Додому НОВИНИ Бізнес Дмитро Пушкарук: «Хочемо робити Європу тут!»

Дмитро Пушкарук: «Хочемо робити Європу тут!»

2402
ПОДІЛИТИСЬ

У Хажині діє фермерське господарство, яке розбудовує європейську якість в українських умовах

Попри економічні кризи, які рік за роком потужними хвилями б’ють по економіці нашої країни, лише сільське господарство України залишається непохитним форпостом, який не дозволяє нам поринути у прірву економічного спаду. І основою цієї галузі є фермерські господарства.

Керівник ФГ “АГРОДІМ+” Дмитро Пушкарук.

Фермерське господарство “АГРОДІМ+”, що базується у підбердичівському Хажині, може слугувати і прикладом впевненого розвитку, і взірцем активної розбудови з далекоглядними планами. Ми зустрілись з керівником цього господарства Дмитром Пушкаруком, наша бесіда виявилась цікавою не лише з огляду на виробничі досягнення “АГРОДОМУ+”, але й з точки зору позавиробничих мрій. Про життя, плани та здобутки молодого господарства читайте у нашій розповіді.

У НАС БУЛА ІДЕЯ

– Ми розпочали свою діяльність порівняно нещодавно – всього декілька років тому. У 2018-у все довелось розпочинати практично з нуля – не було виробничих приміщень, від будівель колись потужних ферм залишились лише фундаменти. Але у нас була ідея, яку бажали втілити у життя – розпочати обробіток землі, нарощувати виробничі потужності, а згодом перейти від вирощування збіжжя до комплексної переробки, що дозволить отримувати оптимальні прибутки від вкладеної праці, розпочав свою розповідь Дмитро Олександрович.

Дмитро та Світлана Пушкаруки не новачки в сільському господарстві. Доречно згадати про батька Олександра Анатолійовича Пушкарука, який свого часу очолював місцевий колгосп, а згодом створив власне фермерське господарство “Лада-2005”, яке діє ось вже який рік. Досвід старшого покоління, підтримка і словом, і ділом стали в нагоді для молодих фермерів – всього за рік підприємство отримало результати, які дозволили будувати й плани на майбутнє. А цих планів…

– …не перерахувати, – каже Дмитро Пушкарук. – адже хочемо робити Європу тут. Якщо батько займався лише вирощуванням збіжжя, ми плануємо окрім цього розвивати тваринництво, а головне – переробку.

Нещодавно в “АГРОДОМІ+” відбудували першу ферму, тут утримують до півсотні корів, є й невелике стадо овець. Поряд тривають роботи з відбудови, а фактично з повноцінної побудови наступної ферми, у планах – стадо до півтисячі корів, молоко з яких планують переробляти на власному молокозаводі.

– Це будуть ферми з повною автоматизацією, – продовжує розповідь господарник. – Ми зможемо забезпечити європейську якість утримання, а це чи не головна передумова для отримання високоякісної продукції. Ось тоді Європа буде не десь там, а в нас, в Хажині.

Чиста, охайна ферма радує очі. Це нічого, що поки тут ще не так багато корів, головне, що робота “кипить”.

НЕ ЛИШЕ ТВАРИННИЦТВО

Півтисячі гектарів землі нині знаходиться в обробітку у фермерських господарств. Оглядаючи потужну техніку, яка є у Пушкаруків, окремо звертаємо увагу на 370-сильний гусеничний Challenger.

– Це один із найкращих тракторів цієї відомої фірми. Переваги його неоціненні для наших полів – це і низький тиск на ґрунт, і потужність, і універсальність. Таких всього декілька в нашій області.

Господарства забезпечують роботою три десятка працівників. Механізатори мають достатній рівень, щоб керувати сучасною технікою. Нині господарства відсіялись, йде підготовка техніки до сезону обробітку полів та збору врожаю.

“АГРОДІМ” вчасно і повністю виплачує своїм пайовикам кошти від оренди землі. А з огляду на кризу, спричинену епідемією коронавірусу, нещодавно всім пайовикам видали ще й матеріальну допомогу – набір круп, макарони і головне – захисні маски, ліки першої необхідності.

…ДЛЯ ДУШІ

Коли заходиш на ферму “АГРОДОМУ”, відразу впадають в очі окремі стійла, в яких утримують… коней. Так, це при радянській владі, з-за відсутності механізації кінь був чи не головною передумовою успішної діяльності: він і тяглова сила, і оранка, і вивезення продукції. І таких “і” не перелічити. А нині це…

– …це моє хобі, – каже Дмитро Олександрович. – Для душі. З дитинства мене захоплювала краса породистих рисаків. От і зараз у мене шестеро коней орловської породи. Проїхатись верхи на прогулянці – радість для душі, адже улюблениця кобила Нічка з легкістю досягає швидкість у п’ятдесят кілометрів на годину!

Помітно, як сяють очі у господаря, коли він підходить до стійла орловський рисаків. Для них у майбутньому планується влаштувати окреме приміщення зі стійлами.

Життя у фермерському господарстві вирує цілий рік: посівна кампанія, обробіток посівів, збір врожаю, підготовка до нового сезону – все потребує уваги, рук, і головне – завзяття. А бажання створювати є. І це дає надію на те, що Україна таки стане Європою. Якщо не вся Україна, то хоча б наші українські Хажин, Терехове та Кикишівка.

Керівник Дмитро Пушкарук висловлює щиру вдячність усім працівникам фермерських господарств “АГРОДІМ+” та “Лада-2005” за гарну та відповідальну роботу задля досягнення кращих результатів. Лише спільна праця дозволить досягти результатів, які радуватимуть нас та наші родини!

Репортаж підготували Анатолій ГОРОБЧУК
та Віталій БЕЗПАЛЬКО.