Додому ІНФОРМАЦІЯ Звіт Гришковецького селищного голови Ірени Лісової за 2019 рік.

Звіт Гришковецького селищного голови Ірени Лісової за 2019 рік.

1771
ПОДІЛИТИСЬ

Шановні жителі Гришковецької територіальної громади!

Діяльність будь-якої влади завжди спрямована на добробут людини. Саме цій стратегічній меті підпорядкована робота Гришковецької селищної ради, і моя, зокрема, як голови.

Позаду перший рік нашої з Вами спільної роботи в об’єднаній територіальній громаді, перший і успішний рік нашого функціонування. І я звітую перед вами про зроблене у 2019 році.

Спільними зусиллями вдалось реалізувати чимало із поставлених завдань і досягнути позитивних результатів. Це стало можливим завдяки конструктивній роботі селищної ради, депутатського корпусу, виконавчого комітету, керівників установ, підприємств та організацій, а також активних мешканців, які турбуються за долю нашої громади.

Роботу громади можна визначити конструктивною і послідовною, оскільки всупереч всьому, ми намагалися зберегти стабільність та приймати виважені рішення.

ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДИ

Гришковецька селищна рада, як об’єднана територіальна громада функціонує з 3 січня 2019 року, утворена шляхом добровільного об’єднання 1 селищної та 7 сільських рад, куди увійшли селище і 16 сіл.

Загальна кількість мешканців громади – 10 067 осіб. Площа громади складає 217,119 кв. км.

За звітній період селищна рада контролювала питання виконання Програми економічного і соціального розвитку громади, виконання та корегування селищного бюджету, виконання завдань затверджених галузевими програмами, підтримки в належному стані та розвитку матеріальної бази закладів соціальної інфраструктури, управління майном спільної власності територіальної громади, врегулювання земельних відносин тощо.

Депутатський корпус Гришковецької селищної ради нараховує 26 депутатів, які здійснюють свої повноваження на виборчих округах територіальної громади та сесійно. Більшість питань попередньо опрацьовуються на засіданнях чотирьох постійних комісій, що функціонують у селищній раді. Це дозволяє у конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати виважені рішення.

У 2019 році відбулося 13 пленарних засідань сесії, на яких прийнято 238 рішень, проведено 12 засідань виконавчого комітету, прийнято 112 рішень.

Особлива увага в громаді приділяється роботі із зверненнями громадян.

За звітний період мною регулярно проводились усні прийоми громадян та розглядались письмові звернення. До селищної ради надійшло 365 письмових звернень громадян, 1026 громадян побували на особистому прийомі.

Звернення та заяви уважно вивчаються мною особисто, працівниками апарату селищної ради, керівниками відповідних служб, заявникам надається допомога у вирішенні тих чи інших питань. В переважній більшості жителі громади піднімають питання земельних відносин, соціального захисту, благоустрою населених пунктів.

Не стоять осторонь проблем жителів територіальної громади і депутати селищної ради. Хочу наголосити, що більшість депутатів активні у виборчих округах: зустрічаються з виборцями, обговорюють важливі для них проблеми і шукають спільні шляхи їх розв’язання, відвідують заходи, які проходять на території виборчих округів територіальної громади.

Гришковецька селищна рада здійснює свою діяльність відкрито і гласно. На офіційному сайті селищної ради систематично висвітлюється інформація про діяльність ради та заходи, які проходять на території громади. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» проєкти рішень і рішення селищної ради, розпорядження голови ради про скликання сесії, протоколи пленарних засідань сесії, поіменне голосування, оголошення про конкурси, тощо, розміщуються на офіційному сайті. Це дає можливість громадянам оперативно ознайомлюватись з подіями, що відбуваються в громаді, з нормативними актами що приймаються. Крім того інформація про діяльність громади висвітлюється на сторінці «Фейсбук» та час від часу друкується у тижневиках «Земля Бердичівська» та «Бердичівський погляд».

БЮДЖЕТ

Всім нам відомо, що основою життєдіяльності територіальної громади є фінансове забезпечення. Одним із основних його завдань є забезпечення якісного виконання доходної частини селищного бюджету, ефективного використання бюджетних коштів.

Так, у 2019 році фактичні надходження селищного бюджету становлять 64 730,0 тис. грн., з них доходи загального фонду – 63 672,9 тис. грн., спеціального – 1 057,1 тис. грн. Із загальної суми надходжень власні надходження звітного періоду становлять 25 547,5 тис. грн.

Основним джерелом власних надходжень селищного бюджету є:

 • податок та збір на доходи фізичних осіб, обсяг надходжень по якому складає 13 060,0 тис. грн., або 52,0 %;
 • податок на майно складає 4 778,8 тис. грн., або 20,0 %;
 • єдиний податок складає 5 688,0 тис. грн., або 23,0 %;
 • інші надходження 1 375,8 тис. грн., або 0,5 % від загального обсягу власних надходжень бюджету.

У звітному періоді з метою забезпечення виконання державних, регіональних програм та функціонування установ бюджетної сфери передбачено офіційних трансфертів у сумі 33 395,1 тис. грн., у тому числі: дотацій в сумі 10 833,2 тис. грн., та субвенцій на загальну суму 26 106,6 тис. грн. в тому числі:

 • освітня субвенція – 18 268,6 тис. грн.;
 • медична субвенція – 6 719,9 тис. грн.;
 • дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 3 544,7 тис. грн.;
 • базова дотація – 7 288,5 тис. грн.

Для забезпечення проведення функціонування установ бюджетної сфери, надання послуг, проведення заходів, передбачених місцевими програмами за 2019 рік, спрямовано 62 010,7 тис. грн., у тому числі по загальному фонду 57 771,3 тис. грн., спеціальному – 4 239,4 тис. грн.

За рахунок коштів загального фонду бюджету в сумі 6 662,8 тис. грн. перераховано міжбюджетний трансферт у вигляді іншої субвенції із селищного бюджету до бюджету району.

Виконання бюджету в частині власних надходжень селищного бюджету становить 103,6 %.

РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

На території, яку охоплює громада зареєстровано 253 суб’єкта підприємницької діяльності, у тому числі юридичних осіб – 90, фізичних осіб-підприємців – 163.

Послуги громаді надають 47 торгових точок, у тому числі 35 магазинів, 2 АЗС, 8 кафе, 1 готель, 1 торгівельно-розважальний центр.

На неодноразові звернення громадян відновлено роботу магазинів в селах Дубова, Журбинці, Осиково. У селі Новий Солотвин відкрито нову торгівельну точку, кіоск відкрито у селі Новий Солотвин. Розпочав роботу новий продуктовий магазин і в Гришківцях.

У рамках реалізації проєкту Програми «U-LEAD з Європою» на створення та модернізацію ЦНАП, в якому бере участь Гришковецька громада, проведено ремонт необхідних приміщень в адміністративній будівлі селищної ради. Координаторами Програми заплановано проведення навчань для майбутніх працівників ЦНАП. За рахунок Проєкту буде закуплено комп’ютерну техніку та меблі, здійснено програмне забезпечення. У шістьох старостинських округах ОТГ працюватимуть віддалені робочі місця ЦНАПу, для успішного функціонування яких облаштовано робочі місця. Крім того, у селах Рея та Старий Солотвин облаштування робочих місць частково буде здійснюватися за рахунок підтримки Програми.

ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА, НАВЧАННЯ, МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

У рамках нової ініціативи Програми «U-LEAD з Європою» щодо впровадження інвестицій у громаду, в якій взяла участь наша громада, підготовлено інвестиційний паспорт та інвестиційні пропозиції з таких найбільш пріоритетних напрямків, як сонячна енергетика, садівництво, індустріальний парк тощо. Це активізує інвестиційну діяльність та створить умови для залучення інвестицій в економіку громади.

З березня 2019 року Програма «U-LEAD з Європою» розпочала проводити навчання для голів та працівників об’єднаних громад у рамках Пакетів тематичної підтримки (ПТП) «Успішна громада: крок за кроком». Програмою U-LEAD проведено ряд семінарів для керівників громад «Кроки для керівників» на різну тематику.

У жовтні за підтримки Програми U-LEAD селищний голова здійснила навчальний візит до Словенії на тему «Співпраця бізнесу та місцевих громад». Ознайомилася з кращими практиками співпраці громад із бізнес-об’єднаннями та асоціаціями, вивчала досвід муніципалітетів Словенії.

Працівники апарату регулярно відвідують семінари-навчання різного спрямування, які організовує за сприянням Програми «U-LEAD з Європою» Житомирський Центр (нині офіс) розвитку місцевого самоврядування.

Гришковецька селищна рада є членом Асоціації ОТГ, яка всебічно надає методичну допомогу громаді.

РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИНИ

Важливим питанням у роботі громади є розвиток земельних відносини.

18 червня 2019 року з Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області підписано акт приймання-передачі сільськогосподарських земель із державної власності у комунальну власність громади. А саме 99 ділянок загальною площею 1407,2949 га. Реєстрація речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності підходить до завершення.

Постійно здійснюється контроль за використанням земель, у першу чергу з метою отримання додаткових надходжень до бюджету громади. З цією метою Гришковецькою селищною радою залучено інвесторів щодо передачі земельних ділянок під будівництво сонячних батарей та сервісних центрів на території Осиківського та Гальчинського старостинських округів.

Чотири земельні ділянки включені до потенційних об’єктів інвестування, а саме:

 • Гальчинський старостинський округ – земельна ділянка площею 15,00 га;
 • Рейський старостинський округ – земельна ділянка площею 12,1544 га;
 • Гришковецька селищна рада – земельна ділянка площею 29,8556 га;
 • Никонівський старостинський округ – земельна ділянка площею 7,019 га.

Крім того, проводиться робота по перегляду договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які з державної власності передані до комунальної власності селищної ради, в частині зміни орендодавця та перегляду розміру орендної плати.

З метою сприяння місцевому бізнесу, підтримки малого та середнього підприємництва формується перелік земельних ділянок для набуття права на їх оренду на земельних торгах у 2020 році. Також, з метою додаткових надходжень до місцевого бюджету, Гришковецькою селищною радою прийнято рішення на проведення інвентаризації земельних ділянок під невитребуваними земельними частками, паями та польовими дорогами між паями для подальшої передачі їх в оренду.

Продовжується робота по добровільному залученню до сплати за фактичне землекористування, оформлення користування земельними ділянками на території громади згідно чинного законодавства.

РОЗВИТОК ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ, ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО, БЛАГОУСТРІЙ

Одним із головних завдань селищної ради, спрямованих на розвиток її населених пунктів, залишається покращення дорожньої інфраструктури та благоустрою, проведення капітальних і поточних ремонтів доріг.

У 2019 році проведено поточний ремонт доріг:

 • в смт. Гришківці – на загальну вартість 319,7 тис. грн., крім того розпочато капітальний ремонт дороги по вул. Найдіна загальною вартістю 508,6 тис. грн.;
 • Осиківському старостинському окрузі – 95,2 тис. грн.;
 • Рейському старостинському окрузі – 337,2 тис. грн.;
 • Старосолотвинському старостинському окрузі – 141,7 тис. грн.;
 • Гальчинському старостинському окрузі – 166,3 тис. грн.;
 • Половецькому старостинському окрузі – 192,6 тис. грн.;
 • Скаківському старостинському окрузі – 150,4 тис. грн.;
 • Никонівському старостинському окрузі – 157,2 тис. грн.

Проведено грейдерування доріг в населених пунктах громади, загальна вартість 35,4 тис. грн.

Чимало зусиль докладено для покращення благоустрою населених пунктів громади. За участі працівників селищної ради, небайдужих депутатів та членів виконкому, працівників установ та організацій громади, активних жителів здійснено заходи з благоустрою автобусних зупинок та прилеглих до них територій, території селищної ради та старостатів, кладовищ, сміттєзвалищ, упорядковано територію прибережної смуги біля водойми в смт. Гришківці, яку в перспективі буде облаштовано під зону відпочинку.

У декілька етапів проведено благоустрій та видалення аварійних дерев на кладовищах у селищі Гришківці, селах Агатівка, Гвіздава, Журбинці, біля закладу дошкільної освіти у селі Старий Солотвин.

У квітні працівники Гришковецької селищної ради долучилась до посадки молодняка сосни в Богданівському лісництві.

Надзвичайно довгоочікуваною подією нашої громади стало встановлення світлофорного об’єкта в смт. Гришківці. Довго ми йшли до цієї події: десятки звернень, співфінансування даного проєкту. Врешті-решт, відповідно до Державної програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху, світлофор почав функціонувати. Загальна вартість цього проєкту становить 843,0 тис. грн.

За ініціативи депутата обласної ради проведено капітальний ремонт альтанки (зони відпочинку) на ставку в селищі Гришківці, на що спрямовано 195,0 тис. грн. із обласного бюджету.

Одним із найголовніших пріоритетів у моїй роботі було, є, і залишається відновлення вуличного освітлення в населених пунктах нашої громади. Адже від цього залежить рівень комфортного проживання. І це не лише важлива складова інженерно-транспортної інфраструктури, а й комфорт і безпека людей у темний час доби. Так, на ремонт і відновлення вуличного освітлення у 2019 року з селищного бюджету направлено 503,0 тис. грн. та 500,0 тис. грн. із обласного. Роботи по відновленню вуличного освітлення проведено у селах Кукільня, Половецьке, Скаківка, Журбинці, Хмелище, Никонівка. Проведено модернізацію освітлення у селах Рея, Гвіздава, Старий Солотвин та селищі Гришківці по вул. Шевченка.

За сприянням підприємців та небайдужих жителів громади проведено ремонти містків у селах Гальчин та Журбинці.

Проведено поточний ремонт центральної алеї в селі Осиково.

У селі Рея завершується масштабний проєкт з благоустрою громадського центру біля адмінприміщення старостату та Будинку культури. Покладено тротуарну плитку, проведено освітлення та інші підготовчі роботи.

ОСВІТА, СПОРТ

На території Гришковецької громади функціонують 3 заклади загальної середньої освіти І-ІІІ ст., 3 заклади загальної середньої освіти І-ІІ ст., гімназія, 6 дошкільних навчальних закладів. Загальна кількість учнів – 1012, вихованців дошкілля – 225.

Утримання закладів освіти здійснюється Гришковецькою селищною радою за рахунок власних коштів, а також міжбюджетних трансфертів, а саме: освітньої субвенції, додаткової дотації (переданої дотації).

Поточний рік для громади був перехідним у сфері освіти, адже дошкілля перейшло на баланс відділу освіти з березня 2019, школи – з червня 2019 року.

На виконання програми соціально-економічного розвитку в сфері освіти проведено ряд заходів. Так, завершується капітальний ремонт будівлі (термомодернізація) Гришковецької гімназії. Це один із трьох наймасштабніших об’єктів, які реалізуються в Житомирській області. Проєктом передбачено здійснення низки робіт – від утеплення та оздоблення фасадів будівлі до капітального ремонту внутрішніх приміщень, впровадження енергоефективних заходів, серед яких і встановлення нової системи опалення з терморегуляцією в кожному класі, що надає можливість заощаджувати енергоносії. Загальна вартість об’єкту станом на 01.01.2019 року – 34 639,2 грн. Фінансування щодо виконання робіт по даному об’єкту відбувається за кошти ДФРР та селищного бюджету. Зокрема, на сесії депутати одноголосно підтримали направлення інфраструктурної субвенції у розмірі 2 592,5 тис. грн., наданої для новоутвореної громади, для завершення ремонтних робіт у гімназії.

Гришковецька гімназія – один із навчальних закладів області, у якому вперше облаштовано новий освітній простір. Це школа нового покоління: інтерактивна, мобільна, обладнана відповідно до сучасних технологій, забезпечена вільним доступом для дітей з обмеженими фізичними можливостями.

По іншим закладам освіти:

 • Скаківський ЗЗСО І-ІІ ст. – проведено ремонт системи опалення (ремонт твердопаливного котла) на суму 55,2 тис. грн.;
 • Дмитрівський ЗЗСО І-ІІ ст. – підведено воду до санвузлів, ремонт внутрішніх санвузлів на суму 16,1 тис. грн.;
 • Никонівський ЗЗСО І-ІІ ст. – ремонт електрообладнання харчоблоку на суму 1,5 тис. грн.;
 • Старосолотвинський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ремонт частини приміщення харчоблоку, поточний ремонт системи водопостачання, поточний ремонт системи опалення та заміна радіаторів на суму 61,5 тис. грн.;
 • Рейський ЗЗСО І-ІІІ ст. – поточний ремонт системи водопостачання на суму 9,6 тис грн.;
 • Половецький ЗЗСО І-ІІІ ст. – капітальний ремонт даху над блоком молодших класів на суму 316,9 тис. грн.;
 • Осиківський ЗДО «Дзвіночок» – поточний ремонт покриття підлоги на суму 23,6 тис. грн.;
 • Рейський ЗДО «Червона Шапочка» – капітальний ремонт будівлі на суму 159,0 тис. грн. за рахунок субвенції, 9,0 тис. грн. – селищний бюджет; у приміщенні, де колись знаходилась бібліотека, облаштовано залу для проведення розвиваючих ігор та музичних занять для малят, що дасть можливість всебічно розвивати дошкільнят, якісно та цікаво проводити заходи з ними;
 • Хмелівський ЗДО «Сонечко» – поточний ремонт котельні (заміна котла) на суму 15,0 тис. грн.; встановлення веранди з металопластикової конструкції за рахунок спонсорських коштів.

За рахунок державної субвенції здійснено підключення до мережі інтернет Рейського ЗЗСО і Рейського ЗДО (сума витрат становить 3,5 тис. грн.).

Для забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях Рейської та Половецької шкіл здійснено капітальний ремонт існуючих санвузлів, на що спрямовано 450,0 тис. грн. із державного бюджету та 328,4 тис. грн. із селищного бюджету.

Проведено ряд необхідних для початку опалювального сезону робіт: повірки обладнання котелень, заміна обладнання, що визнане непридатним, технічне обслуговування вузлів обліку, поточний ремонт систем хімводоочистки, профілактика і ремонт газових котлів, ремонт зовнішніх блоків аварійного живлення та ін. Всього на запуск котельного господарства (11 котелень) закладів освіти в опалювальний сезон освоєно близько 60,8 тис. грн.

З метою підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період здійснено закупівлю твердого палива: дров, торфобрикетів на загальну суму 174,2 тис. грн.

Підвезення учнів до закладів освіти, а це більше 300 дітей, здійснюється за трьома маршрутами: до Рейського ЗЗСО, до Половецького ЗЗСО, до Гришковецької гімназії. Охоплені послугою і діти, які підвозяться до Осиківського ЗДО, Хмелівського ЗДО, Скаківського ЗДО. Для підвезення використовується 3 шкільних автобуси, на поточний ремонт і обслуговування яких у 2019 році використано 81,9 тис. грн., на придбання дизельного пального використано 196,2 тис. грн.

Відпочинок та оздоровлення дітей здійснюється відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки та Програми оздоровлення дітей Гришковецької селищної ради на 2019 рік, затвердженої рішенням сесії Гришковецької селищної ради від 15.01.2019 року № 27.

Минулого року за кошти селищної ради в оздоровчому дитячо-юнацькому закладі «Березовий гай» оздоровилося 24 дитини пільгових категорій, а саме: 3 дитини-сироти, 1 напівсирота, 10 із багатодітних сімей, 3 позбавлені батьківського піклування, 1 із малозабезпечених сімей, 6 дітей учасників АТО.

На оздоровчу кампанію з селищного бюджету у 2019 році виділено 90 тис. грн.

У гімназії та школах успішно реалізовується Програма «Нова українська школа» – закуплено дидактичні матеріали, сучасні меблі, комп’ютерне обладнання, на що спрямовано 342,6 тис. грн. субвенції з Державного бюджету та 34,3 тис. грн. із селищного бюджету.

На безоплатне харчування учнів у 2019 році з селищного бюджету виділено 62,6 тис. грн.

Селищною радою підтримуються заходи, спрямовані на створення нового освітнього середовища для дітей та учнів, розвитку їх талантів і здібностей. Спортивні змагання для учнів ЗЗСО під час Дня громади, конкурси-огляди обладнання початкової школи, навчально-дидактичної бази закладів дошкільної освіти, фестиваль дитячої творчості «Симфонія талантів у дитячих долоньках», поїздки на новорічні вистави під час зимових канікул – всі ці заходи отримали фінансову підтримку за рахунок місцевого бюджету.

Освіта використала 19 645,4 тис. грн. видатків із бюджету, у тому числі:

 • оплата праці (з нарахуваннями) – 14 925,3 тис. грн.;
 • продукти харчування – 465,1 тис. грн.;
 • оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 702,6 тис. грн.

Освітня субвенція з державного бюджету для закладів освіти Гришковецької ОТГ у 2019 р. становила 18 268,6 тис. грн.

Значна увага в громаді приділяється питанню розвитку спорту та облаштуванню дитячих майданчиків. На території громади встановлено спортивні та ігрові майданчики:

 • спортивний майданчик на території Дмитрівської ЗЗСО в смт. Гришківці – спрямовано 103,7 тис. грн. з обласного бюджету;
 • ігрові майданчики на території Дмитрівського та Половецького ЗЗСО – спрямовано 65,5 тис. грн. з обласного бюджету;
 • у рамках обласного щорічного конкурсу «Краща спортивна громада Житомирщини» проведено реконструкцію існуючого спортивного майданчика з синтетичним покриттям для занять ігровими видами спорту на території Гришковецької гімназії, на що спрямовано з обласного бюджету 319,3 тис. грн., з селищного бюджету – 462,2 тис. грн.

З метою пропагування здорового способу життя і занять спортом у громаді проводяться різноманітні спортивні заходи серед молоді.

Спортивні змагання серед учнів ЗЗСО зі стрільби та настільного тенісу проходили під час проведення Дня Гришковецької громади.

З нагоди Дня Незалежності у селі Скаківка відбулися спортивні змагання серед дорослих команд з футболу, шахів та шашок, стрільби з пневматичної гвинтівки, гирьового спорту, підтягування на перекладині. У змагання взяли участь спортсмени сіл Скаківка, Половецьке, Никонівка, Гальчин, Старий Солотвин. По закінченні змагань спортсмени ласували рибною юшкою та пловом. Учасникам та переможцям вручили призи. Такі змагання у Скаківці відбуваються щорічно.

У квітні на базі Гришковецької гімназії відбулися змагання відкритої першості області зі стрільби з пневматичної гвинтівки, присвячені Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Змагання відбувались відповідно до плану заходів Житомирської обласної організації ТСОУ. Команда за участю учнів Гришковецької гімназії посіла 4-е місце.

Молодь громади відвідує секцію боротьби у спортивному клубі «СВАРА», який успішно функціонує на території села Рея за підтримки місцевого приватного підприємства СФГ «Пролісок Агро Свара». Спортсмени клубу є постійними учасниками змагань обласного та всеукраїнського рівнів, на яких неодноразово займали призові місця.

У громаді особливо активно розвивається такий вид спорту, як хокей на траві. Юні спортсмени, які проживають на території громади та входять до спортивних команд району і області, неодноразово брали участь у змаганнях із хокею на траві та здобували призові місця. Так, у 2019 році:

команда «Старт» Бердичівського району зайняла

– II та ІІІ місця на чемпіонаті України з хокею на траві, та ІІІ місце з «хокею 5» серед юніорів різних вікових категорій, який відбувся у м. Вінниця;

– I та ІІІ місце на чемпіонаті України з хокею на траві серед юніорів різних вікових категорій, який відбувався у м. Шостка;

– III місце на такому ж чемпіонаті у м. Коростень.

команда «ШВСМ-Старт» Бердичівського району зайняла

– III місце на чемпіонаті України з хокею на траві серед чоловічих команд (вища ліга);

– III місце за Кубок України з хокею на траві серед чоловічих команд (вища ліга), що проходили у м. Вінниця.

Команди з хокею на траві юнаків та дівчат ОДЮСШ взяли участь у Міжнародному турнірі в м. Мінськ. У липні в селищі Гришківці відбулись дружні зустрічі з хокею на траві серед трьох вікових груп команд із Гришковецької ОТГ та міста Коростень.

Враховуючи значну кількістю дітей громади, які відвідують спортивні секції, беруть участь у змаганнях та здобувають перемоги, Гришковецька селищна рада стала єдиною серед об’єднаних громад району, яка взяла на себе відповідальність та виділила кошти з власного бюджету на заробітну плату тренерам ДЮСШ Бердичівського району. Крім того, кошти власного бюджету в розмірі 75,0 тис. грн. були спрямовані на участь дітей громади у навчально-тренувальних зборах та спортивних змаганнях із хокею на траві, які відбувались у містах Вінниця, Житомир, Шостка.

РОЗВИТОК ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ

Надання медичних послуг населенню громади здійснюють три амбулаторії сімейної практики у селищі Гришківці, селах Рея, Половецьке, ФАПи та ФП у селах Гальчин, Никонівка, Скаківка, Старий та Новий Солотвин, утримання яких здійснюється за рахунок коштів Національної служби охорони здоров’я України.

У рамках реалізації ініціативи Президента України «Сільська медицина» в Гришківцях будується сучасна лікарська амбулаторія з житлом для лікаря. Амбулаторія входить до переліку перших АЗПСМ нового типу, будується за рахунок коштів державного бюджету за умови співфінансування з місцевого бюджету в розмірі 10%.

У рамках державної програми для медичних потреб громади Гришковецькій селищній раді подарували новий автомобіль «RENAULT DUSTER». Ведеться постійна робота з покращення медичних послуг для населення.

Перераховано субвенцію з селищного бюджету:

Центру ПМСД

 • на проведення поточного ремонту ФАП с. Новий Солотвин, ФАП с. Осиково, ФАП с. Старий Солотвин, ФП с. Скаківка, ФП с. Гальчин, АЗПСМ с. Рея, АЗПСМ с. Половецьке – 270,0 тис. грн.;
 • на виконання районної програми, зокрема, для придбання спеціальних продуктів харчування жителю села Рея – 153,9 тис. грн.;
 • на виконання районної програми «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» – 51,0 тис. грн.;
 • на виконання районної програми соціальної підтримки внутрішньо-переміщених осіб з тимчасово окупованих територій, районів проведення антитерористичної операції на територію Бердичівського району Житомирської області, учасників антитерористичної операції та членів сімей – 3,1 тис. грн.;
 • на придбання туберкуліну – 30,0 тис. грн.;
 • на оплату послуг з технічного обслуговування та утримання в належному стані систем газопостачання – 16,9 тис. грн.;
 • на забезпечення пільговими медикаментами та перев’язувальними матеріалами, заправку картриджів та оплати послуг Інтернету – 5,0 тис. грн.

Районній стоматполіклініці

 • на пільгове зубопротезування пільговим категоріям населення – 9,4 тис. грн.

ЦРЛ

 • на забезпечення пільговими медикаментами жителів Гришковецької ОТГ – 6,0 тис. грн.;
 • на оплату енергоносіїв – 272,0 тис. грн.

Субвенція з державного бюджету для медичних закладів Гришковецької ОТГ у 2019 р. становила 6 719,9 тис. грн.

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ

За рахунок селищного бюджету об’єднаної громади та трансфертів з державного бюджету на території громади функціонують 22 заклади культури. А саме: 12 БК і клубів, 9 сільських бібліотек, районна бібліотека для дітей.

З метою зменшення споживання природного газу, зменшення шкідливих викидів в атмосферу, зниження теплових втрат та здешевлення вартості виробництва теплової енергії розпочато капітальний ремонт системи опалення Будинку культури с. Никонівка. Поточний ремонт Будинків культури проведено у селах Осиково та Рея.

У громаді на постійній основі відбуваються культурно-мистецькі заходи з нагоди професійних, державних та релігійних свят, концерти, тематичні виставки. Місцеві артисти-аматори беруть активну участь у заходах на рівні громади з нагоди Дня громади, Днів села, свята Івана Купала, Дня Незалежності, Дня працівників освіти, Новорічних та Різдвяних свят тощо. Особливо вдалим і широкомасштабним стало відзначення Дня Гришковецької громади. У програмі заходу були розваги для дітей та дорослих, організовані польова кухня, спортивні змагання, святковий концерт. Кожний старостинський округ представляв свою територію номерами художньої самодіяльності та вишуканими стравами. Для жителів громади концертну програму представив музичний гурт «Діти Фрістайлу».

Щосереди в адміністративному приміщенні селищної ради для відвідувачів проводяться тематичні виставки художньої та документальної літератури, організовані Гришковецькою селищною бібліотекою.

Систематично в Бердичівській районній бібліотеці для дітей відбуваються тематичні заходи. Юні актори бібліотечного Театру Книги дарують дітям власноруч поставлені п’єси.

В Осиківському старостинському окрузі, де відсутні заклади загальної середньої освіти, в адмінприміщенні облаштували кімнату нового освітнього простору для молоді. Це прекрасне місце для обміну досвідом, проведення тематичних зустрічей, а нещодавно і занять фітнесом.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

З метою надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, рішенням селищної ради створено комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Гришковецької селищної ради». На утримання цього Центру у 2019 році спрямовано 413,8 тис. грн.

Гришковецька громада взяла участь та виборола перемогу в Конкурсі неурядової організації «Stabilization Support», організованому за підтримки посольства Великої Британії для ОТГ, що прагнуть поліпшити систему надання соціальних послуг. У рамках заходів конкурсу завершується підготовка соціального паспорта громади, який буде розміщено на сайті. Соціальними працівниками Центру проведено опитування населення щодо отримання соціальних послуг для малозахищених верств населення, проаналізовано пропозиції щодо покращення рівня цих послуг.

У громаді проводяться заходи для соціального забезпечення населення, здійснюється підтримка та консультації населення з питань оформлення субсидій, складання актів обстеження для отримання соціальної допомоги та державних дотацій.

З нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Міжнародного дня людей з особливими потребами за сприяння місцевих підприємців відбулося вітання літніх жителів громади, які знаходяться на обслуговуванні Центру надання соціальних послуг та людей з особливими потребами.

Відповідно до рішення селищної ради мешканцям громади здійснюється надання матеріальної допомоги. У 2019 році така допомога надана 132 особам на загальну суму 248,5 тис. грн.

СОЦІАЛЬНА РОБОТА З СІМЯМИ, ДІТЬМИ ТА МОЛОДДЮ, ЗАХИСТ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ДІТЕЙ

На сьогодні у громаді проживає 26 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. У таких сім’ях виховується 56 діток. Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту, який безпосередньо відповідає за дану ділянку роботи, працює у тісній співпраці з працівниками загальноосвітніх шкіл та поліцією. Вони систематично відвідують такі сім’ї, проводять профілактичні бесіди. Також проведено обстеження умов проживання даних сімей.

Рішенням виконкому селищної ради створена опікунська рада, основним завдання якої є забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки.

Відповідно до Постанови КМУ від 15.11.2017 №877 за рішенням комісії, створеної виконкомом селищної ради у 2019 році, було спрямовано субвенцію з державного бюджету селищному бюджету та придбано житло дитині-сироті, яка проживає в селі Осиково.

У селі Рея, за сприянням Місії благодійного фонду «Міст в життя» збудовано будинок сімейного типу та закладено фундамент під ще один будинок. Найближчим часом у будинок буде заселена багатодітна сім’я.

На території селища Гришківці функціонує Бердичівська школа-інтернат, в якій нараховується 81 вихованець з Житомирської області. Працівники селищної ради співпрацюють із закладом та завжди активно залучаються до заходів, які відбуваються на території інтернату.

З нагоди Дня Святого Миколая усі бажаючі дітки Гришковецької громади взяли участь у благодійній акції «Діти – дітям» з метою подарувати свято тим малятам, які проживають на тимчасово окупованих територіях сходу нашої країни, зібравши солодощі та подарунки.

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

З метою належного забезпечення громадського порядку та безпеки на території громади Гришковецька селищна рада подала заявку на участь у Проєкті МВС України «Поліцейський офіцер громади», який впроваджується на території України у 2019-2020 роках.

У 2019 році в адміністративному приміщенні Рейського старостинського округу облаштовано кабінет, де розміщено «поліцейську кімнату».

Реагування на запити і звернення громадян у разі потреби здійснюються в тісній співпраці працівників селищної ради з дільничним поліцейським.

Шановні жителі територіальної громади!

Гришковецька громада прожила свій перший рік, на мою думку, дуже плідно. Це був складний рік – багато планів, ще більше проблем та відповідальності. Але довіра людей надихала!

Наша громада є найбільшою з утворених на даний час громад району. Тому, відповідно, й найбільше у нас кілометрів доріг, населених пунктів, в яких діє значна кількість шкіл, садочків, закладів культури. Майже всі населені пункти мають роками накопичені проблеми, які, звісно, за один рік не вирішити. Керівництвом селищної ради разом із командою депутатів, виконавчим комітетом, жителями громади визначено пріоритети, черговість виконання, напрями вирішення цих проблем.

Перші кроки громади були надважливими, адже потрібно було прийняти низку рішень, які визначали подальшу долю громади. Після створення громади провели об’їзд усіх населених пунктів. І якщо спочатку хотілося зробити щось миттєве і помітне, то згодом стало очевидним, що необхідно починати з ремонту дахів, підлоги, котлів. А ще очікувати на такі невідкладні і, на перший погляд, непомітні видатки, як пільгове перевезення, фінансування закладів охорони здоров’я, оплата електроенергії за вуличне освітлення, газопостачання, впорядкування документації і т. д.

Населені пункти, що увійшли до складу громади, склали єдиний цілісний організм, в якому проблеми вирішуються по мірі важливості. Але водночас вони всі відрізнялись станом благоустрою, кількістю накопичених проблем та вже існуючих планів. І якщо в одному населеному пункті вуличне освітлення не дивина вже не перший рік, а в планах жителів – облаштування зони відпочинку, то в іншому населеному пункті освітлення було лише мрією. Тому ми змушені були приймати виважені рішення та знаходити золоту середину, адже нас завжди об’єднували, і в цьому я вкотре переконалась, найкращі люди, найкращі діти – наші жителі.

З огляду на це ми не маємо права на помилки, а маємо всі наші сили направити на гарні справи, на добро. Адже лише в єдності наша сила!

Посіємо мудрість, терпіння, бажання працювати – пожнемо добробут, соціально-економічну стабільність та злагоду!

У своїй діяльності громада відчуває підтримку як жителів громади, так і органів державного управління та народних обранців. Ми і надалі сподіваємося на тісну та плідну співпрацю.

Разом пишемо гарну історію!