Додому НОВИНИ Бізнес Запрацював новий телятник

Запрацював новий телятник

420
ПОДІЛИТИСЬ

Успіхи приватного підприємства, що займає землі села Слободище, відомі багатьом. Лише декілька років тому тут цілеспрямовано розпочали розвивати молочнотоварне виробництво, а вже сьогодні в господарстві перебуває на утриманні дві тисячі голів великої рогатої худоби.

Все поголів’я у господарстві – елітне, племінне. Щоб отримувати молоко сорту «Екстра», необхідно якісно утримувати таке стадо. А це – постійне вдосконалення, запровадження нових технологій.

Саме такий крок і став наступним у розвитку ПП «Слободище» – тут ввели у дію новий телятник з автоматизованою поїлкою.

Це крок, який став наступним у нашій розбудові, – розповідає керівник господарства Олег Шевчук. – Сьогодні ми відійшли від застарілих принципів господарювання. При цьому люди до догляду корів практично не долучаються. Ми застосовуємо безприв’язне утримання, а роботизований комплекс сам слідкує за випоюванням телят.

Цікаво спостерігати за тим, як саме телята утримуються: вони вільно перебувають у телятнику, мають доступ до молока. Контролює їх відгодівлю та сповіщає, при потребі, на яку тварину працівнику необхідно звернути окрему увагу, автоматика. Вона ж автоматично утримує температуру, сама себе миє.

Ми підійшли до монітора, який виводить на екран інформацію по кожному теляті.

– Ось це теля, – пояснює працівниця телятника, – не добрало норми. До нього підійде зоотехнік та огляне його. Усі інші в межах норми. Чи легко працювати? Так, я лише контролюю наявність молока та кормів, все інше – у руках техніки.

Автоматизований телятник став першим на Бердичівщині з таким рівнем обслуговування. Та й в цілому на Житомирщині їх всього декілька.

– Наші плани – довести добовий надій молока до 70 тонн, – зазначає Олег Шевчук. – Кошти вкладаємо значні, але й прибутки очікуємо відповідні. Головне, щоб держава не забувала про нас, допомагала у розвитку. Власне, для цього і йду до обласної ради, щоб мої задуми стали в нагоді не лише фермерам, але й усім сільгоспвиробникам. А загалом – нашій державі, людям.