Додому НОВИНИ Влада і громада Звіт голови районної ради про діяльність Бердичівської районної ради за звітний період

Звіт голови районної ради про діяльність Бердичівської районної ради за звітний період

993
ПОДІЛИТИСЬ

Шановні депутати і запрошені!

Статтею 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради. Фактично, це своєрідне підведення підсумків колективної праці – кожного депутата, постійних комісій районної ради, президії, виконавчого апарату районної ради за рік та окреслення планів на майбутнє.

За звітний період, а це з 10 листопада 2015 року по сьогоднішній день, районна рада спрямовувала свої зусилля на пошуках дієвих шляхів підвищення ролі органів місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного розвитку району.

В районній раді сьомого скликання здійснюють свої повноваження 34 депутата, функціонує 5 депутатських фракції, 3 постійних комісій та президія районної ради. Це колегіальні органи, які несуть левове навантаження з підготовки та прийняття всіх рішень ради та контролюють їх виконання.

Основною формою діяльності районної ради є пленарні засідання та робота в постійних комісіях.

За звітній період відбулося 12 пленарних засідань районної ради, на яких розглянуто 205 питань та ухвалено 184 рішення.

Проведено 18 засідань постійних комісій районної ради, на яких розглянуто та вивчено більше 200 питання. В тому числі практикуються спільні засідання постійних комісій. Розгляд питань одночасно депутатами кількох комісій викликає значно жвавіше обговорення питань, а їх аналіз має предметніший характер, активно вносяться пропозиції, приймаються виважені рішення.

Для новообраних депутатів проведено навчання та підготовлено пам’ятку з витягом статей основного законодавства України необхідного для депутатської діяльності.

Організація роботи Бердичівської районної ради відбувається згідно планів роботи, що затверджуються на сесіях районної ради.

За звітний період районна рада продовжувала тримати в полі зору такі питання як:

 • виконання Програми економічного і соціального розвитку Бердичівського району;
 • прийняття, виконання та корегування районного бюджету;
 • виконання завдань затверджених районними комплексними та цільовими програмами;
 • підтримки в належному стані та розвитку матеріальної бази закладів соціальної інфраструктури;
 • ефективного управління майном спільної власності територіальних громад сіл та селища району;
 • затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок;
 • погодження проектів землеустрою;
 • врегулювання питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад Бердичівського району тощо.

Рішенням сесій районної ради затверджено 18 районних Програм, до 11 було внесено зміни.

Бердичівська районна рада здійснює свою діяльність відкрито і гласно. На офіційному сайті Бердичівської районної ради систематично висвітлюється інформація про діяльність районної ради та сільських рад. За звітний період розміщено158 статей.

Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” проекти рішень, рішення районної ради , розпорядження голови районної ради про скликання сесії, протоколи засідань постійних комісій та сесій районної ради, відвідування депутатами пленарних засідань, поіменне голосування розміщуються на офіційному сайті районної ради. Це дає змогу громадськості району і міста оперативно ознайомлюватись з подіями, що відбуваються за участю керівництва та депутатів районної ради, посадових осіб місцевого самоврядування, знайомитися з нормативними актами що приймаються. У 2016 році сайт районної ради доповнено рубриками “Бердичівський районний ресурсний центр громад” та “Управління майном комунальної власності”

Налагоджена співпраця з представниками ЗМІ. У 2016 році було укладено угоду з редакцією газети “Земля Бердичівська” про висвітлення діяльності Бердичівської районної ради на сторінках, якої за звітний період розміщено 53 статті. Також у 2016 році Бердичівською районною радою було укладено угоду з редакцією інтернет-порталу Бердичів BIZ про висвітлення діяльності на інтернет-порталі Бердичів BIZ та в газеті “Бердичів діловий”. За звітний період було розміщено 17 статей в газеті та 25 на інтернет – порталі. Згідно таких угод редакціям щотижневиків були перераховані кошти.

Неодноразово проводилися прес-конференції з представниками ЗМІ.

На засіданнях постійних комісій систематично розглядаються питання про хід виконання раніше прийнятих рішень.

Так, на засіданні постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності розглянуті питання про хід виконання рішень районної ради з питань комунального майна районної ради; про хід виконання рішення районної ради “Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Бердичівського району на 2016 рік”; про хід виконання рішення районної ради “Про затвердження в новій редакції статутів загальноосвітніх навчальних закладів”.

На засіданні постійної комісії з гуманітарних питань, регламенту, депутатської етики, законності та правопорядку розглянуто питання про хід виконання рішень районної ради від про програму щодо запобігання і протидії корупції в районі на 2013-2015 роки.

На 5-й сесії районної ради розглянуто питання про хід виконання рішення районної ради про затвердження в новій редакції статутів загальноосвітніх навчальних закладів.

На пленарних засіданнях районної ради прийнято 66 рішень, які стосуються комунальної власності територіальних громад сіл, селища району. Це третя частина від усіх рішень прийнятих районною радою за звітній період.

Районна рада детально вивчала питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району, використання відповідного майна, ефективності роботи комунальних підприємств та надходжень коштів до районного бюджету від їх діяльності.

dscn0416_1У 2016 році значно покращив своє функціонування комунальне підприємство оздоровчий табір “Березовий гай”. Проведено ремонт в житлових будиночках, частково на харчоблоці, в приміщеннях душових кімнат і умивальників. Виконано поточний ремонт та хлорування водогінної системи.

Виконано об’ємний ремонт в приміщенні ігротеки. Виготовлено пісочниці для дітей, на футбольному полі встановлені металеві ворота, нові турніки для різного зросту, все пофарбовано. Облаштовані куточки відпочинку, розбиті нові квітникові клумби. Було придбано басейн, батут, проточний водонагрівач на 380 Вт., холодильник, фотоапарат, бетонозмішувач, постільну білизну тощо. Загальна сума на придбання становить 90 тис. гривень.

За моєї ініціативи, сприяння депутатів районної ради сьомого скликання, сільських та селищного голів, приватних підприємців району відроджено активний відпочинок у оздоровчому таборі “Березовий гай”. За оздоровчий період 2016 року у таборі діяло 5 змін: 2 з яких відпочинкові та 3 оздоровчі. 561 дитина Житомирського, Овруцького, Народицького, Лугинського районів, з яких 164 дитини Бердичівського району, оздоровились та відпочили у таборі. Адже керівники сільськогосподарських підприємств району, які засновували табір мріяли, щоб у ньому в першу чергу оздоровлювались діти нашого району. Для цього проведено колосальну роботу. Неодноразово проводилися перемовини з сільськими і селищним головами, депутатами районної ради, підприємцями району. Для оздоровлення і відпочинку дітей Бердичівського району задіяні районний та сільські бюджети, благодійна допомога приватних підприємців району. Під час оздоровчого сезону, на ряду з іншими дітьми, мали змогу оздоровитись діти пільгових категорій, зокрема: сироти, позбавлені батьківського піклування, учасників АТО, малозабезпечених та багатодітних сімей.

Також остання оздоровча 5 зміна проводиться за кошти обласного бюджету та за безпосереднього сприяння бувшого голови Житомирської обласної ради Анжеліки Лабунської. Зараз активно ведуться перемовини з інвестором, який готовий вкласти у дитячо-оздоровчий табір “Березовий гай” близько 40-50 млн. гривень без зміни цільового призначення.

Відповідно до Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району працює робоча комісія з питань використання майна для внесення пропозицій щодо вирішення питань передачі в оренду, постійне або тимчасове користування юридичними або фізичними особами об’єктів спільної власності територіальних громад району. За звітній період відбулося 6 засідань комісії за її пропозиціями прийняті рішення районної ради та розпорядження голови районної ради, які були затверджені на сесії.

Прийнято 18 рішень про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надаються в оренду.

На даний час завершено оформлення земельних ділянок під об’єктами спільної власності територіальних громад та реєстрація права комунальної власності. За звітний період районною радою затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в комунальну власність та передано у постійне користування балансоутримувачам приміщень 7 земельних ділянок під адмінприміщенням районної ради, гаражами за адресою вул. Шевченка, 9, вул. 30-річчя Перемоги, приміщення поліклініки ЦРЛ, районної бібліотеки для дітей, бувшого кінотеатру.

img_0331_1В наступному році планується продовжити роботу по оформленню земельних ділянок під об’єктами комунальної власності, а саме закладами освіти.

Врахувавши пропозиції районної державної адміністрації, прийнято рішення про припинення юридичної особи Буряківської та Мартинівської загальноосвітніх шкіл та затверджено персональний склад ліквідаційних комісій. З метою збереження та подальшого використання приміщення школи, рішенням сесії районної ради його було передано у комунальну власність Буряківської територіальної громади.

З метою покращення надання медичних послуг жителям району районною радою прийнято рішення про передачу автомобіля ВАЗ 2107, який був закріплений за заступником голови районної ради на баланс комунальної установи “Центр первинної медико-санітарної допомоги”. Для покращення роботи Бердичівської районної організації ветеранів України з балансу районної ради був переданий один комп’ютер. Також було прийнято рішення про передачу у комунальну власність Садківської, Скаківської, Закутинецької та Хажинської територіальних громад приміщень фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів, що в свою чергу дасть можливість проведенню поліпшень майна за кошти сільських бюджетів. Основним досягненням в питаннях оренди вважаємо приведення у відповідність договірних відносин в питаннях оренди приміщень гаражів за адресою: м. Бердичів, вул. 30-річчя Перемоги, 26 та розширення співпраці з благодійним фондом “ЕШЕЛ” ЛЕВІ ІЦХАК БЕРДИЧІВ, що дало можливість зберегти майно спільної власності, яке не використовувалось та здійснити його поліпшення за кошти орендаря.

Значна увага приділялася організації роботи Президії районної ради. Проведено 12 засідань президії, які регулярно проходять напередодні сесійної діяльності та повторно за день до сесії, що дає змогу вивчити пропозиції до порядку денного постійних комісій та сесії, внести відповідні корективи, а на передодні сесії – підвести підсумки щодо питань, які розглянуті на засіданнях постійних комісій.

Хочу подякувати усім головам постійних комісій районної ради за небайдужу позицію, за організацію продуктивної роботи цих дорадчих органів, за ініціювання різноманітних форм розгляду питань, а саме: Каченюку Миколі Павловичу, Вахнюку Сергію Олександровичу, Говоруну Костянтину Ігоровичу.

Додатковим плюсом стало і те, що частина депутатів працюють на відповідальних посадах, є керівниками та працівниками підприємств, установ, організацій району, приватними підприємцями тощо.

Слід зазначити, що у звітний період працювали тимчасові контрольні комісії, зокрема, рішенням районної ради від 23.12.2015 року №45 створено тимчасову контрольну комісію районної ради для вивчення питання екологічного стану басейну ставків в селах Скраглівка, Швайківка, Райки, Слободище. Відбулось 4 засідання даної комісії, 2 з яких виїзні. Це одне з найважливіших питань, яке турбує депутатів районної ради, і яке піднімалося не один десяток років головами районних рад попередніх скликань. На сесії неодноразово приймалися звернення до різних інстанцій. За моїм особистим проханням в обласній раді була проведена нарада при заступнику голови обласної ради Наталії Рибак за участю начальника Державної екологічної інспекції в Житомирській області Гнатюка Б.Й., начальника управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації Войцешука В.В. Депутатів неодноразово ознайомлювали з актом обстеження водного об’єкта (річки Гнилоп’ять) та результатами вимірювань показників складу та властивостей проб зворотних та поверхневих вод, зроблених Державною екологічною інспекцією у Житомирській області, які значно перевищують допустиму норму. Зважаючи на можливе погіршення екологічної ситуації, виникнення небезпеки для здоров’я людей, депутати вирішили клопотати перед Державною екологічною інспекцією у Житомирській області про проведення офіційних перевірок дотримання законодавства у сфері охорони навколишнього середовища на території Скраглівської, Слободищенської, Райківської та Швайківської сільських рад Бердичівського району. На сесії 7 жовтня 2016 року розглянувши інформацію Державної екологічної інспекції у Житомирській області про виявлені порушення суб’єктами господарювання, депутати прийняли рішення звернутися до Житомирської обласної державної адміністрації із клопотанням вжити заходи щодо анулювання Дозволів на спеціальне водокористування, які видані Департаментом екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації наступним суб’єктам господарювання: ТОВ “Комплекс екологічних споруд”, ДП “Підприємство Райківської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області №73”.

В січні 2016 року рішенням районної ради створено тимчасову контрольну комісію районної ради для вивчення проблемних питань в період опалювального сезону в бюджетних закладах району. Відбулось три засідання даної комісії, за їх результатами розроблені доручення.

Відповідно до Положення про звання “Почесний громадянин Бердичівського району” рішенням районної ради від 22 липня 2016 року присвоєно звання “Почесний громадянин Бердичівського району” за особистий внесок і вагомі здобутки в соціально-економічний розвиток, за активну участь в громадському житті територіальних громад району Залізному Петру Миколайовичу, Кравченку Володимиру Тарасовичу, Ейсмонт Марії Іванівні, Мазур Ярославі Архипівні, Михальчуку Юрію Давидовичу. На даний час таке звання присвоєно 22 громадянам.

За звітний період грамотами районної ради нагороджено 60 осіб, які працюють або працювала на благо району.

На території чотирьох громад району реалізовується ІІІ фаза спільного Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” координатором якого є працівники виконавчого апарату районної ради.

В рамках Проекту реалізовують свої ініціативи Никонівська, Скаківська, Рейська та Хажинська громади району.

Загальний бюджет проекту 1 495,915 тис. грн., у т.ч. МРГ – 935,857 тис. грн.

Місцевий бюджет – 455,132 тис. грн.

Внесок громади – 104,926 тис. грн.

Ініціативи направлені на 3 загальноосвітні школи та дитячий садок.

Скаківська ЗОШ – замінено 61 вікно на сучасні, енергозберігаючі, а крім того у школі встановлено металопластикові вхідні двері.

Хажинська ЗОШ – встановлено 69 вікон та замінено підлогу у спортивній залі школи.

Никонівська ЗОШ – реконструйовано приміщення та встановлено внутрішні туалети, проведено ремонт каналізаційних колодязів, замінено козирок над запасними вхідними дверима та облицьовано грубку кахлем.

Рейський дитячий садок – проходить реконструкція системи опалення з встановленням піролізного котла та тепломеханічного обладнання в теплогенераторній. Скаківська, Хажинська і Никонівська громади завершили роботи на 100%, Рейська – 95%.

Відповідно до угоди між Бердичівською районною та сільськими, селищною радами, для посилення ролі громади, активізації роботи сільських, селищних голів, депутатів сільських, селищної рад, а також враховуючи значні зміни в діючому законодавстві України, виконавчий апарат районної ради проводить засідання координаційної ради, наради, семінари-навчання сільських та селищних голів, секретарів рад, систематично надає методичну, юридичну і організаційну допомогу.

Так протягом звітного періоду відбулося 4 засідання координаційної ради, 2 з яких виїзні. Виїзне засідання до Народицької селищної об’єднаної громади дало можливість вивчити досвід роботи об’єднаної територіальної громади.

Під час другого виїзного засідання для сільських голів організовано екскурсію у ТОВ Бердичівський хлібзавод”, а на базі Рейської сільської ради розглянуто питання про реалізацію проекту ЄС/ПРООН на території Бердичівського району та оглянуто виконання робіт по впровадженню громадою мікропроекту.

sl748286_1Протягом звітного періоду відбулося 12 нарад з сільськими та селищним головами з наступних питань:

 • врегулювання відносин користування земельними ділянками водного фонду та водних об’єктів; інвентаризація земельних ділянок на території Бердичівського району;
 • про наповнення місцевих бюджетів та зміни до законодавства України; про формування місцевих бюджетів на 2016 рік;
 • про забезпеченість своєчасного використання передбаченої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2016 році;
 • щодо відновлення освітлення на ділянці дороги М21 (Житомир – Бердичів);
 • про створення та функціонування підрозділу місцевої пожежної охорони на території Слободищенської сільської ради та перспективи створення підрозділу на базі Рейської сільської ради;
 • про організації постачання продуктів харчування в загальноосвітні школи району;
 • про розширення повноважень сільських рад в частині реєстрації місця проживання громадян; про функціонування підрозділів громадських формувань на території району;
 • про оздоровлення дітей в Оздоровчому дитячо-юнацькому закладі “Березовий гай”.

Відповідно до постанови ЦВК від 7 жовтня 2016 року в Семенівській об’єднаній громаді 18 грудня відбудуться вибори. Виборча компанія стартувала 29 жовтня. У складі об’єднаної громади має бути 22 депутата.

Шановні депутати!

Жорстокі події Майдану та війна, яка точиться на сході України забрали і продовжують забирати життя жителів сходу та воїнів, які відстоюють у кровопролитних боях суверенітет України.

Два роки, що минули навчили нас найважливішого – терпінню, небайдужості і милосердю.

Неодноразово організовувався збір благодійної допомоги бійцям, які перебувають у районі проведення АТО. В основному це продукти харчування, дари ланів, предмети особистої гігієни, грошова допомога для придбання бронежилетів і касок тощо. До цієї благодійної і необхідної справи долучились жителі територіальних громад, посадові особи місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, працівники соціально-культурної сфери, представники громадських організацій.

Маркушівський сільський голова Олександр Карпов разом із депутатом районної ради Євгенієм Рильським передали матеріальну допомогу трьом жінкам-волонтерам, які в Маркушівській ЗОШ з підручних матеріалів шиють валянки для бійців військових частин, задіяних в АТО.

На урочистому зібранні з нагоди Дня скорботи та вшанування жертв війни в Україні ріднім загиблих учасників АТО, які були присутні на зібранні від районної ради подякували за належне виховання синів, які ціною власного життя стали на захист територіальної цілісності України та вручив пам’ятні подарунки.

За ініціативи загальноосвітніх шкіл, районної ради, райдержадміністрації та за сприянням народного депутата Олександра Ревеги, вже відкриті меморіальні дошки на честь загиблих воїнів та перейменовані центральні вулиці в селах Андріяшівка, Никонівка, Старий Солотвин. На передодні свята Дня захисника України на території Мирославської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відкрито пам’ятний знак “Захисникам України”.

Районною радою, зважаючи на суспільно-політичну ситуацію, яка склалась в Україні та враховуючи необхідність надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО та членам їх сімей, прийнята Програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців Бердичівського району “Родина героя” на 2015-2016 роки.

Не стоять депутати районної ради і осторонь проблем жителів територіальних громад.

Так, за ініціативи депутатів Колесник Л.М., Слюсар Н.І., Ящук В.Б., Андрійчук І.А., Рильський Є.К., Любченко В.В., Лащук В.М., Земнухова І.А., Каченюк М.П. виділено кошти з районного бюджету на заміну вікон та дверей в будинок культури с. Андріяшівка, в ФАП с. Великі Низгірці та с. Маркуші, в Швайківській ЗОШ, Красівській ЗОШ, Малосілківській ЗОШ та дошкільному навчальному закладі с. Осиково.

За сприяння районних депутатів Мкртчяна Г.К., Мачульської Н.С., Земнухової І.А., Мирончука А.П. виділено кошти на придбання будівельних матеріалів для проведення ремонту в Слободищенській ЗОШ, Гришковецькій гімназії, ФАП с. Дубівка, будинку культури с. Райки.

За ініціативи районних депутатів Каченюка М.П., Римара О.В., Вахнюка С.О., Мачульської Н.С., Радкевич Л.П., Андрійчука І.А. виділено кошти на придбання комп’ютерів для Малосілківської ЗОШ, дитячих ігрових майданчиків в ДНЗ с. Гардишівка та с. Бистрик, мультимедійного проектора та екрану в Великонизгірецьку ЗОШ, музичних центрів в будинки культури с. Слободище та с. Гальчин.

Хочу наголосити, що багато депутатів районної ради активні у виборчих округах: зустрічаються з виборцями, обговорюють важливі для них проблеми і шукають спільні шляхи їх розв’язання, відвідують сесії та заходи, які проходять на території сільських рад.

Але, як не прикро, не всі виконують свої депутатські обов’язки належним чином. Так, є депутати, які не брали участі в жодному засіданні постійної комісії, окремі брали участь лише у половині засідань сесій районної ради, що не надає можливості мешканцям територіальних громад району отримувати їх підтримку.

Як депутат районної ради, я теж постійно співпрацюю із жителями територіальних громад району, буваю у сільських амбулаторіях, школах, дитячих садках, клубах, бібліотеках, за можливістю сприяю їм у розв’язанні гострих проблем сьогодення.

За звітний період мною регулярно проводились усні прийоми громадян та 8 виїзних прийомів, розглядались письмові звернення. До районної ради надійшло 112 звернень. Звернення та заяви уважно вивчаються мною особисто, працівниками виконавчого апарату районної ради, керівниками відповідних служб, заявникам надається конкретна допомога у вирішенні тих чи інших питань. В переважній більшості громадяни піднімають питання соціального захисту, (надання матеріальної допомоги на лікування, ремонт житла) та оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду земельні паї, індивідуальне землекористування, питання незадовільного стану доріг, функціонування закладів освіти, культури та охорони здоров’я. Районна рада не залишає жодне звернення без уваги і оперативно приймає міри по порушених питаннях.

За моїм особистим сприянням:

 • організовано підвіз дошкільнят з сіл Кикишівка та Терехове до Хажинського дошкільного навчального закладу “Калинонька” Бердичівського району. Перевезення здійснюється приватним перевізником за спонсорські кошти.
 • відновлено роботу підрозділу пожежної охорони на базі Слободищенської сільської ради, а до кінця року планується відкриття такого підрозділу на території Рейської сільської ради;
 • забезпечено транспортним засобом для поїздки у м. Вінниця на світломузикальний фонтан “Рошен” школярів із Донеччини, які відпочивали влітку 2016 року у таборі “Відкрите серце” с. Озадівка;
 • проведено перемовини з місцевими підприємцями, які за власні кошти здійснили ямковий ремонт ділянки дороги Райгородок – Мартинівка протяжністю 3 км;
 • у лікувальному корпусі Центральної районної лікарні розпочато ремонти шести санвузлів, які перебували у жахливому стані. Повністю оновлено сантехніку, облицьовано плиткою стіни, замінено дерев’яні вікна та двері на металопластикові. На даний час завершуються ремонтні роботи трьох санвузлів та облаштовуються місця для людей з обмеженими можливостями. Вартість такого оновлення складає близько 400 тис. грн, які надані благодійною організацією. Завдячуючи тісній співпраці з сільгоспвиробниками та підприємцями району, районна лікарня повністю забезпечена на зимовий період овочевою продукцією, закуплено понад 200 комплектів постільної білизни.

img_1963_1Протягом семи років не вирішувалося питання повернення земельної ділянки військового містечка площею 42,3789 га до земель комунальної власності Радянської (нині Романівської) сільської ради. Завдяки моїм особистим зусиллям питання припинення постійного користування землями оборони вирішено на рівні погодження з Міністром оборони України та Житомирським квартирно-експлуатаційним відділом МО до розпорядника даних земель – Житомирської обласної державної адміністрації.

Головою Житомирської обласної державної адміністрації І.П. Гундичом прийнято розпорядження про припинення права постійного користування даними землями Міністерством оборони, що дасть змогу ввести земельну ділянку площею 42,3789 га в межі с.Романівка та врегулювати земельні відносини з орендарями приміщень, які розташовані на ній. А крім того, це надходження значних коштів в бюджет Романівської сільської ради. За орієнтованими розрахунками до сільської ради щорічно буде надходити близько 1 млн. грн. платежів від користування земельними ділянками суб’єктами господарювання.

Хочу подякувати депутатам обласної ради Вітусевичу В.Й., Чернявському П.А., Романському І.В., які здійснюють прийоми громадян, беруть участь у заходах, що проходять на території району та сесіях районної ради, систематично надають матеріальну допомогу малозахищеним верствам населення району, сприяють у виділенні коштів з обласного бюджету на соціально-культурний розвиток району.

За сприянням депутата Віталія Вітусевича з обласного бюджету:

 • виділено 700 тис. грн. на придбання сучасного рентген апарату для центральної районної лікарні Бердичівського району;
 • виділено кошти та очищення водного об’єкту, який знаходиться біля Дмиртрівської ЗОШ;
 • виділено кошти загальною сумою 250 тис. грн, які були використані на ремонт операційного блоку в хірургічному відділені ЦРЛ. Зокрема встановлено енергозберігаючі вікна, замінено двері, укладено плитку та проведено нове освітлення.

За сприянням депутатів обласної ради Вітусевича В.Й. та Чернявського П.А. отримано субвенцію з обласного бюджету у розмірі 855 тис. грн. Це кошти, які направлені на вирішення важливих соціальних проблем, з якими неможливо було б впоратися лише силами районного бюджету.

За сприянням народного депутата України Олександра Ревеги Бердичівському району з метою реалізації заходів соціально-економічного розвитку передбачено кошти в сумі 4 млн. грн. Затверджено перелік об’єктів, які фінансуються в 2016 році державним бюджетом місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку Бердичівського району.

Важливу роль у роботі районної ради займає взаємодія виконавчого апарату та депутатського корпусу. Протягом року виконавчий апарат районної ради здійснював організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, постійних комісій, президії районної ради. Забезпечує взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Шановні депутати і запрошені!

Всім нам відомо що основою забезпечення життєдіяльності соціальної сфери та інфраструктури територіальної громади району є фінансове забезпечення. І хоча наш район являється дотаційним, нам з Вами доводилося немало зусиль докладати до наповнення дохідної частини районного бюджету власними надходженнями. Тому хочу констатувати, що впродовж звітного періоду районна рада не виключалася з бюджетного процесу. Практично на кожній сесії розглядались питання виконання та коригування районного бюджету, неодноразово організовувались робочі зустрічі з керівниками сільських рад по питаннях наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, надавалась допомога сільським радам у підготовці проекту рішення про місцевий бюджет на 2016 рік. Як правило в таких зустрічах брали участь керівництво районної ради та райдержадміністрації, спеціалісти фінансового управління та податкової інспекції. Постійно контролюється наповнення бюджетів місцевих рад.

Прикладається чимало зусиль для покращення стану справ у закладах освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту.

Так, за звітній період:

– важливим для район було питання про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Бердичівського району на 2016 рік.

Оскільки Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2016 року № 16 “Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість” визначено, що право на безкоштовне харчування мають діти сироти, діти позбавлені батьківського піклування та діти з малозабезпечених сімей, питання забезпечення харчування учнів 1-4 класів перекладено на місцеві бюджети.

На третій сесії районної ради депутати внесли пропозицію включити в порядок денний питання про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Бердичівського району на 2016 рік. Прийнято відповідне рішення, яким визначили категорію учнів, які будуть безкоштовно харчуватися.

Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні та внесені до законодавства зміни, діти продовжують харчуватися за рахунок місцевих бюджетів. Це стало можливим завдяки вдалій роботі депутатського корпусу, сільських голів та підприємців району. На сьогодні навчальні заклади району харчують молодших школярів за рахунок місцевого бюджету. Всього було виділено 500,8 тис. грн., в тому числі з сільських бюджетів 96,9 тис. грн. Окрім коштів виділених місцевою владою, для покращення, якості харчування залучаються спонсорські кошти. Повністю забезпечено безкоштовним харчуванням дітей загальноосвітніх навчальних закладів: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, учнів 1-4 класів. Сільським та селищному головам рекомендовано і надалі долучатися до надання фінансового ресурсу для організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах. Дане питання постійно знаходиться на контролі.

Болючою та гострою проблемою у цьому році стало питання перевезення пільгових категорій громадян, але і це питання не залишилось поза моєю увагою та увагою депутатського корпусу районної ради. Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” були відсутні статті видатків на відшкодування коштів за перевезення пільгових категорій громадян. Враховуючи відсутність коштів, автоперевізники не в змозі були забезпечувати повноцінне перевезення пільгових категорій громадян відповідно до вимог чинного законодавства України.

Для вирішення цього питання була скликана позачергова сесія районної ради, на якій прийнято Програму про забезпечення пільгами окремих категорій громадян на 2016-2017 роки та передбачено більше мільйона гривен на перевезення. Також безкоштовно перевозяться усі пільгові категорії громадян на залізничному транспорті.

– відповідно до Комплексної програми підвезення учнів, вихованців дошкільних та загальноосвітніх навчальних заклад Бердичівського району на 2016-2018 роки забезпечено регулярне перевезення учнів 8 шкільними автобусами, рейсовими автобусами здійснюється підвезення 160 учнів.

– у вересні 2016 року прийнято рішення про спрямування коштів районного бюджету, а саме: співфінансування об’єкту “Капітальний ремонт будівлі (термомодернізація) Гришковецької гімназії в сумі 150 тис. грн. та співфінансування видатків по придбанню шкільного автобуса, як запорука організації регулярного безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому в сумі 480 тис. грн. за рахунок перевиконання доходної частини бюджету на загальну суму 630 тис. грн.

Одночасно слід зазначити, що з Державного бюджету України на термомодернізацію виділено 1250 тис. грн.; на шкільний автобус близько 1 млн. грн.

У 2016 році до районного бюджету затвердженого рішенням сесії від 22.01.16 №50 “Про районний бюджет на 2016 рік”, вносилися зміни. Депутати районної ради не раз визначали пріоритетні галузі, куди в першу чергу потрібно спрямовувати кошти від перевиконання районного бюджету.

Шановні депутати!

Основною метою звіту було проаналізувати діяльність ради за звітний період, та разом визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів в нашій подальшій роботі, адже у різних сферах соціально-економічного розвитку району ще залишаються проблеми, які потребують особливої уваги всіх владних структур, в тому числі й депутатів районної ради. Їх вирішення вимагає від народних обранців ще більшої наполегливості, принциповості і професіоналізму, відданості справі, за яку вони відповідальні перед громадами і партіями, що дали їм мандат до представницького органу Бердичівського району.

На мою думку, необхідно прикласти максимум зусиль, щоб першочергово вирішувати такі питання:

 • збільшення власних надходжень до районного бюджету;
 • координація спільних дій для переходу на альтернативні види палива об’єктів соціально-культурної сфери;
 • забезпечення сприятливого інвестиційного клімату в районі;
 • сприяння у роботі кожного платника податків;
 • планування територій району.

Шановні депутати!

Підводячи підсумки, я ще раз хочу подякувати депутатам районної ради, які ефективно працюють у депутатських комісіях, фракціях, групах, сільським, селищній радам, всім тим, хто доклав своїх зусиль для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування. За рік, що минув, депутатський корпус довів, що інтереси громади вищі за політичні амбіції, це дозволило депутатам знайти спільну мову і спільно працювати на благо Бердичівського району.

Сподіваюся, що нас і надалі буде об’єднувати спільна відповідальність перед громадою Бердичівщини!

Дякую за увагу!