Додому НОВИНИ Влада і громада Здоров’я людини – безцінне

Здоров’я людини – безцінне

162
ПОДІЛИТИСЬ

Побажання при зустрічі «доброго здоров’я» доводить його надзвичайну важливість. Однак значимість гарного самопочуття усвідомлюють зазвичай тоді, коли втрачають. Саме так сталося під час коронавірусної пандемії. Страх хвороби штовхнув людство на такі «непопулярні» кроки, як тотальний карантин. COVID-19 виявив проблеми охорони здоров’я навіть у високорозвинених країнах.

В Україні велика кількість проблем в охороні здоров’я поділяється на труднощі пацієнтів, які звертаються до лікарів, та труднощі медиків, які працюють у медичних закладах (проблеми клієнтів та лікарів). Якщо клієнти зазвичай невдоволені низькою якістю медичних послуг та їх високою вартістю, то лікарі незадоволенні умовами праці, недооснащенням лікарень і низькою якістю існуючих медичних приладів.

Вирішення виклику світового масштабу в Бердичеві можна, враховуючи, що медичний заклад має бути доступним і надавати якісні послуги, а медичний персонал, який там працює, – мати безпечні умови для роботи.

Такі прагнення можна перетворити в реальність за допомогою наступних кроків.

Спочатку має діяти потужна опорна лікарня, яка надає якісні медичні послуги та має сучасне обладнання. Для цього необхідно провести реконструкцію відділень нинішньої міської лікарні, які знаходяться у критичному стані. Цим створюються сприятливі та безпечні умови роботи для медичного персоналу!

Усі амбулаторії сімейного лікаря мають бути забезпечені найнеобхіднішим, щоб вони відповідали санітарно-технічним вимогам. Це дасть змогу усім жителям безперешкодно отримати консультацію та професійний огляд.

Важливим кроком має стати покращення сервісу обслуговування пацієнтів. Це стане можливим через створення конкурентоспроможного середовища надання послуг державними та приватними медичними установами.

Архіважливим є підвищення рівня прозорості та підзвітності при закупівлі ліків та наданні медичних послуг населенню. Це дозволить знизити вартість цих послуг для людей. Також необхідно посилити жорсткий контроль за наданням медичних засобів, ліків людям, які за законом їх мають отримати безкоштовно, відповідно до державних програм.

Розумію – безкоштовно надати і отримати якісний медичний сервіс, який задовольнить і городян, і медиків, майже неможливо. Недостатнє державне фінансування галузі медицини та точкова несистемна допомога небайдужих людей усіх питань не вирішує. Тому потрібна негайна консолідація всіх фінансових ресурсів – і державних, і приватних, як національних, так і міжнародних. Мета у нас одна – збереження здоров’я жителів нашої громади!

Ці кроки реальні. Їх варто зробити для оздоровлення людей-пацієнтів і людей-медпрацівників.

Користуючись нагодою, хочу привітати всіх наших медичних працівників із Міжнародним днем медичного працівника і побажати не тільки здоров’я, а й поваги як з боку клієнтів, так і з боку держави.

Я бачу наш Бердичів містом здорових і щасливих людей!

Розвиваймо медичну сферу разом!

Богдан КОЛЯДА.