Додому НОВИНИ ЗОШ №5 відзначила 170-у річницю з дня народження Івана Карпенка-Карого

ЗОШ №5 відзначила 170-у річницю з дня народження Івана Карпенка-Карого

719
ПОДІЛИТИСЬ

22 вересня 2015 року громадськість України відзначає 170-у річницю від дня народження І.К. Карпенка-Карого, драматурга актора, режисера, громадського і театрального діяча. Його творчість, як зазначав Іван Франко, “…наповнює нас почуттям подиву його таланту. Обняти такий широкий горизонт, заселити його таким множеством живих людських типів міг тільки першорядний поетичний талант і великий обсерватор людського життя”.

“Життєві та творчі обрії Івана Карпенка-Карого” – з такою назвою відбулися виховні й театральні вітальні в ЗОШ №5, присвячені 170-річчю від дня народження драматурга, корифея українського професійного театру Івана Карпенка-Карого (Тобілевича). З метою належного відзначення 170-ої річниці від дня народження письменника і драматурга й подальшого збагачення навчально-виховного процесу, залучення школярів до скарбів національної  літератури та культури у бібліотеці школи було проведено заочну зустріч “Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене”. Бібліотекар школи Макарук Т.В. підготувала виставку творів, фотографій про життя і творчість Івана Карпенка-Карого та “театр корифеїв”. Вчителі-словесники, зокрема Червінська Н.П. Куліковська І.В., Киба І.В., Бенедюк О.С., провели урок для учнів 8-11 класів “Життя та творчість Корифея”, організували літературні читання за творами І. Карпенка-Карого, підготували конкурс учнівських рефератів й випуск стіннівок, присвячених 170-річчю від дня народження одного з фундаторів українського професійного театру, драматурга, актора, режисера, громадського і культурного діяча, який подарував майстрам сцени і глядачам справжні драматургічні перлини, адже п`єси, створені ним, становлять цілу епоху в українській драматургії.

У колорит свята вдало вписався відеофільм “Корифей театру Іван Карпенко-Карий”, який продемонстрували учні 10 класу. Ведучі літературної вітальні розповіли учням школи, що Іван Карпенко-Карий є знаковою постаттю української культури кінця ХІХ – початку ХХ ст., про якого написано чимало. Дослідженням його життєвого і творчого шляху займалися знані літературознавці. Також ведучі заходу відзначили, що його драматургічна спадщина складається з 18 закінчених п’єс і трьох невеликих уривків, які залишились в чернетках. Іван Карпович любив сам грати головних героїв своїх п’єс. Улюбленими ролями були Мартин Боруля і Калитка.

Ні родинне життя, ні громадські справи, ані обов’язки служби ніколи не одривали серця й уваги Карпенка-Карого від театру. Український театр був його другою рідною хатою, бажаним місцем відпочинку, радості.

Бенедюк Олена Сергіївна,
вчитель української мови та літератури,
член профспілки ЗОШ №5.