Здобутки і тривоги бердичівських лісівників

Здобутки і тривоги бердичівських лісівників

47
0
ПОДІЛИТИСЬ
Олександр Мудревський.

Шановні працівники ДП “Бердичівське лісове господарство”!

Ліс – це зелена скарбниця здоров’я. Без лісу не було б природного будівельного матеріалу, палива, меблів, паперу, книжок, музичних інструментів…

Саме тому на нас покладена відповідальна і благородна справа: вирощувати й оберігати ліс – одну з найголовніших цінностей нашої держави, живу спадщину для майбутніх поколінь. Саме тому професія лісівника в усі часи була почесною і шанованою в народі.

Сердечно вітаємо Вас з професійним святом працівників лісу!

Здоров’я, миру, щастя й добробуту Вам і Вашим родинам!

Щиро вітаємо й ветеранів, які зберегли, примножили й передали нам лісові багатства нашого краю.

Нехай праця у лісі завжди приносить нам радість, добробут, наснагу і гордість!

Олександр Мудревський, директор ДП “Бердичівське лісове господарство”,
Григорій Івасюк, головний лісничий ДП “Бердичівське лісове господарство”.

Григорій Івасюк.

Шановні працівники ДП “Романівське лісове господарство АПК” та Бердичівського лісництва!

Ліс дарує нам красу і затишок. Його називають зеленими легенями Землі. Він збагачує повітря киснем, таким необхідним для життя, очищує його від пилу та бруду, зменшує швидкість шалених вітрів. Від наявності лісу залежать рівень води в річках та рясний урожай на полях.

І подальша доля лісів залежить від господарської діяльності лісівників, їхнього досвіду та ставлення до своїх обов’язків. Саме лісівники, як головні господарі борів та дібров, ялинників, несуть основну відповідальність за їх стан та раціональне використання кожного гектара лісових угідь.

Різні обставини і перешкоди, на жаль, заважають в цій роботі, але саме завдяки професіоналізму, любові до лісу ви робите все, щоб зберегти це унікальне природне багатство для нащадків.

Щиро вітаємо вас з професійним святом і бажаємо міцного здоров’я, добра, злагоди і миру!

Директор ДП “Романівський лісгосп АПК” Іван Мельник,
головний лісничий, голова профкому Леонід Волинець.


Основні показники діяльності підприємства

Загальна площа лісгоспу становить 25530 га., розташований на території 4 адмін. Районів: Бердичівський, Романівський, Любарський, Чуднівський. Має 7 лісництв Богданівське, Гвоздяренське, Романівське, Миропільське, Любарське, Чорнолозьке, Чуднівське. Також нижній склад ст. разіне, проміжний склад трикутник, та автотранспортний цех.

Заготовлено деревини за січень-серпень 2017 року – 55,9 тис м3, в тому числі, від рубок головного користування – 28,7 тис м3, від рубок формування та оздоровлення – 27,2 тис м3.

Обсяг реалізованої продукції за січень-серпень 2017 року склав – 40,245 тис. грн.

Об’єм експорту за січень-серпень склав – 3,6 тис м3 на суму – 2747 тис. грн., що становить – 6.8 % від загальної обсягу реалізації лісопродукції.

Інженер охорони та захисту лісу В’ячеслав Ляшенко.

Реалізація за 8 місяців 2017 року на 1 га. лісового фонду складає – 1576 грн. за відповідний період 2016 р. – 1527 грн. ріст становить – 103,2 %.

Загальний об’єм вивезеної деревини на нижні склади – 46 тис. м3. Середньооблікова чисельність штатних працівників на 01.09.2017 року склала – 275 чол.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за січень-серпень 2017 року становить – 5795 грн. за аналогічний період минулого року 5159 грн., тобто збільшилась на 12,3% збільшення заробітної плаї відбулось за рахунок виплат надбавки за вислуги років та нарахування премії за виконання виробничі показників.

Сплата поточних податків та обов’язкових платежів до бюджету за січень-серпень 2017 року: перераховано до бюджету – 10406 тис. грн. в т.ч. до пенсійного фонду (єдиний соц. внесок) – 3599,2 тис. грн., рентна плата; використання лісових ресурсів, в державний бюджет – 1186,8 тис. грн., в місцевий бюджет – 650,6 тис. грн.

Микола Тимощук.

Було проведено рубок пов’язаних та непов’язаних веденням лісового господарства на площі 1,095 га. з них санітарною рубкою вибірковою пройдено – 695 га. (план 1136 га.), санітарною рубкою суцільною – 1 га. (план 1 га.).

Захист лісу

Проведено лісопатологічне обстеження на наявність шкідників та хвороб для проведення санітарних рубок н площі – 5390 га.

Захист від пожеж

Проведено рейдів з виявлення порушників пожежної безпеки – 37. Влаштовано мінералізованих смуг – 36 км. Проведено догляд за мінералізованими смугами –150 км. Виставлено но об’єкти наглядної агітації – 55 шт. Проведено благоустрій рекреаційних ділянок – 3 га. Всі лісництва укомплектовані пожінвентарем згідно норм.

Охорона лісу

Створено рейдову бригаду по виявленню порушень лісового та мисливського господарства.

Проведено рейдів – 87. Виявлено незаконних рубок – 10. Шкода завдана лісовому господарству – 502,3 тис. гр. Добровільно відшкодовано – 22,3 тис. грн. Порушено кримінальних впроваджень 5 справ на суму – 480 тис. гр. Справи знаходяться в нац. поліції та судах.

Лісокультурне виробництво

В 2017році створено лісових культур на площі – 158 га, з них: дуб звичайний – 101 га, дуб червоний – 18 га, сосна звичайна – 25 га, модрина європейська – 3 га.

В Бердичівському районі створено – 18 га. лісових культур з них: дуб звичайний – 13, дуб червоний – 5 га. Створено плантацій новорічних ялин – 5 га.

Проведено посів лісових розсадників на площі – 2,7 га., в тому числі дуб червоний – 1,5 га, шпилькові – 0,66 га, інші породи – 0,54 га.


Кращий лісничий

Василь Лановюк.

Переможцем Житомирського обласного етапу та 2-м призером Всеукраїнського конкурсу лісничих став Василь Лановюк (Любарське лісництво ДП “Бердичівське лісове господарство”). У конкурсі брали участь лісничі, які успішно ведуть лісове господарство, впроваджують новітні технології та форми організації праці. Конкурсна комісія брала до уваги: створення лісничими лісових культур на високому агротехнічному рівні з використанням новітніх технологій та власного садивного матеріалу, поліпшення ними показників, що характеризують породний склад лісів, якісний стан і продуктивність лісових насаджень, високу ефективність заходів з охорони і захисту лісу, результативність здійснення біотехнічних заходів і збереження біологічного різноманіття, благоустрій господарських об’єктів тощо

 


Сьогодні наша розповідь також про лісовий розсадник Чорнолозького лісництва, який знаходиться біля села Кукільня, і на якому трудяться батько Микола Петрович Тимощук та його син Юрій, який ще донедавна був кіборгом і захищав Донецький аеропорт. Нині Юрій Миколайович знову на зборах і бере участь у військових навчаннях на заході України.

Вражають побачені саджанці червоного дуба та дуба звичайного і сосни, яких вже висаджено на площі 17 гектарів. На ділянках розсадника трудяться лісокультурниці Тетяна Климчук та Лариса Шлапак (на фото), які вчасно проводять просапку міжрядь та ведуть постійний догляд культур.

Повагою та авторитетом тут користується тракторист Валерій Ренькас, який має великий досвід роботи. Вже багато років на роботі по вирощенню та догляду за лісовими культурами трудиться справжній професіонал – лісничий Володимир Миколайович Ткачук, який разом із своїм колективом гідно зустрічає своє професійне свято.

Начальник відділу лісового господарства Микола Моісеєнко, лісокультурниці Тетяна Климчук і Лариса Шлапак, інженер охорони та захисту лісу Андрій Климчук та лісничий Чорнолозького лісництва Володимир Миколайович Ткачук.


Тривоги керівництва та колективу ДП “Бердичівське лісове господарство”

Від лісової “чуми віку” верхівкового короїда – тихо плаче ліс. Особливо вражаюче виглядить це на масиві поблизу села Скраглівка, де розмістились осередки рудого лісу, про що з болем розповідає майстер Чорнолозького лісництва Валерій Орлюк. Що ж це за проблема, яка так хвилює лісівників? Пояснюємо:

– На території лісгоспу “левова” частина насаджень – хвойні, які найбільше піддаються сезонним всиханням. За останніх 5 років лісівники змушені були вирізати 186 тисяч кубометрів всихаючої деревини. Чому? А через те, що впав рівень грунтових вод, коренева система хвойних дерев послабшала і це зменшило в стовбурі рух живиці, яка є ліками. Такі дерева став масово нищити верхівковий жук-короїд та жук-типограф. І єдиним порятунком є вибіркові санітарні рубки тому, що біологічні і хімічні методи небезпечні, адже в лісі живуть комахи, пташки, звірі, ходять люди. Тому санітарні рубки – радикальний метод і достатньо ефективний. Але, на жаль, затверджені в 2016 році нові санітарні Правила не дають вчасно на зараженій території ліквідувати осередки шкідників, бо необхідно пройти десятки погоджень різного рівня, скласти необхідні акти і протоколи. На це потрібно багато часу, за який короїд перетворює масу дерев на тирсу.

Тому замість вартісної ділової деревини ми отримуємо трухляві дрова, які нікому не потрібні.

– Ще одна проблема, яка дуже нас тривожить. Це намір уряду щодо передачі в концесію майнових комплексів лісогосподарських підприємств, тобто фактична передача лісів у приватні руки. Ми боїмося, що цим буде знищено природне надбання українського народу, наші зелені легені – лісові масиви держави! Якщо дане рішення буде реалізовано, то громадяни не матимуть доступу до лісів, буде втрачена можливість аукціонного продажу деревини та відповідно залишиться без роботи малий та середній бізнес, який спеціалізується на деревообробці, а також на заготівлі та переробці грибів і ягід, інших продуктів побічного користування лісами.

Концесія має на меті лише одне – швидше зрубати і продати деревину. Ніхто не захоче вкладати кошти для відновлення лісу, адже віддача буде через 80-100 років (саме стільки потрібно, щоб ліс виріс).

Крім того, частка стиглих насаджень в лісах України лише 8-10 процентів, тобто найпродуктивніші ліси будуть віддані в концесію. А хто і за що буде утримувати водоохоронні, протиерозійні та захисні ліси?

Ми йдемо в Європу, але ж жодна країна ЄС не використовує концесію в лісовому господарстві та вважає її неефективною для лісу і держави.

Наші тривоги разом з іншими лісівниками України передані у вищі органи влади і ми сподіваємось, що нас буде почуто. Хотілося б, щоб невідкладно.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ