Додому ІНФОРМАЦІЯ Для звірки суми податку на нерухоме майно фізичні особи можуть звернутись до...

Для звірки суми податку на нерухоме майно фізичні особи можуть звернутись до фіскального органу за місцем проживання

236
ПОДІЛИТИСЬ

Бердичівська ОДПІ нагадує, що обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється фіскальним органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Таке обчислення здійснюється виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нерухомості та відповідної ставки податку.

У 2017-му році, громадяни України – фізичні особи повинні будуть сплатити податок на нерухомість, нарахований за ставками та пільгами 2016-го року.

Згідно рішення міської ради на підставі змін до Податкового кодексу України встановлена податкова ставка – 2%  від мінімальної зарплати на 1 січня 2016 року (2% від 1378 грн. становить – 27 грн. 56 коп. за 1 кв.м) для власників житлових площ, які перевищують затверджені законом встановлені пільги зі сплати податку:

  • квартири – більше 60 кв.м,;
  • житлові будинки – більше 120м кв.м.;
  • різних типів житла (квартира плюс будинок) – 180 кв.м.

Таким чином, податок на нерухомість, взагалі не доведеться сплачувати тим, у кого загальна площа квартир в сумі менше 60 м2 і будинки – менше 120 м2. При цьому, коли власник має у власності кілька квартир, то вся їхня площа підсумовується, і від цієї суми віднімаються пільгові 60 м2. Якщо кілька будинків, то від загальної сумарної площі всіх будинків віднімаються пільгові 120 м2. За наявності у власності платника різних типів нерухомості ( будинку та квартири), то площа підсумовується, і віднімається пільгові 180 м2.

До 1 липня 2017 року фізичні особи, які є платниками податку на нерухоме майно, отримають податкове повідомлення-рішення про сплату податку.

Тобто, якщо фізична особа є власником нерухомого майна, загальна площа якої перевищую пільгову, то необхідно отримати податкове повідомлення-рішення про сплату податку.

Таке податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) фізичній особі фіскальним органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) роком, тобто до 1 липня 2017 року.

Фізичні особи мають право звернутися з письмовою заявою до фіскального органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

  • об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток;
  • розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними, підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і фіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.

Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Податок сплачується за місцем розташування об’єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначено ст. 266 Податкового кодексу України.

Бердичівська ОДПІ