Додому НОВИНИ “Запобігти. Врятувати. Допомогти”

“Запобігти. Врятувати. Допомогти”

723
ПОДІЛИТИСЬ

21 березня на території загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 міста Бердичів відбулася громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти” у формі тематично-пізнавальної гри.

Організатори заходу, а це рятувальники, представники органів влади, міської організації Товариства Червоного Хреста України, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, педагогічний колектив школи підійшли до проведення та вибору формату свята творчо. І як наслідок – результати перевищили всі очікування.

DSC_0217_1Для полегшення руху учасників гри організатори заходу визначили всі етапи знайомими для дітей орієнтирами, наприклад, станція “Фізична”. Тут учасники гри демонстрували ті якості, які притаманні людям мужньої професії “Рятувальника”: це – відвага, швидка реакція, відмінна фізична форма, уважність, сміливість, бажання допомагати людям.

На етапі під назвою “Медичний” тренери з першої невідкладної допомоги Бердичівської міської організації Товариства Червоного Хреста України навчали школярів правилам надання першої медичної допомоги та проводили конкурси. Діти сміливо накладали імпровізовані шини, проводили непрямий масаж серця і штучне дихання роботу-тренажеру. І варто зазначити, це у дітей добре виходило. Командна згуртованість і певні знання допомогли учасникам швидко приводити до тями умовного потерпілого.

На станції “Безпечна” в теоретичній формі школярі просто сяяли своїми знаннями поведінки в разі пожежі, при виявленні вибухонебезпечного предмету, у лісі тощо. Також із запропонованих речей діти навчалися комплектувати “екстрену валізу”.

DSC_0244_1Проте найбільший інтерес у дітей викликав етап “Протипожежний”, яким керував фахівці ДСНС. Діти практично відпрацьовували свої набуті знання та вчилися разом з рятувальниками користуватися вогнегасником. Навіть викладачі школи з цікавість вслухувались та разом з дітьми активно приймали участь.

Після всіх випробувань голосною сиреною та бойовим розгортанням була розпочата ліквідація умовної пожежі. Загальну повагу й очевидне захоплення у присутніх викликала рятувальна техніка, представлена окремими зразками, способи порятунку людей та демонстрація обладнання для безпечної роботи в різних умовах.

На завершення, допоки журі підводило підсумки і визначало переможців, в актовому залі учасників та глядачів розважала агітбригада.

Учасники команди-переможниці, як найкращі знавці правил безпечної поведінки, були відзначені співробітниками ДСНС та адміністрацією школи і нагороджені грамотами. І хоча свято закінчилося, знання, інформація та навички, якими оволоділи хлопчики та дівчата під час заняття, супроводжуватимуть їх у подальшому житті.

Пилипчук В.О., головний фахівець
Бердичівського МРВ Управління ДСНС України
у Житомирській області

DSC_0270_1DSC_0292_1DSC_0336_1DSC_0357_1DSC_0359_1DSC_0376_1

DSC_0389_1 DSC_0402_1