Додому НОВИНИ Культура Діти воїнів АТО писали писанки

Діти воїнів АТО писали писанки

1020
ПОДІЛИТИСЬ

Напередодні великого та світлого свята Великодня діти, батьки яких перебувають на Сході нашої країни, малювали писанки. Влаштувала справжній майстер-клас по писанкарству депутат районної ради фракції “Солідарність” Софія Томашевська за підтримки відділу освіти та відділу культури Бердичівської районної державної адміністрації та фінансової підтримки народного депутата Олександра Ревеги.

В дитячій Гришковецькій бібліотеці зібралось чимало бажаючих дізнатись, що ж таке писанка. Окрім місцевих гришковецьких дітей на захід приїхали з батьками та бабусями юні жителі сіл: Скраглівки, Романівки та Дмитрівки. І хоча традиційно писанки писали дівчата, серед юних гостей було багато хлопців. Найменшому учаснику акції було 6 років.

Провідний районний бібліограф Валентина Вдовиченко розповіла дітям про історію та походження писанки. Малювали писанки ще з язичництва. Наші предки вірили, що саме навесні на землю повертається тепло і плодючість, яке було у полоні зими. А яйце – вважали зародженням життя і всесвіту. Писанки розписували різними магічними символами, фарбували в різні кольори і дарували рідним та знайомим, як символ оберегу.

Організатор заходу депутат районної ради Софія Томашевська пояснила значення конкретних символів та які саме писанки дарували і чому: “В усьому народному мистецтві немає такого предмету, який би зосередив у собі стільки образно-символічного змісту, як писанка. Її дарували як знак перемир’я, побажання здоров’я, краси, сили, врожаю, застосовували як запобігання від стихійного лиха. Для того, щоб писанка вдалася, потрібно бути дуже спокійним, урівноваженим, зосередженим, мати добрий настрій та гарні думки”.

Після цікавих ознайомлюючи розповідей діти натхненно почали вимальовувати перші символи. Коли були нанесені малюнки олівцем, діти вперше взяли до рук писачки. І тоді, як всі символи на яйці були покриті парафіном, юні писанкарі фарбували свої витвори в різні кольори. В руках старанних дітей з кожним новим кольором писанки розквітали. Задоволені своїми маленькими витворами мистецтва були усі. Адже кожен зміг не лише спробувати щось нове, а й отримати в подарунок першу писанку, як свій власний оберіг.

Інна Солодка