Додому НОВИНИ Закохана в свою роботу

Закохана в свою роботу

1032
ПОДІЛИТИСЬ

polishukЗ ювілеєм, директоре!

В ці сонячні, теплі, погожі дні, коли земля вкривається осіннім падолистом, святкує свій чудовий ювілей шанована, віддана своїй справі людина, аспірант Інституту професійно-технічної освіти при Національній академії педагогічних наук України, викладач вищої кваліфікаційної категорії, директор Державного навчального закладу “Бердичівське вище професійне училище” – Поліщук Тетяна Петрівна.

Символічним є те, що її ювілей співпадає з ювілеєм навчального закладу, а 2 жовтня – це день професійно технічної освіти для всіх педагогічних працівників закладів ПТО.

Всі знають і розуміють, що від професіоналізму керівника багато в чому залежить успішний розвиток навчального закладу, його конкурентоспроможність і авторитет.
Професіоналізм керівника є також запорукою працездатності педагогічного колективу, добробуту учнів, спокою батьків, задоволеності соціальних замовників. Робота директора складна і відповідальна, а вимоги до цієї посади дуже високі.

Тетяна Петрівна як керівник сучасного навчального закладу – центральна фігура всього освітнього процесу.

На прикладі Тетяни Петрівни розумієш, що директор училища – це не тільки посада, але й професія обрана за покликанням. Головна риса нашого директора – це вміння вирішувати різні життєві ситуації і не боятись брати відповідальність на себе.

Здоровий і творчий педагогічний та учнівський колектив училища – це в значній мірі творіння розуму і серця Тетяни Петрівни, один із її творчих здобутків. Тут створена така атмосфера, яка спонукає кожного викладача і майстра виробничого навчання безупинно підвищувати свій професійний рівень і педагогічну майстерність, прагнути до особистого вдосконалення, якому немає меж. Вона сповідує істину, що зацікавити можуть лише зацікавлені, переконати можуть лише переконані, спонукати можуть лише небайдужі.

Наш директор – надзвичайно цілеспрямована і сильна особистість. Усі труднощі і негаразди, що випадають, Тетяна Петрівна  сприймає і долає із залізним спокоєм, а кожен викладач і учень училища має можливість спокійно і творчо працювати, відчувати свою захищеність з боку мудрого керівника, доброї і порядної людини.
Тетяна Петрівна – керівник, який ніколи не зупиняється на досягнутому, весь час перебуває у творчому пошуку шляхів розвитку навчального закладу та вдосконалення навчально-виховного процесу. Вона продовжує своє професійне зростання навчаючись в аспірантурі.

Тетяна Петрівна – надзвичайно цілеспрямована і сильна особистість, чудовий менеджер, користується заслуженим авторитетом серед учнів і  їх  батьків, колег, громадськості. Це дає надію на те, що серце нашого закладу, незважаючи на зміну часів, епох, поколінь, іще довго битиметься в унісон з часом.

Директоре! Наставнику! Колего!
Сьогодні ми бажаєм щиро Вам

Ще літ та й літ під Долі оберегом.
І хай таланить думам, і словам.

Хай сіється розумне, добре, вічне
І в юних душах щедро пророста.

І мрія Ваша, й праця титанічна,
і Ваш талант, і Ваша доброта!

Педагогічний колектив ДНЗ “Бердичівське вище
професійне училище”.


Тетяна Петрівна Поліщук очолює колектив ДНЗ “Бердичівське ВПУ” з 1 вересня 2006 року.

Впродовж дев’яти років колектив, очолюваний Тетяною Петрівною досягнув значних успіхів у зміцненні матеріально – технічної бази училища: було здійснено капітальний ремонт гуртожитку, відкрито міні-котельню і кімнату майстрів, відремонтовано і переобладнано навчальний корпус, створено і оснащено лабораторії для підготовки кваліфікованих працівників з професій “Кухар” і “Продавець продовольчих товарів”,  навчальне кафе-майстерню “Золота рибка”, обладнано всі навчальні кабінети, відремонтовано музей училища  і оновлено його експозиції, покращено соціально-побутові умови для учнів в гуртожитку і навчальному корпусі.

9j1c3g6K_eIПід керівництвом Т.П. Поліщук в 2013 році навчальний заклад  отримав статус  вищого професійного училища третього атестаційного рівня.

Колектив ДНЗ “Бердичівське ВПУ” на чолі з директором презентував свою діяльність на 26 обласних семінарах, на яких було належно оцінено досягнення та  інновації.

Т.П. Поліщук враховує сучасні соціально-економічні реалії ринку праці і трансформує їх у конкретні освітні програми професійної підготовки фахівців. З її ініціативи в училищі продовжується співпраця з Українським фондом “Благополуччя дітей”, що дало можливість відкриття навчально-тренувального центру з формування життєвих компетентностей учнів при впровадженні соціального проекту “Кожен має право на працю: партнерство заради покращення можливостей працевлаштування соціальних сиріт”, який реалізовувався фондом Східна Європа.  В рамках проекту було написано методичний  посібник “Моя перша робота”, співавтором якого є Т.П. Поліщук.

rTJJ8OrPUxAУчні та працівники училища стали лауреатами і переможцями багатьох конкурсів, фестивалів, оглядів. “Золотий фонд” навчального закладу за результатами участі у Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності серед учнів має двох президентських стипендіатів з професій сільськогосподарської галузі.

В 2010 році  було здобуто перше місце на обласному і шосте місце на Всеукраїнському конкурсі “Кращий за професією “Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва”.

В 2014 р. і в 2015 р. – перші місця на обласних конкурсах і треті місця на Всеукраїнських конкурсах відповідно з професій “Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва” і “Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування”.

ДНЗ “Бердичівське ВПУ” рішенням вченої Ради Інституту професійно-технічної освіти при НАПН України затверджено як дослідницько-експериментальний майданчик на 2013-2016 роки з теми “Розвиток організаційної культури професійно-технічного навчального закладу аграрного профілю”.

За темою дослідницької роботи у вітчизняних та зарубіжних, у тому числі фахових, виданнях надруковано 9 наукових статей керівника проекту – директора училища Поліщук Т.П.

Тетяна Петрівна Поліщук  з 2011 року входить до складу Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки, комісії з професій агропромислового комплексу і перероблення сільськогосподарських продуктів. Двічі працювала у складі журі Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів за такою професією  “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва” (2009 р., 2010 р.).

За час роботи на посаді керівника, очолюваний Тетяною Петрівною Поліщук навчальний заклад “перемістився” з останнього 28-го місця в рейтингу  (2006 р.) серед ПТНЗ Житомирської області на почесне 3 місце у 2014 р., і на 1-е місце у 2015 році серед сільських училищ за напрямками: адміністративно-господарська діяльність та організаційна робота, навчально-виробнича, навчально-методична, навчально-виховна діяльність та соціальний захист учнів.

В серпні делегація з польського міста Бидгоща відвідала Бердичівське вище професійне училище і зацікавилася у спільній співпраці саме з цим навчальним закладом. Між Об’єднанням автомобільних шкіл Бидгоща та Державним навчальним закладом “Бердичівське вище професійне училище” було підписано угоду про партнерську співпрацю.

За вагомі досягнення у педагогічній  роботі, особистий внесок у розвиток  професійно-технічної  освіти, підготовку кваліфікованих фахівців Тетяна Петрівна  відзначалася відомчими та регіональними нагородами: Найвищою Почесною відзнакою Святої Праведної Анни І ступеня за вагомий внесок у справу відродження духовності та патріотичного виховання молоді незалежної України з благословення Святійшого Патріарха УПЦ КП; Почесною грамотою управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації №277 від 01.10.2010; грамотою управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації №149 від30.09.2010, Почесною грамотою МОНУ, представлена до нагородження нагрудним знаком “Відмінник освіти” МОН України.

Тетяна Петрівна – надзвичайно цілеспрямована і сильна особистість, чудовий менеджер, користується заслуженим авторитетом серед учнів і  їх  батьків, колег, громадськості. Це дає надію на те, що серце нашого закладу, незважаючи на зміну часів, епох, поколінь, іще довго битиметься в унісон з часом.


Соціальне партнерство у професійній підготовці майбутніх аграріїв
ДНЗ “Бердичівське ВПУ” має багаторічні традиції у підготовці фахівців для аграрного сектору, транспорту, громадського харчування. За більш як півстоліття діяльності підготовлено 28 тисяч кваліфікованих робітників. Училище готує кваліфікованих робітників з інтегрованих професій: 9 професій об’єднані  по 3 інтегровані складові; 12 професій об’єднані по 2 інтегровані складові. Практично всі професії є технологічно складними та відносяться до професій з підвищеною небезпекою,а тому нам дуже важлива підтримка спонсорів-роботодавців.

5b3e6811b6daea9aСаме такими для нас є співпраця з СТОВ “Урожай”, де учні проходять виробничу практику, а згодом ідуть працювати. СТОВ “Урожай” – молоде, перспективне підприємство аграрного профілю, яке динамічно розвивається та багато років є замовником робітничих кадрів для навчального закладу.

Враховуючи, що ДНЗ “Бердичівське ВПУ” надає освітянські послуги на високому рівні, має відповідну навчально-матеріальну базу та техніку, керівництво СТОВ “Урожай” дає можливість працювати випускникам училища на аграрній техніці великої потужності з метою забезпечення якісного працевлаштування майбутніх висококваліфікованих фахівців сільського господарства. Училище постійно проявляє ініціативу щодо співпраці. Це стосується і переліку професій, з яких проводиться підготовка, і залучення бази головного базового підприємства, і виділення коштів для оновлення матеріально-технічної бази закладу. Намагаємось забезпечити високий рівень підготовки робітників та працевлаштувати їх. Так, лише в цьому році в нашому закладі пройшли підвищення кваліфікації 13 фермерів, яким присвоєно 6 кваліфікаційний розряд.

В останні роки набуває особливого значення робота з формування організаційної культури. Саме тому, ДНЗ “Бердичівське ВПУ” рішенням вченої Ради Інституту професійно-технічної освіти при НАПН України від 18.12.2012 №12 затверджене як дослідницько-експериментальний майданчик на 2013-2016 роки з теми “Розвиток організаційної культури професійно-технічного навчального закладу аграрного профілю” (науковий керівник – Радкевич В.О., директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України). Продовжується співпраця з Українським фондом  “Благополуччя дітей”, що дало можливість відкриття навчально-тренувального центру з формування життєвих компетентностей учнів при впровадженні соціального проекту “Кожен має право на працю: партнерство заради покращення можливостей працевлаштування соціальних сиріт”, який реалізовувався фондом Східна Європа.

На Всеукраїнській нараді директорів професійно-технічних навчальних закладів аграрного профілю в грудні 2011р. в м. Києві, Міністерством освіти Бердичівський професійний аграрний ліцей був визнаний в числі 5-ти кращих аграрних професійних закладів України.


roza_freedom1Батьківський комітет ДНЗ “Бердичівське вище професійне училище” щиро й сердечно, з побажаннями міцного здоров’я, життєдайної енергії вітає з ювілейним днем народження директора училища Тетяну Петрівну Поліщук.

Шановна Тетяно Петрівно!

Нехай мудрість сприяє Вам у справах, удача завжди супроводжує всі Ваші добрі починання, доля буде щедрою на вірних друзів, а людська вдячність – найвагомішим мірилом заслужених успіхів. Нев’янучої Вам любові, земного щастя, щоденних радощів, мирного неба.

Батьки і учні Бердичівського вищого професійного училища.