Додому НОВИНИ Знати і пам’ятати

Знати і пам’ятати

505
ПОДІЛИТИСЬ

…Понад все вони любили
Свій коханий край.
Павло Тичина,
“Пам’яті тридцяти”.

Кажуть, що найкраще душевні рани гоїть час. Попри це, трагічні й, водночас, героїчні події під Крутами хвилюють українців і донині, хоча й минуло відтоді майже століття.

Тому і згадуємо ми щороку наприкінці січня тих славних, відомих і невідомих Українських лицарів, київських студентів, які на початку 1918-го року мужньо виступили проти московсько-більшовицької орди.

Саме у п’ятницю, 29 січня, в стінах Райківської вечірньої ЗОШ ІІ-ІІІ ст., за присутності відповідальної особи СПС Бізюка В.В. та його заступника Нікітіна М.М., начальників відділень Байди Ю.В. та Сапонюка Е.В. відбувся урок-реквієм, присвячений пам’яті Героїв Крут.

Про ті, вже далекі події з історії України, розповів учням директор школи Дзівалтівський Ю.П., доповнивши свою цікаву розповідь відеофільмом про Крути. Після перегляду фільму присутні висловили своє ставлення до тих героїчних подій, провівши аналогії із сьогоденням.

Згадуючи Крути зазначу, що патріотичне виховання молоді, яке під час нинішньої агресії РФ проти України набуває особливого значення і повинно будуватись саме на таких високодостойних і подібних прикладах мужності та жертовності з історії нашої держави.

…Мине ще не одне століття, але, сподіваємось, ця славна сторінка з нашої великомученицької історії вже ніколи не буде вирвана ворогами України зі шкільних підручників, бо воістину сказано: “Герої не вмирають!”.

Василь Василенко,
вчитель української мови і літератури