Додому НОВИНИ Влада і громада Депутат Бердичівської міської ради відвідав з візитом міста та парламенти Угорщини, Австрії...

Депутат Бердичівської міської ради відвідав з візитом міста та парламенти Угорщини, Австрії та Словаччини.

543
ПОДІЛИТИСЬ

Голова фракції Патріотичної партії України в Бердичівській міській раді Станіслав Іванович Лужанський днями повернувся з робочого візиту по обміну досвідом з європейськими країнами. Там знайомились із особливостями місцевого самоврядування, особливостями громадських перевезень в Угорщині, Австрії та Словаччині та поточною діяльністю служб із утримання доріг, формування бюджету та іншими сферами діяльності органів місцевого самоврядування. Поїздка відбулася за підтримки Інституту політичної освіти та Інституту ROBERTA SHUMANA.

За словами Станіслава Івановича, як і загалом у країнах та містах, які він відвідав, вражає висока якість дорожнього покриття, вуличного освітлення та питної води. Депутат зауважує, що погіршення погодних умов там, як правило, не створює значного дорожнього колапсу. Оскільки за кожною ділянкою траси закріплена належна кількість техніки та обслуговуючого персоналу, які виходять на лінію, щойно починає сніжити.

– Сподіваюсь, що такі підходи у сфері ЖКГ ми в подальшому запровадимо й у себе, – відзначив він…

Під час візиту Станіслав Лужанський разом зі своїми колегами зустрілись із заступником міського голови м. Мішкольць Петером Фліглер, та керівниками департаментів міської ради.

– Передав привітання від міста Бердичева, а також передав сувеніри від нашого міста та зазначив, що м.Бердичів готове до співпраці.

Депутати також обговорили досвід у сфері стратегічного планування міста та формування бюджету, а ще – розглянули функціонування ряду інших не менш важливих сфер життєдіяльності міст.

Приміром, Австрійські колеги поділились напрацюваннями, щодо оперативного реагування на надзвичайні ситуації, збір та переробка сміттєвих відходів. Тоді як місцевий депутат Парламенту Андреас Хенгери – від правлячої Народної Партії – великий друг України розповів про особливості формування бюджету та багато цікавого.

Поспілкувались стосовно співпраці між містами цих країн у сферах освіти, економіки, житлово-комунального господарства та охорони здоров’я.

Із метою обміну передовим досвідом и напрацьованими методиками, проведення семінарів.

Команда Мера Столиці Словаччини – міста Братислава – складається з ефективних менеджерів, які на протязі кілька годин презентували свою програму розвитку.
Все досить просто: кожна копійка бюджету повинна приносити максимальний результат. Чиновники дуже сприйнятливі до критики виборців і гнучко змінюють свої рішення в разі протесту громадянського суспільства.

Спілкуючись з європейськими політиками, завжди соромно за нашу стрімко багатіючу владу, яка не поспішає оволодіти демократичними цінностями і ефективними методами управління.

Лана Іваненко.