Додому НОВИНИ За чисте довкілля та мир в Україні

За чисте довкілля та мир в Україні

642
ПОДІЛИТИСЬ

З нагоди 90-річчя створення юннатівського руху у відділенні еколого-натуралістичного напряму Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова відбулася низка цікавих і змістовних заходів.

Для дітей та молоді, які свого часу серцем і душею доторкнулися до природи та залишись назавжди її прихильниками та захисниками організатори свята провели конференцію-зустріч “Сторінки історії юннатівського руху в м. Бердичеві”. Ветерани юннатівського руху Д.П. Литвиненко, Н.І. Лубківська, В.М. Кузьміна від щирого серця привітали педагогів і вихованців відділення еколого-натуралістичного напряму, які нині докладають багато зусиль для того, щоб відділення залишалося лідером з питань екологічного виховання юного покоління.

Гості наголосили на тому, що, здобуваючи позашкільну освіту у відділенні, кожний вихованець стає яскравою особистістю, справжнім патріотом України, готовим звеличити її своєю працею в майбутньому.

Створений методистом відділення Н.О. Ваховською за підтримки заступника директора ЦПО ім. О. Разумкова з навчальної частини В.С. Щукіна відеофільм “Історія і сьогодення юннатівського руху у Бердичеві” надав можливість пригадати минуле, без якого немає майбутнього.

На святі керівники гуртків О.А. Рощенюк (гуртки “Юні екологи та краєзнавці”), О.М. Сторожук (гуртки “Юні квітникарі та аранжувальники”), Н.О. Ваховська (гуртки “Юні орнітологи”), Л.А. Красовський (гуртки “Юні селекціонери”), Л.В. Бехлер (гуртки “Юні туристи”) разом зі своїми вихованцями презентували юннатівську роботу “Юннати скликають друзів” та підготовлену керівником гуртків “Любителі домашніх тварин” О.А. Лелях виставку тварин “Домашні улюбленці”. За підсумками виставки, в якій учні шести загальноосвітніх навчальних закладів міста представили загалом 53 тварини, переможці були нагороджені грамотами в чотирьох номінаціях.

DSCF5348_1

А юннатів – переможців всеукраїнських та обласних конкурсів Катерину Доценко, Валерію Богун, Анастасію Драган, Марію Бєдко, Івана та Дениса Папірників, Анастасію Ковтун, Олександра Крисюка, Марію Поліщук, Марину Рибак та інших директор ЦПО ім. О. Разумкова Олена Боровська нагородила Почесними грамотами.

– Для когось відділення еколого-натуралістичного напрямку – це перші досліди та спостереження на навчально-дослідній ділянці, – наголосила О.В. Боровська, – Хтось пам’ятає перше висаджене дерево, очищене джерело, екологічну експедицію чи польову практику, втілений у життя екологічний проект. Дослідники природи ніколи не забудуть свої перші перемоги на престижних всеукраїнських і міжнародних наукових конкурсах. Багато юннатів еколого-натуралістичного центру стали відомими дослідниками та природоохоронцями.

Виконуюча обов’язки начальника управління освіти і науки виконкому Бердичівської міської ради С.В. Басюк висловила переконання в тому, що вихованці відділення й надалі спрямовувати свої таланти на розвиток нових стосунків людей із природою, стануть надійною науковою зміною в галузі біології, екології, медицини, агрономії, лісознавства.

З побажаннями миру та злагоди в Україні найкращі юннати відділення випустили в небо білих голубів.

Тетяна СОБОЛЬ,
керівник гуртка – методист відділення
еколого-натуралістичного напряму
ЦПО ім. О. Разумкова.