Додому НОВИНИ Влада і громада Деякі особливості перерахунку пенсій з 1 вересня 2015 року

Деякі особливості перерахунку пенсій з 1 вересня 2015 року

666
ПОДІЛИТИСЬ

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для громадян, які втратили працездатність з 1 вересня 2015 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі проведено в автоматичному режимі перерахунок пенсій, однак є категорії осіб, розмір пенсій у яких не змінився.

Це насамперед пенсії, які призначені за “спецзаконами” – депутатам, прокурорам, державним службовцям та іншим.

Не зросли або зросли несуттєво пенсії за віком, які перевищують прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність; пенсії, які індексувалися.

Також не змінився розмір пенсії в осіб, які не мають достатнього страхового стажу для отримання мінімального розміру пенсій в тому числі інвалідів ІІІ групи.

Відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” мінімальна пенсія за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж зазначено вище, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Згідно статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” (зі змінами) розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.09.2015 становить – 1074,00 грн.

Управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі додатково звертає увагу на пункт 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2014  № 112).

Даним пунктом установлено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, крім інвалідів I та II груп (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949 гривень, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Інформацію щодо свого пенсійного забезпечення кожен пенсіонер м. Бердичева та Бердичівського району може отримати в громадській приймальні управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі (кабінет № 1 та 8) або за телефонами «гарячої лінії» 2-10-69, 2-15-12.

С.Д.Гулюк., начальник відділу
з питань призначення та перерахунку пенсій.