ПОДІЛИТИСЬ

Бердичів салютує: десята ювілейна відзнака кращих серед гідних пройшла у Бердичеві. Ось уже протягом десяти років у місті живе традиція щороку вітати на головній сцені тих, хто прославив Бердичів за його межами у різних напрямках. Така традиція, кажуть, започаткована власне міському голові Василю Мазуру.

“Її вже ми відзначаємо десятий раз. Не можу казати за всю громаду, яка виходить на сцену, але скажу від працівників культури міста Бердичева: для щороку надзвичайно важлива ця церемонія. Бо відомо, що ми здобуваємо перемоги на конкурсах не в нашому місті. Ми їздимо по світу, по Україні. Тож приємно вийти саме на нашу сцену і щоб про твою перемогу дізналися”, – говорить Валентина Бабич, завідувач методичним відділом міського Палацу культури.

Цьогоріч на сцену вийшло близько 800 людей, які самі чи з колективом довели: неможливого не існує.

vidznaka_2Під час нагородження вісьмома блоками з одинадцяти напрямків визначили серед бердичівлян кращих захисників України, волонтерів, ветеранів праці, спортсменів, виробників, освітян.

Василь Мазур, міський голова Бердичева, каже: “Дуже приємно, що це свято, ці подарунки, перемоги дарують не тільки дорослі люди, які мають життєвий досвід, а й діти. Добре, що ми разом і діти, і дорослі, і ті, хто майже прожив життя. Важливо, щоб люди старшого покоління бачили, що доля міста, країни у надійних руках”.

Найперше згадали тих, хто віддав життя заради України, спокою своєї родини. Імена Героїв у Бердичеві пам’ятають та шанують.

Народний депутат Олександр Ревега теж привітав бердичівлян: “У нас є гордість – 26-а бригада, яка знаходиться у Бердичеві, яку знають за його межами. Я гордий героями, які захищають нашу країну на сході”.

vidznaka_5Новим для 10-го нагородження став напрямок “Бердичів пам’ять збереже”. Так від імені громади у місті подякували тим, без кого б не відкрилися нові музеї та пам’ятники у Бердичеві. Одним із таких є Олександр Нехворовський. Чоловік власним коштом відкрив пам’ятник ліквідаторам Чорнобильської аварії. З його ескізом допомогла Бердичівська художня школа. Ініціативу підтримали і на місцевому рівні.

“Мабуть, це підведення підсумків праці кожної людини. У тому числі і моєї. Як офіцер запасу я до цього підхожу дуже помірковано, бо розумію: тільки історія, шана людей може зупинити подальші кроки і робити правильні кроки для розбудови нашої України. Так як меценат і підприємець, який заробляє кошти, я вирішив вшанувати всіх чорнобильців Бердичівщини”, – говорить Олександр Нехворовський, генеральний директор “Нового тисячоліття”.

vidznaka_6Вперше на сцену у Бердичеві заслужено вийшла художник Ольга Дзюрбей. Жінці нещодавно присвоєно звання заслуженого майстра народної творчості України у номінації художник. Для Бердичева це гарна звістка, позаяк не кожен удостоєний такого визнання.

“Себе не відчуваю заслуженою художницею, бо я звичайна жінка, яка просто працює, яка хоче прославити наше місто, якій не байдуже, як про неї подумають її діти, онуки. Мої роботи – це мої діти, я не хочу їх роздавати щоб втратити. Бо кожну роботу, яка десь від мене йде, я дуже болісно сприймаю, хочу, щоб вона була біля мене. Адже це не фото, їх треба намалювати”, – розповіла художниця Ольга Дзюрбей.

vidznaka_7Удесяте отримувати відзнаку прийшов директор пивзаводу у Бердичеві Леон Ліпецький. Закінчивши харчовий інститут, чоловік не обирав довго, куди податися. За направленням потрапив на пивоварний завод, де й лишився. Цьогоріч минає 36 років, відколи він є його директором. Пивоваром, каже, себе не вважає. Але секретом бердичівського пива ділиться охоче: “Я в цьому місті родився, прожив 80 років, люблю його. Це рідне мені місто. Для того, щоб воно могло процвітати, я вкладаю у його розвиток, працюю для цього. Секрет пива у тому, що для того, щоб його зварити, треба хороший солод, холод і совість. В наших людей совісті вистачає і вони дорожать тим, щоб зробити хороший продукт”, – каже Леон Ліпецький, директор Бердичівського пивзаводу.

Рекордна для Бердичева кількість ветеранів праці у минулому році не лишилася поза увагою. 24 сивочолих працівника, які віддали понад 50 років невтомній праці, відзначив заступник міністра соціальної політики.

“Хай Бог благословить кожного та усім ветеранам дасть здоров’я, щастя, щоб вони знайшли себе у своїх онуках, дітях. Хочу сказати щирі слова подяки, бо країні важко, все непросто. Але коли стоїш на сцені і дивишся, що є надія, то все буде на краще”, – упевнений Валерій Ярошенко, заступник міністра соціальної політики.

Традиція відзначати бердичівлян супроводжується подарунком кожному із них альманаху. Щороку його друкують великим накладом для того, щоб зберегти пам’ять про успіхи і досягнення людей.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Яремчук.