Детінізація заробітної плати

Детінізація заробітної плати

190
0
ПОДІЛИТИСЬ

Детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин – забезпечення трудових гарантій найманих працівників.

Важливим напрямом діяльності органів місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин. Здійснення ефективного відповідного контролю є вкрай необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення місцевих бюджетів обов’язковими платежами та податками.

Одним з дієвих механізмів легалізації трудових відносин є проведення співбесід, рейдів, обстежень та вивчень робочою групою з питань легалізації виплат заробітної плати та трудових відносин, яка утворена при виконавчому комітеті міської ради.
Членами робочої групи проводиться роз’яснювальна робота із роботодавцями щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.

Роботодавцям слід пам’ятати, що легалізація заробітної плати – це надійний засіб залучення висококваліфікованих, порядних, не байдужих до майбутнього країни людей та ефективний спосіб боротьби із конкуренцією на ринку праці.

Також нагадуємо, що зараз проводиться активна робота щодо реалізації повноважень, передбачених ст. 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 щодо введення підрозділів (посад) інспекторів праці у виконавчих органах міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад для забезпечення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Згідно зі ст. 265 Кодексу законів про працю України розмір штрафу за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) складає 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
У разі недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених трудових відносин штраф складатиме 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Управління праці та соціального захисту
населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ