ПОДІЛИТИСЬ

Школа це не тільки стіни. Насамперед, це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це учні, які наповнюють школу веселим гомоном науки. Це педагоги: ті, хто щодня переступають поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного; ті, кого вже немає сьогодні, але завжди живуть вони у пам’яті учнів, колег, і вчителів; пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців.

22 жовтня ЗОШ №5 відзначила 80-річчя з дня народження сучасного українського поета Бориса Ілліча Олійника. З нагоди величного ювілею колектив школи та учні, під керівництвом вчителя української мови та літератури Олени Сергіївни Бенедюк підготували концертну програму. Це було свято спогадів та сподівань.

У стінах школи відбулася літературно-музична вітальня під назвою “Б’ють у крицю літа”. На захід були запрошені батьки, вчителі, гості та учні школи, а також шанувальники поетичного слова. Учні різних вікових категорій цитували напам’ять поезії Бориса Олійника (А. Половинко, Н. Камінський, О. Дика, Д. Голубчик, І. Мельник, К. Вишемірська), співали його пісні, які вже стали народними (Є. Ординська, А. Темюк та О. Бенедюк, вчитель української мови та літератури). До глибини душі пронизували пісні, написані на вірші поета, які зазвучали у глибокому чистому і проникливому дитячому виконанні.

Учні 8-го, зокрема Н. Безстрашна, С. Петрович та 7-го класів – М. Мосійчук, підготували інсценізацію за однією із поезій поета, супроводжуючи її відповідним відеороликом. Окрім цього, на спроектованому екрані, який править за актову залу, також демонстрували світлини із різних життєвих віх поета, відеофрагменти до пісень та віршів. Ведучі заходу К. Дем’янова, Ю. Ліщинська, А. Повар, Є. Дусик та О. Пінчук не лише згадували біографію письменника, його найвідоміші і найпочесніші збірки та напрацювання, премії, відзнаки, а й ділилися його власними найщасливішими й водночас найболючішими спогадами, переживаннями та враженнями. Бібліотекар школи Тетяна Вікторівна Макарук, презентуючи книжкову виставку видань поета відзначила, що творчий доробок Бориса Олійника складає понад двадцять оригінальних книг і творчий процес його триває.

Не захоплюючись собою, критично ставлячись до своїх здобутків, Олійник продовжує працю, досліджуючи перегини сучасного життя. Усе, що він створив, уже увійшло до історії української літератури, а тому найкращі поезії Бориса Олійника кожне покоління буде відкривати заново.

Олена Бенедюк, вчитель
української мови та літератури,
член профспілки ЗОШ №5.