Додому ІНФОРМАЦІЯ Дохід підприємця оподатковується військовим збором

Дохід підприємця оподатковується військовим збором

356
ПОДІЛИТИСЬ

Фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу. Суму військового збору відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік.

Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.

Нагадуємо, що платниками збору є:
– фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
– фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
– податковий агент.

Ставка збору складає 1,5 відсотки об’єкта оподаткування.

При цьому, об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу, зокрема: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Нагадуємо, що Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/2774, затверджені нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкція щодо її заповнення. Фізичні особи – підприємці , які застосовують загальну систему оподаткування подають декларацію протягом 40 календарних днів після закінчення звітного року (за результатами 2015 року – до 10 лютого 2016), в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності зазначають інші доходи з джерел їх походження в України та іноземні доходи.

Бердичівська ОДПІ