Додому ІНФОРМАЦІЯ До уваги громадян – землекористувачів!

До уваги громадян – землекористувачів!

353
ПОДІЛИТИСЬ

Бердичівська ОДПІ повідомляє, що відповідно до статті 206 Земельного податку України використання землі в Україні є платним.

Платниками податку є власники земельних ділянок, та користувачі, а об’єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в  разі набуття права власності на ці об’єкти до набувача переходити право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому самому обсязі, що був у попереднього землекористувача (ст. 120 Земельного кодексу).

Також ст.377 Цивільного кодексу України  передбачено, що до особи, яка набула права власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Відповідно до ст. 96 цього Кодексу Землекористувачі зобов’язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Враховуючи вищезазначене, фізичні особи у яких відсутні правовстановлюючі документи на земельні ділянки, набувають право на такі земельні ділянки згідно з рішеннями органів місцевого самоврядування, органів місцевого самоврядування, цивільно-правових угод або прийнятих у спадщину та повинні сплачувати плату за землю на загальних підставах відповідно до чинного законодавства.

Таким чином, якщо свідоцтво на право власності на земельну ділянку не оформлено у порядку, встановленому чинним законодавством, землекористувач повинен сплачувати земельний податок за таку ділянку на загальних підставах.

Бердичівська ОДПІ.