Додому НОВИНИ Влада і громада Живучість аграріїв

Живучість аграріїв

730
ПОДІЛИТИСЬ

Карантин, який запобігає поширенню коронавірусу, разом з тим сприяє безробіттю та призводить до спаду економіки, внаслідок чого можлива продовольча криза. І тому нині дуже багато залежить від аграрного сектору України, який показав свою живучість в порівнянні з іншими галузями навіть у найскладніші часи незалежної України. І навіть зараз сільське господарство має можливість стати локомотивом економіки. А для цього просто не потрібно заважати аграріям, зайве не втручатись в їх діяльність. А ще краще – допомогти їм, як це нині намагаються робити в розвинутих країнах.

Перші уроки епідемії

Уроки епідемії повинні привернути увагу нашого уряду до проблеми санітарно-епідеміологічної служби, якої, на жаль, вже давно немає. І яка свого часу ефективно запобігала масовим захворюванням та харчовим отруєнням. Так, є нині головний санітарний лікар Ляшко, а служби – немає. Старшого віку керівники пам’ятають інспектора санепідслужби Надію Григорівну Мельничук, яка була свого часу «грозою» всіх посадових осіб закладів освіти, медицини, харчової промисловості. І це давало добрі результати.

«Накопичили» і втекли…

Все частіше нині говорять про обов’язкове введення накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Звичайно, це гарна ідея. Але, на жаль, в нашій країні всі, хто міг, вже давно «накопичили» гроші і тримають заощадження за кордоном. А ось прості українці, про що свідчать численні факти, які повірили в це та здали власні кошти в банки та накопичувальні фонди, залишились ні з чим. Бо фондів вже не стало, і гроші зникли…

Володимир КРАВЧЕНКО.