Додому НОВИНИ Влада і громада До Дня партизанської слави

До Дня партизанської слави

520
ПОДІЛИТИСЬ

Тебе немає. Але є мій спомин.
І не згадаю, ні, я спом’яну.
І спом’яну, і пом’яну.
І ще раз війни прокляну.
Ліна Костенко

Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона втілюється не тільки в бронзі, мармурі, граніті, вона живе у думах людей, у спогадах, у серцях вдячних нащадків.

22 вересня 2017 року в приміщенні ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 імені Віктора Пастуха пройшов захід до Дня партизанської слави “Пам’ять про минуле”. У ході свята учні, педагоги та гості, а це голова ветеранської ради м. Бердичева Желєзняк С.С., учасник бойових дій Привалов І.Т., учасник бойових дій Кравчук М.І., ветеран Збройних сил України Шадрін О.М., голова ветеранської ради школи, родичка В. Завадського– Орловська О.М., начальник управління освіти і науки Басюк С.В., начальник відділу культури Кузьменко В.В., хвилююче розповідали про операції підпільників Бердичева під керівництвом Антона Яворського та Володимира Завадського, згадали їхній величний подвиг, схилили голову у хвилині мовчання перед тими, хто відстояв і відбудував державу та перед тими , хто воює на даний час на Сході України. Серед них бердичівський артилерист Руслан Рода, син якого навчається в нашій школі. Учні мали змогу поринути в часи Другої світової війни, прослухавши пісні та переглянувши відеофрагменти про партизанський рух.

Кожен клас активно взяв участь у конкурсі стіннівок до Дня миру та осінньої композиції до Дня партизанської слави. Після заходу ветерани, міська громада та учні школи вшанували пам’ять бердичівського підпільника Володимира Завадського покладанням квітів біля стели.

Ніщо не забуто: ані жахіття війни, ані нелюдська жорстокість ворога, ані опір мільйонів захисників своєї Вітчизни. Цьому закону юних бердичівлян навчають педагоги, члени ветеранських організацій, про нього закликають не забувати керівники міста. Їх давно вже немає на світі – героїв, котрі загинули в ім’я перемоги над фашизмом, але живуть їхні товариші, їхні спогади , живуть вірші та пісні, складені на славу непереможному народові.