Додому НОВИНИ Культура Дубівка – українське писанкове село

Дубівка – українське писанкове село

609
ПОДІЛИТИСЬ

Село – колиска, село – оберіг, село – молитва і пам’ять роду. Село незабутніх традицій. Жодна країна світу не знає такого поняття – “село”.

А в Україні воно пахне по-особливому: отчим домом, куди тікає на сповідь і очищення душа, запашним окрайцем хліба, соковитою вишнею і обов’язково душевною теплотою. Тут чути запах живої родючої і багатої землі, на якій працювали наші батьки, діди і прадіди. Кожне село, як і люди, має свою особисту біографію, традиції і своє життя.

На святкуванні Дня села Дубівка (колишня назва – Чехи) побував народний депутат України Олександр Ревега. З-поміж багатьох яскравих святкових номерів його вразила історія місцевої Чудотворної ікони.

Колись у селі була приписна церква, біля якої поруч із вівтарем існувала криничка, яку згодом закидали, але неподалік від церкви пробилося могутнє джерело з живою цілющою водою. І одного разу сталося диво: на свято Івана Святителя віряни побачили, що з цього джерела, яке було початком струмка, невідомо як з’явилась ікона. Люди занесли її до церкви, а на місці цілющого джерела збудували дерев’яну капличку.

“Я горджусь нашими селами – колисками духовності і пишаюся усіма, хто все це береже і примножує”.