Додому НОВИНИ Влада і громада Жителі Бердичівщини перерахували шахраям 4000 гривень

Жителі Бердичівщини перерахували шахраям 4000 гривень

352
ПОДІЛИТИСЬ

Поліція вкотре застерігає громадян від ошуканств, що вчиняються від імені банківських та фінансових працівників, псевдо правоохоронців або ж купівля-продаж товарів через мережу Інтернет.

6 лютого до Бердичівського відділу поліції із заявою про ошуканство звернулась 59-річна місцева жителька. Жінка розповіла, що на її мобільний зателефонував незнайомець, який представився працівником служби безпеки однієї з фінансових установ. Він запропонував заявниці підключити послугу для захисту банківської картки та задля цього необхідно повідомити йому конфіденційну інформацію по картці. В результаті жінка втратила з поточного рахунку 2000 гривень.

А 57-річний чоловік потрапив на гачок псевдо правоохоронця. Афера викрилася, коли заявник з’ясував, що з його донькою усе гаразд і будь-яких неприємностей з нею не траплялося. Чоловік втратив з власного рахунку 2000 гривень.

– В обох випадках розпочаті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Нині, поліція встановлює особи шахраїв і вживає заходів для відстеження руху коштів, – прокоментувала начальник Бердичівського відділу поліції Ольга Зінченко.

Однак слід зазначити, що потерпілі могли б уникнути шахрайства, дотримуючись простих правил безпеки.

Відтак поліцейські звертаються до жителів Бердичівщини із застереженнями щодо вияву надмірної довірливості до незнайомих людей, які звертаються до вас під надуманими приводами:

  • пам’ятайте, що лише розсудливість та спокійне сприйняття будь-якої ситуації може вберегти від нерозважливих дій та вчинків;
  • у питаннях фінансового характеру керуйтеся здоровим глуздом, а у разі потреби – радьтеся з фахівцями;
  • при покупках через Інтернет намагайтесь використовувати систему оплати товару після його фактичного прибуття;
  • також пам’ятайте, що жодної інформації про клієнтів та їх рахунки банківські працівники по телефону не збирають.

Розкажіть про згадані заходи перестороги своїм дітям, батькам, рідним та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність. Не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися за ваш рахунок!

Бердичівський відділ поліції
Житомирської області