Додому НОВИНИ Влада і громада Зміїний – сучасний символ нашої незалежності

Зміїний – сучасний символ нашої незалежності

12
ПОДІЛИТИСЬ

З початку захоплення маленького шматочка нашої землі – острова Зміїний російськими окупантами і до цього часу, коли він знову став нашим, до нього постійно прикута увага ЗМІ, політиків, пересічних українців. Чому це так важливо, пояснює наш постійний дописувач Володимир Шнайдрук:

– Перш за все хочу коротко нагадати читачам «біографію» острова: Зміїний – це острів у Чорному морі, що належить Україні та визначає її територіальні води. Це єдиний острів, що належить нашій державі, його загальна площа 20,5 га.

Розмежування виняткових (морських) економічних зон та континентального шельфу України та Румунії навколо острова визначено рішенням Міжнародного Суду в Гаазі 3 лютого 2009 року.

Відстань від острова до Одеси становить 120 км. Територіально належить до Вилківської міської громади Ізмаїльського району Одеської області.
У 2002 році Кабінет Міністрів затвердив Комплексну програму розвитку інфраструктури та ведення господарської діяльності на острові та континентальному шельфі, яка передбачала проведення розвідки і добування нафти та газу, культивування молюсків, розвиток туризму. Острів Зміїний входить до Державного реєстру національних здобутків і внесений до реєстру геологічних пам’яток України.

А щодо уваги, прикутої до Зміїного, то це пояснюється тим, що острів є форпостом України у Чорному морі. Також дуже символічним є те, що його звільнення відбулось завдяки грамотним, професійним діям українських військових, які «переграли» росіян в стратегічному двобої на обмеженій морській території. Саме звідси і надалі, будемо сподіватись, буде проходити очищення нашої землі від окупанта. Разом із тим хочу зазначити, що раніше як Україна, так і увесь світ надто довго вели себе обережно, боячись дратувати росію. І що до цього привело – нині бачимо. Хоча в історії незалежної України вже були випадки, коли ми показували «зуби». Згадаймо Крим 2000-х років, коли його тодішній очільник Мєшков планував із сепаратистами здати його росії. Але завдяки рішучим діям української влади та спецпризначенців цього не допустили. А півострів Тузла? Дякуючи мужності і жорсткій готовності наших прикордонників дати відсіч ворог знову тоді відступив.

Так і зараз необхідно не йти на поступки, а поступово, метр за метром, звільняти нашу рідну землю.

– Дякую. Користуючись нагодою, хочу привітати вас, Володимире Васильовичу з нагоди 76-го Дня народження! Кажуть, що після сімдесяти кожен наступний рік є ювілейним.

Володимир КРАВЧЕНКО