Додому НОВИНИ Влада і громада Досудова доповідь – справедливе рішення суду

Досудова доповідь – справедливе рішення суду

452
ПОДІЛИТИСЬ

Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

Якщо особі не зрозуміло для чого складається досудова доповідь, вона має якомога раніше звернутись до працівників пробації за додатковими роз’ясненнями, перш ніж приймати рішення про відмову від участі у її складанні. Особа, щодо якої складається досудова доповідь, може обговорити з працівником пробації зауваження та уточнення до змісту досудової доповіді, якщо вони виникнуть. Якщо працівник пробації не погодиться з точкою зору обвинуваченого, то обвинувачений може викласти зауваження письмово і вони будуть надані до суду разом з досудовою доповіддю.

 До направлення досудової доповіді до суду працівник пробації викличе обвинуваченого для ознайомлення з її змістом. Важливо пам’ятати, що час на це обмежений і неприбуття до органу пробації не є підставою для неподання досудової доповіді до суду в установлений строк.

Важливо, що за 9 місяців 2017 року Бердичівським міськрайонним відділом з питань пробації  Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції отримано 27 ухвал суду щодо складення досудової доповіді стосовно обвинувачених. Інспекторами відділу з питань пробації підготовлено та направлено до суду 15 досудових доповідей, з них складено за участі обвинувачених – 9 досудових доповідей; обвинувачені відмовились брати участь у складенні досудової доповіді (за наявності в матеріалах повідомлення про відмову) – 3 доповіді.

На підставі проведеної оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, яка проводиться за новим інструментом оцінки, за вищевказаний період щодо 6 обвинувачених уповноваженим органом з питань пробації зроблено висновок про можливість виправлення правопорушника без позбавлення або обмеження волі на певний строк.

Бердичівський міськрайонний відділ
з питань пробації