Додому НОВИНИ Влада і громада Зберегти район!

Зберегти район!

424
ПОДІЛИТИСЬ

Питання реформування місцевого самоврядування, зокрема передачі державою повноважень на місця піднімається вже досить давно. Сама ідея децентралізації – відмінний проект. Коли б, насправді, об’єднання громад проходили добровільно без “невидимої” боротьби.

В минулому 2016 році на сесії селищної ради було ініційовано про створення об’єднаної Гришковецької територіальної громади з пропозицією, щоб об’єдналися всі села району.

Але тоді це не вдалося. Тому я закликаю зробити це у 2017 році.

Сільськими громадами повинні керувати люди від землі – селяни, вболівати за розвиток села. Бо село – це українська колиска. Саме найбільше багатство, що зараз залишилося – це земля. ЇЇ зможе зберегти тільки село. Бо немає землі (території) – немає держави.  Україна – споконвіку аграрна держава, і за її землю завжди боролися наші пращури. Настав час задуматися нашим правителям над словами Тараса Шевченка: “Доборолась Україна до самого краю, свої діти хуже ляха її розпинають”.

Тому потрібно все зробити, щоб наш район зберегти. Зберегти його культуру, історію, ідентичність. А нам є чим пишатися. За самовіддану працю 2600 жителів району нагороджені урядовими нагородами, орденами і медалями. Район виховав 5 Героїв Радянського Союзу, 5 Героїв Соціалістичної праці, 32 кавалери ордена Леніна, 12 – ордена Жовтневої революції.

Потрібно зберегти інфраструктуру і всі соціальні об’єкти в селах і в районі: школи, дитячі садки, клуби, бібліотеки, сільські медичні заклади, районну лікарню, поліклініку, оздоровчий табір “Березовий гай”, районний стадіон і інше, щоб не рвати на шматки і не дати роздерибанити.

Питання об’єднання повинно широко обговорюватись в громадах всіх сіл і селища на громадських слуханнях, сходках сіл, зборах тощо. Щоб зважити всі плюси і мінуси.
А при цьому слід всім пам’ятати, що якщо ми порвемо район на шматки нічого доброго з цього не вийде. Нам потрібно єднатися, а не розколювати суспільство, пам’ятати слова Пророка Тараса Шевченка із Заповіту у вірші “І мертвим, і живим, і не народженим”, де він звертається до тих, хто зараз на людях б’є йому поклони, а на далі напихає свої кишені. Що як будуть так і далі роздирати Україну, то як він говорить “Погибнеш, згинеш Україно, не стане й знаку на землі!…”.

Почесний громадянин Бердичівського району М.І. Ейсмонт.