Додому НОВИНИ Бізнес Допомога не словом, а ділом

Допомога не словом, а ділом

74
ПОДІЛИТИСЬ

Нині серед наших людей має поширення така думка: до 24 лютого Україна боролась із епідемією коронавірусу, а вже 25-го він зник – його швидко та назавжди поборола війна. Так, це дійсно можна сприймати з посмішкою, адже перед нами виникла ще більша біда, ніж коронавірус: українці постали перед цивілізаційним вибором – або зникнути як нація, або перемогти рашистську орду.

Як і всі українці, тисячі бердичівлян включились у цю боротьбу. Хтось став до лав ЗСУ, хтось активно волонтерить, а більшість тих, хто не виїхав з міста у потоці біженців, нині активно працює на своєму робочому місці, допомагаючи армії тим, чим може.

Серед тих, хто надає посильну допомогу, є також і медики. З одним із них, зокрема, лікарем-стоматологом, керівником стоматологічного кабінету «Віол Дента» Віктором Барановським, ми поспілкувались безпосередньо в його клініці.

– Що вам запам’яталось найбільше за ці два місяці?

– Перші дні війни. Звичайно, вони були вкрай тривожними. Як і більшість підприємств міста, ми призупинили роботу, з ранку до ночі переглядали інформацію з фронтів. А за декілька днів роботу відновили, адже прийшло розуміння, що своєю бездіяльністю перемоги не наблизити.

– Ваш ритм життя змінився?

– Ще й як! І це зрозуміло. Але одночасно зі звичною роботою з лікування почали з колегами думати і про те, яку допомогу саме ми, як стоматологи, можемо надати своїм воїнам. Тим більше, що тисячі жителів Бердичівщини були призвані до лав ЗСУ і деякий час вони перебувають в місті на навчанні, бойовому злагодженні. І, на жаль, стоматологічні проблеми у багатьох із них виникають, вони нікуди не зникли. Тому в клініці прийняли рішення та відразу організували для військових первинну медичну допомогу.

– Що така допомога передбачає?

– Звичайно, ми не здійснюємо протезування чи якихось інших складних стоматологічних послуг – у воїна на це просто немає часу, адже вже завтра він може виїхати на передову. А от знеболити, запломбувати зуб, чи вирішити якусь іншу дрібну проблему – все це ми робимо оперативно і, головне, повністю безкоштовно. Для розповсюдження інформації ми розмістили в соціальних мережах повідомлення та наші контактні дані.

– Як з матеріалами для таких втручань, адже все це чогось таки вартує?

– Питання не в коштах, а в тому, щоб воїн вчасно отримав допомогу. Ми використовуємо власні запаси, цілком свідомо йдемо на витрати. Це наш внесок у допомогу армії, яка захищає нашу країну.

– Чи змінився перелік стоматологічних послуг, які ви надаєте населенню?

– Практично ні. Це і гігієна порожнини рота, і діагностика, лікування, протезування, хірургічна стоматологія та ендодонтія. Ціни у порівнянні з довоєнними не змінились. Тому пересічні бердичівляни та гості міста можуть звертатись до клініки, яка знаходиться по вулиці Шолом Алейхема, 2, та отримати якісні послуги.

– Дякуємо за інтерв’ю.

Анатолій ГОРОБЧУК,
Віталій БЕЗПАЛЬКО