Додому НОВИНИ Бізнес Завод «Прогрес»: працюємо в умовах війни

Завод «Прогрес»: працюємо в умовах війни

86
ПОДІЛИТИСЬ

У війні, яка вже триває два місяці, для перемоги, для досягнення бажаного всіма миру необхідна як ніколи згуртованість. Згуртованість народу, а простіше – армії та тилу. У виступах Президента України Володимира Зеленського, у зверненнях уряду постійно звучать слова подяки тим, хто залишився на своєму місці та продовжує працювати, тим самим допомагаючи Збройним Силам України та мирним жителям нашої держави. Адже без діючої економіки нам не здобути головного – перемоги.

Зокрема, при всіх існуючих проблемах воєнного стану нині активно проводиться посівна кампанія, навіть на територіях, де тривають бойові дії. Поступово активізується бізнес, відновлюється виробництво, запрацювало чимало нових підприємств.

Про те, як в нинішніх умовах функціонує «важковаговик» вітчизняного машинобудування АТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес», ми поговорили з його керівником Ігорем Щесняком.

– Щодо підтримки Збройних Сил України, то чимало наших працівників починаючи ще з 2014 року захищають нашу країну зі зброєю в руках. Залучені наші хлопці і до структур територіальної оборони.

Ігор Валерійович також повідомив, що за виключенням перших днів війни, не зупинялась і робота бердичівського підприємства. Тут активно працюють над виконанням діючих замовлень, у тому числі й державних. Тому закономірним стало моє запитання щодо наявності на підприємстві оборонних замовлень.

– Скажемо так: те, що ми нині випускаємо, приносить користь нашій державі в різних сферах життєдіяльності. Наше завдання – їх вчасно та якісно виконувати.

Завод, запевняє керівник, має потужний портфель замовлень. Хоча є на сьогодні й певні труднощі. Зокрема, у питаннях погашення заборгованості перед працівниками. Але цю заборгованість поступово, з місяця в місяць, погашають.

Як і раніше, під час пандемії, так і нині на заводі не забувають про своїх ветеранів. Тих, хто присвятив життя рідному заводу. Таким на підприємстві через заводську раду ветеранів щомісячно надають матеріальну допомогу.

Можливо, говорити про це ще рано, але чи є на заводі напрацювання щодо роботи у мирний час? Ігор Щесняк зазначив:

– Як ви знаєте, уряд, хоча ще триває війна, вже розпочав роботу з відновлення промислового потенціалу країни та залучення іноземних інвестицій. Внесли зміни і до діючих нормативних документів, які покликані спростити та полегшити життя бізнесу. Тому ми з нетерпінням очікуємо на перемогу, коли зможемо запрацювати як кажуть, на повну.

Інвестиції, запевнив він, обов’язково в країну прийдуть, адже для цього у нас є достатня промислова інфраструктура та професійні кадри. Є такі кадри і на заводі, хоча вже нині відчувається попит на окремі професії. З метою поповнення виробничого штату вже зараз тут запрошують на роботу, пропонуючи стабільну заробітну плату (до речі, і тимчасово переміщеним особам також). Очікують на заводі і на допомогу від держави, про що вже повідомив уряд.

– Що хочу побажати нашим землякам-бердичівлянам? По-перше, користуючись нагодою, хочу привітати всіх працівників АТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес», усіх наших ветеранів та мешканців Бердичівщини з наступаючими Великодніми святами! Нехай свято Пасхи допоможе нам усім вистояти, побороти всі труднощі та випробування, які випали на нашу долю. А головне – бажаю всім непохитної впевненості у нашу перемогу та подальше мирне життя!

Володимир КРАВЧЕНКО,
Віталій БЕЗПАЛЬКО