Додому НОВИНИ Культура Діти і письменник

Діти і письменник

698
ПОДІЛИТИСЬ

У своєму вихованні діти потребують гарної книги, пізнавальної, цікавої, що розкриває перед дитиною світ широкий, розвиває образне мислення, інтелект і душу дитини.
Саме такі книжки для дітей пише Сашко Дерманський, дитячий письменник. В цьому ми пересвідчились на зустрічі з талановитим письменником і цікавою особистістю в дитячій бібліотеці 16 травня 2017 р. На зустрічі з відомим, хоча і молодим письменником, зібрались діти  молодших класів багатьох шкіл міста (№1, 5, 4 та інші).

За фахом Сашко Дерманський вчитель української мови і літератури, закінчив Київський інститут ім.Драгоманова. А народився письменник на Київщині, вчився гарно, мама була вчителькою, був веселим, мрійним хлопчиною, любив читати книжки, особливо ті, де були цікаві істоти, любив читати Михайла Коцюбинського.

Свою зустріч з дітьми – читачами письменник побудував цікаво, розповідав про себе, про свою творчість, опираючись безпосередньо на запитання дітей. Діти були активні, запитань було багато, запитання зовсім дорослі і про першу книжку, літературні вподобання, де автор бере ідеї, яким він бачить майбутнє через 100 років, навіть про гонорар. Олександр знаходив спільну мову з дітьми, відповідав щиро, дотепно. Писати вірші і невеличкі казочки автор почав з 16 років, друкувався в дитячому журналі. Творче натхнення його з роками зростало, автор став писати книжки для дітей і видавати у видавництві “ТЕЗА” у м. Вінниця. Казкові персонажі Сашка Дерманського – цікаві істоти, тваринки, пташки, дерева, квіти, цікаві люди.

Перша книжка письменника вийшла у 2004 р. – “Бабуся оголошує війну”. Ще кілька цікавих книжок заслужили на “Коронацію слова”, одна з них “Чудове чудовище” (2016 р.)

У всіх дитячих книжок  цікаві фантастичні назви “Царство Яблучарів” та інші.
На зустрічі усі присутні діти – любителі книги, багато із них читали казки Сашка Дерманського. І навіть пропонували поставити мультики за мотивами його книжок. Діти в основному фантазери, бачать світ по-своєму. Така вже дитяча сутність, тому діти і полюбляють казки. Письменник дуже цікаво і щиро відповідав на дитячі запитання. З його відповідей і намалювався творчий шлях Сашка Дерманського, людини серйозної, талановитої, мудрої, щирої, з люблячим серцем.

Важче всього писати для дітей, бо діти мають допитливий розум, чутливі серця і не терплять фальші. Учасники  зустрічі подякували автору казок за його цікаві книги і побажали творчого натхнення, нових ідей і книжок. Щира подяка і працівникам бібліотеки за чудову літературну зустріч.

Дитина сонце намалює
Як символ вічного тепла.
Дитина пташку намалює,
А та злетить і заспіва.
Дитина квітку намалює,
Сама як квітка чепурна.
Дитина пісню заспіває –
Ніжніше голосу нема.
А як пригорнеться до тебе –
Дитина рідна і свята,
То засіяє синє небо
І зацвіте в душі весна.

Ольга Протасевич, член НСЖУ.