Додому НОВИНИ Влада і громада “Захистити людей від кризи та навести лад у державі”

“Захистити людей від кризи та навести лад у державі”

687
ПОДІЛИТИСЬ

Бердичівщину відвідали народні депутати України від “Опозиційної платформи – За життя” Юрій Бойко та Юрій Павленко

Цього четверга Бердичівщину відвідав лідер “Опозиційної платформи – За життя” Юрій Бойко та народний депутат України Юрій Павленко. Приїзд політиків у село Слободище викликав жвавий інтерес як серед самих слободищан, так і серед жителів навколишніх сіл та навіть Бердичева.

На початку зустрічі народні депутати ознайомилися з сільськогосподарським підприємством, яке успішно діє у цьому селі. Юрія Бойка, як економіста за освітою та державника-практика, який очолював Міністерство палива та енергетики України, особливо цікавить розвиток підприємницьких структур, які є основою стабільності будь-якої країни. Керівник ПП “Слободище” Олег Шевчук провів гостей фермами, показав умови утримання худоби, розповів про проблеми в економічній діяльності господарства та перспективи подальшого розвитку племінного стада.

Тут же, неподалік ферми, відбулось живе спілкування народних депутатів з людьми. Ключовою темою розмови став захист людей від кризи та наведення ладу в державі. Нині у пересічних людей, особливо селян, накопичилось багато проблем, які потребують свого негайного розв’язання. Тому люди буквально засипали Юрія Бойка та Юрія Павленка запитаннями. Наприклад, коли закінчиться війна? “Це питання номер один у країні, адже якщо не буде завершена війна, то не буде країни. Багато хто пропонує долати кризу на Донбасі тими самими шляхами, що і чинна влада. Але насправді нам потрібен широкий національний діалог і повноцінна реалізація Мінських угод. Не грати м’язами. Потрібно знайти компроміс за столом переговорів, за яким напряму зустрінуться представники обох сторін за участі Росії. Також необхідно припинити політику відчуження нашої території і головне – забезпечити реінтеграцію Донбасу. Тоді й наші воїни повернуться додому, повернуться до своїх осель і біженці”, – зазначив Юрій Бойко.

З неприхованим розпачем селянин запитав: “Коли закінчиться газовий геноцид, оголошений діючим урядом?”. На це Юрій Бойко відповів: “Це дійсно перше запитання, яке стає у всіх, з ким я спілкуюсь. Людей нинішня влада такими цінами просто примушує відключати газ та переходити на дрова. Вирубувати власні садки аби обігріти оселі. Нас дійсно відкинули у позаминуле століття”.

Людей хвилює й курс долара, який на їх думку може значно зрости відразу після виборів. “Для того, щоб була стабільна національна валюта, потрібно, щоб ми продавали більше товарів, ніж закуповували за кордоном. Це позитивне сальдо торговельно-економічного балансу. Але дивіться, що сталося у нас сьогодні: уряд прийняв декілька законопроектів, постанов, якими значно скоротив товарообіг з Росією. Ми продаємо Росії товарів значно менше, ніж купуємо у неї, в результаті наша гривня балансує на грані та вимушена підтримуватись кредитами Міжнародного Валютного Фонду”, – зазначили депутати.

Питання звучали одне за одним. Про житлове будівництво для молодих сімей, щоб утримати їх в країні, а не примушувати виїжджати за кордон на заробітки — народні депутати вважають за необхідне зробити доступним іпотечне кредитування. Про стан української медицини: “необхідно думати про людей і для людей, а не спостерігати, як вимирає власний народ”, — зауважили політики. Про розвиток товарообігу з Європою: “необхідно готувати нашу економіку до співпраці з європейським ринком, адже взамін поставки продукції ми поставляємо туди людей”, — підкреслив Юрій Павленко.

Після завершення зустрічі і від’їзду народних депутатів України, представників “Опозиційної платформи – За життя”, учасники діалогу ще довго не розходились, обговорюючи та аналізуючи почуте. Сподіваючись, що вже незабаром Україна стане на шлях миру та розвитку.

Анатолій Горобчук.