Додому НОВИНИ Культура Дубівка: “Козацьке свято” в Семенівській ОТГ

Дубівка: “Козацьке свято” в Семенівській ОТГ

1040
ПОДІЛИТИСЬ

Розселив Господь людей по всьому світу і кожному народові дав землю. Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист — це найперший обов’язок народів. Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров’ю сотень поколінь, їхніх працелюбних і героїчних предків. Шануймо героїчну історію нашого великого народу.

14 жовтня у день, коли наша країна відзначає День захисника України та День українського козацтва, у селі Дубівка Семенівської об’єднаної територіальної громади відбулось “Козацьке свято”.

Присутніх щиро привітали Семенівський сільський голова Наталія Семенюк, депутат обласної ради Павло Чернявський, представники козацтва Бердичівщини Анатолій Лисюк та Віктор Азізов.

Невипадково у цей день свято набуло особливо важливого змісту, адже упродовж багатьох століть волелюбні козаки та відважні воїни боролися за волю і свободу та зі зброєю у руках боронили рідну землю та віру, вважаючи Божу Матір своєю Небесною Покровителькою та Заступницею.

На початку заходу організатори запросили присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні військово-службовців, бійців Національної гвардії, прикордонників волонтерів, медичних працівників, добровольців, які загинули за Україну, та мирних жителів, що стали жертвами терористів. Також хвилиною мовчання вшанували й Почесного громадянина Красівського повіту та Бердичівського району Костянтина Мулярчука.

Слова вдячності та подяки присутні надіслали захисникам – учасникам бойових дій, жителям сіл Дубівка та Красівка. Зокрема, Юрію Вікторовичу Тихневичу, Дмитру
Леонідовичу Черняку (нині бере участь в ООС), Максиму Юрійовичу Гортовлюку, Олексію Олександровичу Костецькому, Дмитру Дмитровичу Гортовлюку, Роману Володимировичу Погульському, Віктору Миколайовичу Кулішу, Андрію Миколайовичу Людвігу та Олександру Сергійовичу Вишневському.

У святі взяли участь дві команди юнаків на чолі з отаманами, які на відродження традицій провели турнір “Козацькі розваги”. Це курені “Хортиця” та “Корсунь”.
На початку турніру отаман кожної команди оголосив назву команди, а команди вигукнули власні девізи та побажання для суперників.

Командам довелось пройти через дев’ять випробувань. Це стільки, скільки було колись порогів на Дніпрі. Адже у давнину дніпрові пороги були неабиякою перешкодою для тих, хто плив Дніпром на Січ. Вважалося, що справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз у житті через ці пороги.

Перший конкурс – “Біг з обручем”, в ході якого команди показували фізичну вправність. Такими ж були й інші конкурси “Козаки-вершники”, “Пліч-о-пліч із товаришем”, “Доставка цінних пакетів”. Пісенну майстерність демонстрували в конкурсі “Козацький свист”, уміння приготувати козацьку страву – у конкурсах “Забави козаки танцюють” та “Засвіти вежу”.

Впродовж усього свята лунали пісні у виконанні артистів Семенівської громади, свою майстерність представили учасники спортивного дитячо-молодіжного клубу рукопашного бою під керівництвом Віктора Октамовича Азізова.

Головний суддя змагань в.о. старости села Терехове Володимир Юзефович підвів підсумки змагань. У результаті перемогли дружба, спортивний та військовий вишкіл команд, стремління до перемоги.

Прес-служба Семенівської об’єднаної територіальної громади.