Додому НОВИНИ Медицина Екстрена медична допомога в Бердичеві

Екстрена медична допомога в Бердичеві

905
ПОДІЛИТИСЬ

У 2013 році пройшло реформування швидкої медичної допомоги. Швидка допомога м. Бердичева була від’єднана від центральної міської лікарні міста та підпорядковується центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Житомирської обласної ради.

У Центрі цілодобово чергує старший лікар, який контролює роботу виїзних бригад екстреної медичної допомоги в Житомирській області. Виїзд бригади за межі обслуговування (наприклад в м. Житомир) проходить з дозволу старшого лікаря Центру, або головного лікаря Центру.

На підстанції екстреної медичної допомоги м. Бердичева працює цілодобово 6 виїзних бригад, які надають екстрену медичну допомогу населенню міста. Основним завданням підстанції є:

  • надання екстреної медичної допомоги на до-госпітальному етапі пацієнтам, стан яких загрожує їх життю або здоров’ю;
  • госпіталізація в лікувальні заклади пацієнтів, які потребують екстреної медичної допомоги.

Звернення залежно від стану пацієнта діляться на екстрені та не екстрені відповідно до критерію розподілу звернень.

До категорії екстрених належать звернення стосовно пацієнта, який перебуває у невідкладному стані, що супроводжується знепритомленням, судомами, раптовим розладом дихання, раптовим болем у ділянці серця, блювотою кров’ю, гострим болем у черевній порожнині, зовнішньою кровотечею, ознаками гострих інфекційних захворювань, гострими психічними розладами, що загрожують життю і здоров’ю пацієнта, а також усі види травм, ураження електричним струмом, блискавкою, переохолодження, утоплення, отруєння, укуси тварин, змій, передчасні пологи, кровотечі. Норматив прибуття бригад екстреної медичної допомоги на екстрені виклики становить до 10-ти хвилин.

До категорії неекстрених належать звернення стосовно пацієнта, стан якого не є невідкладним, що супроводжується раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі, головним болем, запамороченням, слабкістю, болем у попереку, суглобах, больовим синдромом у онкологічних хворих, алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом, загостренням хронічних захворювань (гіпертонічна хвороба, виразка шлунку, хронічне запалення нирок, печінки, суглобів).

Неекстрений виклик при відсутності бригади на підстанції обслуговується протягом години з моменту звернення.

Пацієнти, які перебувають у важкому стані, що загрожує їх життю та потребують обов’язкового супроводу медичного працівника за направленнями лікаря, перевозяться в лікувальні заклади м. Житомира.

Перевезення хворих за вимогою родичів у лікувальні заклади вищого рівня (м. Житомир, м. Київ і т.д.) підстанція екстреної медичної допомоги не здійснює.