Додому ІНФОРМАЦІЯ Державна реєстрація потужностей операторів ринку що здійснюють діяльність з харчовими продуктами

Державна реєстрація потужностей операторів ринку що здійснюють діяльність з харчовими продуктами

265
ПОДІЛИТИСЬ

Бердичівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області повідомляє, що відповідно до ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку харчових продуктів, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та обігу.

Державній реєстрації підлягають потужності з роздрібної торгівлі харчовими продуктами, виробництва продуктів харчування нетваринного походження або виробництва продуктів харчування, інгредієнтами яких є переробленні продукти тваринного походження, заклади ресторанного господарства, транспортування, потужності первинного виробництва (землі сільськогосподарських угідь, мисливські господарства, ставки, пасіки, ферми з утримання сільськогосподарських тварин, збір врожаю диких рослин), тощо.

Державна реєстрація проводиться в територіальних органах Держпродспоживслужби за місцем знаходження потужностей. Заява подається оператором ринку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності. Оператор ринку зобов’язаний надати до територіального органу заяву, в якій зазначаються прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків, місце проживання оператора ринку, назва (опис) потужності, її адреса, заплановані види діяльності та перелік харчових продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати, вид оператора ринку за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною Господарським кодексом України (суб’єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва). Бланк заяви можна завантажити на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області за посиланням: https://bit.ly/2MxC9K0

Державна реєстрація потужностей здійснюється безоплатно.

Разом з тим звертаємо Вашу увагу, що згідно статті 20  Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» операторам ринку забороняється здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державної реєстрації та/або використовувати такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів.

Кожен громадянин, має можливість переглянути інформацію про потужності, які зареєстровані в Державному реєстрі потужностей операторів ринку на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням: https://bit.ly/3akj7iG .

Нагадуємо,  що відповідно до  ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» встановлена відповідальність операторів ринку за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. За виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог законодавства, накладається штраф:

на юридичних осіб – у розмірі  двадцяти  мінімальних заробітних плат,

на фізичних осіб – підприємців – у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат.

Закликаємо операторів ринку, які не зареєстрували свої потужності, не зволікати з подачею заяв до Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області (м. Бердичів, пров. Ветеринарний, 5) Телефон для довідок: 3-08-09.