Додому НОВИНИ Влада і громада Депутатський звіт депутатки Житомирської обласної ради Наталії Онуфрієнко

Депутатський звіт депутатки Житомирської обласної ради Наталії Онуфрієнко

41
ПОДІЛИТИСЬ

Дорогі земляки!

Цей рік видався найважчим в історії незалежної України, оскільки 24 лютого 2022 року розпочалася жахлива та кривава повномасштабна російсько-українська війна, яка змусила нас по-іншому дивитися на світ та переосмислити своє життя. Коли рвуться снаряди та гинуть люди, не час бавитися у політику. Мені прикро бачити, як окремі політичні сили використовують ситуацію у країні для власного піару чи ще гірше – для свого збагачення. Тому я сьогодні не є представником жодної політичної партії, являючись позафракційним, абсолютно незалежним депутатом. Щоб мати можливість бути корисною людям та спокійно працювати на благо громади.

Як громадянка України та справжня патріотка, цього року я відклала свою депутатську роботу, зосередившись виключно на благодійній діяльності. Протягом восьми років безперервно функціонує у Бердичівському районі Благодійний фонд «Онуфрієнко-дітям», засновником та керівником якого я являюсь. Війна в Україні призвела до збільшення кількість людей, які опинилися у скрутній ситуації. Фактично – на межі виживання. Переселенці з прифронтових та окупованих територій, люди з інвалідністю, одинокі мами та пенсіонери – це та категорія людей, яка залишилася поза увагою держави, фактично наодинці зі своїми проблемами і без будь-якої підтримки.

Кожна благодійна організація, яка працює з гуманітарною допомогою, має здійснювати свою діяльність прозоро та чесно. Мені прикро бачити, як окремі волонтери використовують довіру населення для особистого збагачення. Маючи тісні зв’язки з представниками влади, вони дурять людей та паплюжать репутацію України на міжнародній арені. Переконана, що на законодавчому рівні слід ввести більш суворіше покарання за випадки продажу товарів та продуктів харчування, які надійшла у якості гуманітарної допомоги.

Наразі на обліку Благодійного фонду «Онуфрієнко-дітям» перебуває більше 5 000 осіб з числа уразливих та соціально-незахищених верств населення, та майже 1 000 дітей різного віку. Це – велика кількість людей, які прийшли до нас за допомогою. Впродовж року систематично проводилася видача гуманітарної допомоги, на постійній основі люди отримують дитячі та дорослі підгузки, і також дитяче харчування. Протягом року п’ять разів проводилася видача продуктових наборів для представників нашого фонду. Допомогу отримав кожен, хто стоїть у нас на обліку.

Хто працює, тому допомагають. Не маючи власних фінансових надходжень, Благодійний фонд «Онуфрієнко-діти» завдяки бездоганній репутації та прозорому веденню своєї діяльності, отримував допомогу від Сполучених Штатів Америки, Чехії, Данії та Норвегії. Лише від жителів США прийшло 365 ящиків гуманітарної допомоги на потреби наших фондівців. Завдяки друзям-волонтерам і Благодійним організаціям з Житомира та Попільні, серйозну підтримку змогли отримали і мами з дітьми. Роздано більше 12 тонн різного одягу, що прибув до нас від закордонних партнерів. Три військові частини отримали енергозберігаючі ліхтарі.

У цьому році наш Благодійний фонд став єдиною організацією в області, яка змогла організувати безкоштовний табір денного перебування для дітей переселенців та дітей незахищених верств населення з триразовим харчуванням. Ми змогли оздоровити кілька десятків дітей, надавши їм можливість весело провести час за рухливими іграми на свіжому повітрі замість того, щоб сидіти вдома у зачинених квартирах з гаджетами в руках.

Крім продуктів харчування громадяни, які перебувають на обліку Благодійного фонду «Онуфрієнко-діти» неодноразово отримували засоби гігієни (окрема подяка компанії «Johnson & Johnson», з якою напряму співпрацює наш Фонд). Медичними засобами у повній мірі забезпечена амбулаторія села Кустин, допомога також була надана для станції Швидкої допомоги Бердичівської міської територіальної громади.

Для мене першочерговим питанням залишається розвиток медицини на селі та надання населенню якісних і доступних медичних послуг. Адже здорова нація – сильна нація. Саме тому було проведено масову вітамінізацію населення, курс якої пройшли наші фондівці, мешканці села Скраглівка, а також жителі сіл Кустин та Підгороднє. Додатково понад 3 000 людей отримали ліки в міжсезонний період пандемії. Це такі препарати, як ібупрофен, парацетамол, ацитомінофен, доліпран. Противірусні дитячі ліки отримали більш ніж 1 200 родин.

Я працюю за людей і для людей. Тому постійно висвітлюю результати волонтерської та депутатської діяльності у соціальній мережі «Фейсбук». Волонтерська робота забирає усі сили та не залишає вільного часу, адже у нас на обліку перебуває велика кількість осіб. І про всіх потрібно подбати, всім треба допомогти. Однак я не можу зрадити довіру виборців. Будучи позафракційним і незалежним від жодної політичної сили депутатом Житомирської обласної ради, продовжувала працювати в інтересах нашої громади.

Протягом року мною подано та опрацьовано 20 депутатських звернень. Доведено до логічного урегулювання питання щодо зливу нечистот в районі Виправної колонії №70 та Бердичівського машинобудівного заводу «Прогрес». Виходить на фінішну пряму слідство по забрудненню території в районі сіл Кустин – Мирославка, фігурантом якого є одне з тваринницьких господарств Швайківської громади.

Наприкінці року, як депутат Житомирської обласної ради, добилася виділення кошти на потреби Райгородоцької сільської ради:

– 400 000 гривень на проведення капітального ремонту теплової мережі та внутрішньої системи опалення в ДНЗ «Оленка» (село Райгородок);

– 100 000 гривень на купівлю ліхтарів на сонячних акумуляторах для потреб села Кустин;

– 100 000 гривень на придбання будівельних матеріалів для проведення ремонту у Будинку культури села Кустин;

– 100 000 гривень на придбання тротуарної плитки для благоустрою території поблизу Будинку культури села Кустин;

– 100 000 гривень на утеплення фасаду фельдшерсько-акушерського пункту села Кустин;

– 100 000 гривень на утеплення фасаду Будинку культури у селі Кустин.

У співпраці з міською владою вдалося спрямувати 100 000 гривень на потреби Бердичівської міської територіальної громади, які рівномірно підуть на закупівлю спортивних матів (татамів) та набору посуду для Бердичівської гімназії №5.

Спілкуючись з жителями міста Бердичева, я чую нарікання, що нинішня влада не справляється зі своїми обов’язками. Маючи профіцит міського бюджету, міським головою та його командою протягом року не було зроблено абсолютно нічого. Більше того – оточення Сергія Орлюка і він сам неодноразово ставали фігурантами гучних скандалів. Вони не можуть зрозуміти що Бердичів – це не Житомир. У нас маленьке містечко, маленька громада, де дуже легко прослідкувати, хто і в чому замішаний.

На жаль, сьогодні у Бердичеві немає нікого, хто б міг викрити незаконні оборудки, в яких підозрюються члени команди Сергія Орлюка та він особисто. Тому я вимушена систематично виходити в ефір та розказувати людям правду. Цю роботу повинні були б виконувати журналісти, однак вони отримавши чи гроші, чи посади, з чесних та справедливих борців з корупцією перетворилися на мовчазних співучасників тотального беззаконня та корупції.

Люди мають знати правду! Мені як депутату обласної ради задають багато питань, чому у Бердичеві все так погано з дорогами, з водою, з собаками. Відповідь одна: недолуге керівництво міського голови, який не здатний швидко та оперативно вирішувати проблемні питання, не вміє співпрацювати з іншими політичними силами та навіть зі своїми підлеглими й створює тиск на підприємців, остаточно відвернувши від себе бізнес, який може і хоче допомогти у розбудові міста. Кожен мій ефір збирає велику аудиторію, бо люди знають, що я говорю правду та хочу донести важливу інформацію. Маємо зрозуміти, що від кожного з нас залежить майбутнє рідного міста. Вчергове декларую свою готовність співпрацювати з кожним, хто дійсно дбає про добробут свого рідного міста, закликаючи усі політичні сили до єдності та консолідації заради Перемоги України та кращого майбутнього.

Наталія ОНУФРІЄНКО