Додому НОВИНИ Влада і громада Забезпечити безпеку громадян та запобігти лісовим пожежам і незаконній вирубці лісу

Забезпечити безпеку громадян та запобігти лісовим пожежам і незаконній вирубці лісу

67
ПОДІЛИТИСЬ

Рада оборони Житомирщини прийняла рішення щодо заборони відвідування лісу. Згідно цього рішення, як повідомив голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко, на час воєнного стану заборонено відвідування та в’їзд до лісу громадян, за винятком військових, правоохоронців, лісівників та органів місцевої влади. Таке рішення прийняте задля безпеки громадян, а також запобігання лісовим пожежам та самовільним вирубкам лісу. Особливо важливо це нині, коли йде війна проти України.

Наразі стає особливо гострим питання випалювання сухої трави. Наголошуємо, що випалювання сухої рослинності заборонене і за порушення цих вимог накладається штраф від 3060,0 до 6125,0 грн., а у воєнний час підпал може ще й розцінюватись як диверсія і карається в’язницею.

Недопустимим є також в нинішніх умовах і незаконне вирубування лісових насаджень.
Нині діє Постанова КМУ від 23.07.2008 р. № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу».

Визначення розміру шкоди, заподіяної незаконними рубками, здійснюється згідно зі спеціальними таксами, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Особи, винні у вчиненні незаконної рубки лісу, несуть адміністративну, кримінальну та цивільну відповідальність. Зокрема якщо незаконна рубка має ознаки адміністративного правопорушення (ст. 65, 65-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників, знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісорозведення), то правопорушник (фізична особа) має сплатити штраф у розмірі від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів громадян і на посадових осіб від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів. Якщо в діяннях особи вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 246 Кримінального кодексу України – «Незаконна рубка лісу», то за рішенням суду на винну особу може бути накладено штраф від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів, арешт строком до шести місяців, обмеження волі строком до трьох років або позбавлення волі на той самий строк із конфіскацією незаконно добутого.

Забезпечимо безпеку людей і збережемо лісові насадження!

ДП «Романівський лісгосп АПК» Бердичівське лісництво