Додому НОВИНИ Влада і громада Епідемія йде на спад?

Епідемія йде на спад?

839
ПОДІЛИТИСЬ

Саме такий висновок можна зробити, переглядаючи статистику захворюваності на Бердичівщині, яку надають офіційні органи влади.

На сьогодні в місті та районі вже нарахували 93 особи, які видужали від коронавірусної хвороби. Тобто, майже 9 з 10 тих, хто захворів. І з кожним днем цей показник зростає.

Але за цими цифрами криється підступність: попри масове видужування, кількість тих, хто захворів, все одно зростає. Так, цими вихідними виявили ще 2 випадки захворювання на COVID-19 – це чоловіки 42 та 23 років (обидва випадки – у Бердичівському районі). Зростає кількість хворих і в цілому в області. Так, станом на 09.30 9 червня на Житомирщині 943 зареєстровані діагнози коронавірусу серед жителів області, з яких лише 500 пацієнтів вже подолали цю хворобу. Такий перебіг подій змусив владу посилити карантинні заходи: у п’ятницю, 5 червня, на позачерговому засіданні обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативи голови ОДА Віталія Бунечка було прийнято рішення про посилення карантинних заходів на території Житомирської області.

«Враховуючи показники епідемічної ситуації тимчасово не запроваджувати послаблення протиепідемічних заходів на території області, визначених постановою постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (зі змінами від 03 червня 2020 року № 435)», — йдеться у протоколі засідання.

Зокрема до моменту стабілізації епідемічної ситуації в області не дозволяється діяльність закладів: харчування — приймання відвідувачів у приміщеннях; культури, зокрема з прийманням відвідувачів, у тому числі культурних заходів; що надають послуги з розміщення. Також не можна проводити релігійні заходи та богослужіння. Особи, які досягли 60-річного віку, мають й надалі дотримуватися режиму самоізоляції.

Владою й надалі регулярно здійснюватимуться перевірки роботи ринків та магазинів щодо дотримання карантинних заходів, а також під час перевезень громадян міським, приміським та міжміським транспортом.

Отже, передчасно розслаблюватися не варто.

Пам’ятайте! Аби уникнути захворювання на коронавірусну інфекцію, дотримуйтеся основних правил: ретельно мийте та дезінфікуйте руки; носіть захисну маску в громадських місцях; уникайте великого скупчення людей та дотримуйтеся соціальної дистанції; не виходьте без нагальної потреби з дому.

Анатолій ГОРОБЧУК.