Додому ІНФОРМАЦІЯ Запобігання підтопленню та страхування майна.

Запобігання підтопленню та страхування майна.

516
ПОДІЛИТИСЬ

Український Гідрометцентр попереджає про можливе виникнення небезпечних ситуацій у весняний період  тобто – раптове танення снігу та льоду.
На території міста Бердичева існують проблемні зони ризику підтоплення, загальна площа яких складає 12,1 га що включають: до 10 вулиць, до 8 провулків, до 120 будинків біля русла  р. Гнилоп’ять, в яких мешкає біля 500 осіб.

На території міста улаштована складна розгалужена система водовідведення, що запобігає підтопленню територій та забезпечує водовідведення. Ця система включає близько 10 км закритої та біля 26 км відкритої зливової каналізації, 412 зливових колодязів.

При умові виявлення мешканцями міста наступних  порушень стану інженерних комунікацій захисту територій від підтоплення, а саме :  зруйнованих колодязів,  кришок люків, горловин, наявність затоплень, засмічень,  осідань і тріщин ґрунту,   завалів, несправності труб-переїздів, повідомляйте за телефоном: 2-67-06 (МКП “Бердичівкомунсервіс”).

Пам’ятайте, що під час повені необхідно:
– повідомити про підтоплення території за будь-яким номером телефону: 101, 102, 15-05, 2-47-42, 2-67-06;
– зібрати документи, речі першої потреби та в першу чергу надати допомогу дітям і старим та підготуватися до евакуації;
– перекрити газовий кран, вимкнути електричний струм;
– не вживати колодязну воду в районі підтоплення;
– не доторкатися до електропроводів;
– обмежити невиправдане переміщення  затопленою  територією.

Законодавча база України гарантує соціальний захист населення та часткове відшкодування понесених родиною матеріальних витрат внаслідок стихійного лиха відповідно до законів України: “Про страхування”, “Про місцеве самоврядування в Україні” тощо у вигляді одноразової грошової допомоги. На жаль, розмір цієї допомоги (в грошовому еквіваленті) – незначний, обмежується фінансовими можливостями міського бюджету та державних субвенцій місцевим бюджетам. Для того щоб не залишитися сам на сам з бідою та гарантовано  отримати відповідну  фінансову компенсацію за пошкоджено майно, слід заключати договір страхування особистого майна з фінустановами м.Бердичева.

В.М.Рябушко, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м. Бердичева.