Додому ІНФОРМАЦІЯ Для обґрунтованого застосування ставок екологічного податку слід використовувати Дозвіл за викиди забруднюючих...

Для обґрунтованого застосування ставок екологічного податку слід використовувати Дозвіл за викиди забруднюючих речовин

391
ПОДІЛИТИСЬ

Ставки екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення затверджено статтею 243 Податкового кодексу України.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2016 року ставки екологічного податку збільшені на 26,8 відсотків.

Для обґрунтованого застосування ставок екологічного податку за викиди забруднюючих речовин при експлуатації об’єктів, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, платникам податку слід використовувати відповідні документи, зокрема, Дозвіл на викиди забруднюючих речовин, згідно з якими здійснюється ідентифікація видів забруднюючих речовин, визначається їх клас небезпечності, а також величина орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин.

Дозвіл дає право суб’єктам господарювання експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів гранично допустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в Дозволі терміну.

Документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для суб’єктів господарювання, є невід’ємною частиною заяви на отримання Дозволу.

Право на розробку документів, що обґрунтовують обсяги таких викидів, надано суб’єктам, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (ст. 11 Закону України від 16 жовтня 1992 року № 2707-XI “Про охорону атмосферного повітря”).

Більш детально з даним роз’ясненням можна ознайомитись у листі ДФС України від 16.03.2016 р. № 9027/7/99-99-15-04-02-17 “Про визначення ставок екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення”.

Бердичівська ОДПІ