Додому НОВИНИ Влада і громада Звернення представників громадських організацій до ліквідаторів, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС

Звернення представників громадських організацій до ліквідаторів, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС

558
ПОДІЛИТИСЬ

Звернення представників громадських організацій міста Житомира та Житомирської області до ліквідаторів, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС

Шановні побратими!

Настав той вирішальний і важливий час, коли нас може врятувати тільки об’єднання спільних зусиль у відстоюванні законних прав на життя. Відповідні права, як відомо, гарантовані для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і кількома Законами України. Ми врятували Україну та світ від страшної біди, а сьогодні держава перетворює усіх нас на жебраків. Міністерство соціальної політики України пла­нує монетизувати пільги, зробивши всю соціальну допомогу адресною. У перспективі подібні реформування можуть легко перетворити гарантовану для нас соціальну допомогу на жалюгідну подачку, оскільки монетизовані кошти, як пра­вило, ніхто не поспішатиме індексувати.

Вже сьогодні ми бачимо чисельні випадки порушень та невиконання норм Законів України:

  1. ст. 54, де зазначається, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок із Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:
  • для першої групи – десяти мінімальних пенсій за віком
  • для другої групи – восьми мінімальних пенсій за віком
  • для третьої групи – шести мінімальних пенсій за віком
  • дітям-інвалідам – трьох мінімальних пенсій за віком
  1. ст. 20, п. 15 (безкоштовне користування усіма видами міського та приміського громадського транспорту (скасоване, делеговане для виконання місцевими органами влади)
  2. ст. 20, п. 1 (безкоштовне придбання ліків за рецептами лікаря) п.4 (позачергове щорічне забезпечення санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні (не виконується для II і III категорії) та багато іншого.

Ми переконані, що держава має неухильно виконувати законодавчі гарантії щодо дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Найпершим чином має бути організоване безкоштовне харчування для таких дітей у школах та дошкільних дитячих закладах. Так само діти – чорнобильці мають щороку користуватися правом на оздоровлення та лікування.

Ми пропонуємо та закликаємо:

При проведенні виборів до рад усіх рівнів підтримати тільки тих кандидатів у депутати, які у своїй діяльності виступатимуть захисниками інтересів населення, приділяючи особливу увагу проблемам громадян, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.

Для цього ми повинні гуртуватися, концентрувати наші зусилля на об’єднанні навколо тих сил, котрі відстоюють насамперед інтереси народу, розділяють його біль, його проблеми та тривоги.

Такою силою сьогодні є Аграрна партія України. Звертайтесь та надавайте свої пропозиції, адже тільки разом ми зможемо відстоювати свої інтереси.

За дорученням представників 11 чорнобильських громадських організацій м.Житомира та області:

Антоненко Володимир Олександрович, ліквідатор аварії на ЧАЕС 1986 року І категорії, нагороджений у грудні 1986 року орденом “Червоної Зірки”, орденом “За заслуги”, полковник у відставці,

Очеретний Валерій Сергійович, ліквідатор аварії на ЧАЕС 1986 року І категорії, нагороджений орденом “За мужність”, полковнику відставці,

Германчук Валентин Григорович, ліквідатор аварії на ЧАЕС 1986 року І категорії, нагороджений орденом “За мужність”.

Наші контакти: 10024, м. Житомир, вул. І.Сльоти, 49 Б (Бородія, 49Б).

Тел.: 067-411-34-81, Оліщук Тетяна Йосипівна, заступник директора БФ “Чорнобиль-86”.