Додому НОВИНИ Влада і громада Збережімо наші ліси від пожеж!

Збережімо наші ліси від пожеж!

206
ПОДІЛИТИСЬ

Враховуючи минулорічну ситуацію з пожежами у всьому світі, зокрема в Австралії та Каліфорнії (США), також прикрі випадки, зафіксовані на території України, керівництво ДП «Романівський лісгосп АПК» проводить ряд заходів щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду.

Для цього уточнюються мобілізаційно-оперативні плани з ліквідації лісових пожеж, плани щодо запобігання виникненню загорянь, також плануються навчання та інше.
З метою захисту передбачено створити нові мінералізовані смуги та провести оновлення старих. Встановлюються об’єкти наглядної агітації на протипожежну тематику (стенди та таблиці). Підприємство перевіряє комплектацію пунктів пожежним інвентарем, налагоджується співпраця з пожежними службами.

Разом з тим, для запобігання елементарної людської недбалості працівники лісового господарства ще раз нагадують:

• У лісі забороняється розведення багать (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
• Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
• Відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної безпеки (надзвичайна небезпека!) за умовами погоди;
• Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльки гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;
• Викидати скляні пляшки або банки, які можуть спрацювати як лінза при сонячній погоді та викликати самозаймання.

Крім того, порушникам слід пам’ятати, що їх необережність і недбалість може дорого коштувати. Зокрема, згідно Ст. 77-1 КУпАП вiд 07.12.1984 № 8073-X:

– випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На початку весни перед лісівниками постає ще одна проблема – підпали сухої трави, які проводити категорично заборонено. Тому перед тим, як підпалити суху траву, пам’ятайте про можливі наслідки та відповідальність перед законом!

Якщо пожежа все ж виникла:
• обов’язково повідомте про пожежу за номером «101»;
• скористайтеся номерами телефонів, які розміщені на інформаційних знаках у кожному майстерському обході;
• незначний вогонь спробуйте загасити водою, гілками, грунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини;
• якщо вогонь великий — виходьте з лісу у напрямку проти вітру;
• повідомляйте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності допоможіть їм вийти з лісу.

Адміністрація ДП «Романівський лісгосп АПК». Бердичівське лісництво.