головуватиме в постійній комісії з питань земельних відносин відомий на Бердичівщині аграрій Микола Климчук, члени комісії: Микола Шеретун, Геннадій Коваль, Сергій Панасюк, Олександр Людвіг, Валентин Дячук. Одразу після обрання профільні комісії приступили до обговорення бюджету громади на прийдешній рік.

Одним із ключових документів об’єднаної територіальної громади є план стратегічного розвитку. Від якості розроблення зазначеного плану великою мірою залежить ефективність діяльності органів влади щодо розвитку усіх населених пунктів громади і, як результат, якість життя кожного її жителя.

Тамара Дроботюк