Додому НОВИНИ Влада і громада Депутатські справи Віталія Вітусевича

Депутатські справи Віталія Вітусевича

924
ПОДІЛИТИСЬ

Віталій Вітусевич балотувався до Житомирської обласної ради по Бердичівському району від Радикальної партії Олега Ляшка. Здобув на виборах впевнену перемогу. На сьогодні в обласній раді він очолює Постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку.

За три роки, що минули з часу обрання, виборець має можливість зробити висновки і як з роботи депутата, так і з його дій та рішень, які впливають на життя громади.
Для цієї бесіди ми зустрілись із Віталієм Йосиповичем у приміщенні районної лікарні в кабінеті головного лікаря. Чому саме тут? З цього й розпочалась наша розмова.

– Віталій Йосипович, Ви маєте чотирьох помічників, які допомагають у роботі депутата. Але в багатьох місцях району бачимо саме Вас.

Це закономірно, та й як інакше? Як депутат, я маю сам особисто знайомитись із тими проблемами, що стоять нині перед районом. Життя не стоїть на місці, Верховна рада приймає все нові та нові закони, реалізує реформи, втілення у життя яких спонукає нас, депутатів обласного рівня, постійно рухатись, вирішуючи саме ті проблеми, які постають безпосередньо перед громадою.

– Сьогодні Ви призначили зустріч у райлікарні. Знаючи про проблеми, які стоять нині у сфері медицини, насамперед фінансові, чи не в такому ж стані нині й районна медицина?

Ні. Принаймні, фінансування йде ритмічно, – втручається у нашу розмову головний лікар Андрій Мирончук, – а от допомога обласного депутата в інших питаннях більш ніж доречна.

Ось приклад: районна лікарня має багато проблем, які не вирішити ні самотужки, ні на кошти держбюджету, яких практично немає. І Віталій Вітусевич у цьому нам допомагає ефективно. За два останні роки за безпосереднього сприяння депутата ми вирішили питання з ремонтом операційного блоку, фізкабінету, денного стаціонару. На все це витрачено кошти, безпосередню участь у виділенні яких приймав Віталій Вітусевич.

Часу в мене обмаль, – відповів Віталій Вітусевич, – а тут ми з вами, як кажуть, “вб’ємо два зайця”: і поспілкуюсь із пресою, і особисто перегляну процес проведення ремонтних робіт.

Ми у супроводі депутата, головного лікаря Андрія Мирончука та його заступника Едуарда Пудрівського прямуємо до головного корпусу райлікарні. Оглядаємо приміщення, де проведено ремонт, заглянули до операційного блоку, фізкабінету. Чисто, по-сучасному, комфортно. Зручно, приємно працювати, кажуть медсестри. Оглянули й роботи, що проводяться нині – ремонт на третьому поверсі поліклініки у розпалі. Зауваження дрібні є, каже депутат, беручи на замітку побачене.

Переглядаючи цифри, надані помічниками депутата, помітив закономірність – левова частка коштів йде на Центральну районну лікарню Бердичівського району. Це і проведення ремонтів приміщень, і придбання обладнання (рентгенапарат) та інше. Всього біля двох мільйонів гривень. На моє запитання, що спонукає депутата допомагати саме таким чином та саме цьому медичному закладу, Віталій Йосипович відповів, як на мене, більш ніж конкретно: “Піаром я не займаюсь. Звичайно, встановлювати дитячі майданчики чи розпорошувати кошти на дрібниці – це вигідно депутатам. Але районна лікарня – це той заклад, який потрібен не якійсь конкретній людині, чи групі, а всім – від мала до велика, і здоровим, і хворим. І саме тут вкладені кошти дають найбільшу віддачу усій громаді Бердичівщини”.

Анатолій Горобчук.