Ставки екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення затверджено статтею 243 Податкового кодексу України.
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2016 року ставки екологічного податку збільшені на 26,8 відсотків.
Для обґрунтованого застосування ставок екологічного податку за викиди забруднюючих речовин при експлуатації об’єктів, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, платникам податку слід використовувати відповідні документи, зокрема, Дозвіл на викиди забруднюючих речовин, згідно з якими здійснюється ідентифікація видів забруднюючих речовин, визначається їх клас небезпечності, а також величина орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин.
Дозвіл дає право суб’єктам господарювання експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів гранично допустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в Дозволі терміну.
Документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для суб’єктів господарювання, є невід’ємною частиною заяви на отримання Дозволу.
Право на розробку документів, що обґрунтовують обсяги таких викидів, надано суб’єктам, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (ст. 11 Закону України від 16 жовтня 1992 року № 2707-XI “Про охорону атмосферного повітря”).
Більш детально з даним роз’ясненням можна ознайомитись у листі ДФС України від 16.03.2016 р. № 9027/7/99-99-15-04-02-17 “Про визначення ставок екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення”.
Бердичівська ОДПІ