Успіхи приватного підприємства, що займає землі села Слободище, відомі багатьом. Лише декілька років тому тут цілеспрямовано розпочали розвивати молочнотоварне виробництво, а вже сьогодні в господарстві перебуває на утриманні дві тисячі голів великої рогатої худоби.
Все поголів’я у господарстві – елітне, племінне. Щоб отримувати молоко сорту «Екстра», необхідно якісно утримувати таке стадо. А це – постійне вдосконалення, запровадження нових технологій.
Саме такий крок і став наступним у розвитку ПП «Слободище» – тут ввели у дію новий телятник з автоматизованою поїлкою.
– Це крок, який став наступним у нашій розбудові, – розповідає керівник господарства Олег Шевчук. – Сьогодні ми відійшли від застарілих принципів господарювання. При цьому люди до догляду корів практично не долучаються. Ми застосовуємо безприв’язне утримання, а роботизований комплекс сам слідкує за випоюванням телят.
Цікаво спостерігати за тим, як саме телята утримуються: вони вільно перебувають у телятнику, мають доступ до молока. Контролює їх відгодівлю та сповіщає, при потребі, на яку тварину працівнику необхідно звернути окрему увагу, автоматика. Вона ж автоматично утримує температуру, сама себе миє.
Ми підійшли до монітора, який виводить на екран інформацію по кожному теляті.
– Ось це теля, – пояснює працівниця телятника, – не добрало норми. До нього підійде зоотехнік та огляне його. Усі інші в межах норми. Чи легко працювати? Так, я лише контролюю наявність молока та кормів, все інше – у руках техніки.
Автоматизований телятник став першим на Бердичівщині з таким рівнем обслуговування. Та й в цілому на Житомирщині їх всього декілька.
– Наші плани – довести добовий надій молока до 70 тонн, – зазначає Олег Шевчук. – Кошти вкладаємо значні, але й прибутки очікуємо відповідні. Головне, щоб держава не забувала про нас, допомагала у розвитку. Власне, для цього і йду до обласної ради, щоб мої задуми стали в нагоді не лише фермерам, але й усім сільгоспвиробникам. А загалом – нашій державі, людям.