Додому НОВИНИ Влада і громада Зустріч з прийомними батьками району

Зустріч з прийомними батьками району

537
ПОДІЛИТИСЬ

До Дня усиновлення за ініціативи Бердичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася зустріч керівництва райдержадміністрації із прийомними батьками, соціальними партнерами, селищним та сільськими головами.

Даний захід розпочався вітальним словом до Дня усиновлення голови райдержадміністрації Едуарда Томашевського, словами щирої подяки за нелегку щоденну працю, яку виконують прийомні батьки. Він зазначив, що на сьогоднішній день існує багато проблем у вихованні дітей: матеріальні, соціальні, моральні, етичні. Але незважаючи на це, люди знаходять у собі сили брати на виховання осиротілу дитину для того, щоб дати їм материнську ласку і батьківську опіку, щоб виховати достойних громадян нашої країни та допомогти їм піти у доросле самостійне життя.

Директор Бердичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Продеус у своїй промові зазначила, що проблема виховання і захисту підростаючого покоління ніколи не втратить своєї актуальності. Кожна дитина має право на сім’ю, батьківську любов, ласку та піклування. Роль батьків у цьому переоцінити неможливо. Мало дитині дати життя, необхідно її виховати, оточити материнською та батьківською турботою. На жаль, є діти, які не мають можливості зростати та виховуватись у біологічній родині. В Україні, за офіційними даними, майже 105 тисяч дітей залишились без батьківської опіки. Усиновлення таких дітей, влаштування їх під опіку чи піклування, в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу стали пріоритетним напрямком соціальної політики як держави, так і нашого району. Нині в Бердичівському районі функціонує 10 прийомних сімей, у яких виховується 13 дітей.

Зовсім нова форма сімейного виховання – це патронатна сім’я. Громада дуже потребує цієї послуги, адже кожного року є певна кількість сімей, в яких існує ризик вилучення дітей з біологічної сім’ї. Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування.

Одночасно, під патронат влаштовуються виключно ті діти, які є братами –сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання негативних наслідків.

І ще одна форма допомоги сиротам – це наставництво.

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Організація наставництва здійснюється центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання дитини.

Присутні на заході соціальні партнери – керівники служби у справах дітей, відділу освіти, УПСЗН, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, КУ “ЦПМСД”, центру зайнятості, селищний та сільські голови надавали  кваліфіковані відповіді на запитання, які ставили прийомні батьки.

Бажаними гостями заходу стали стажери корпусу миру США в Україні на чолі з координатором Оленою Слободенюк, яка розповіла про цілі корпусу миру США в Україні на теренах Бердичівщини.

Провідний фахівець із соціальної роботи БРЦСССДМ Людмила Яковенко ознайомила прийомних батьків зі змінами у законодавстві щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Спеціалісти районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підготували та вручили батькам буклети “Пам’ятка для батьків”, “Дитина – дзеркальне відображення сім’ї” та “Батьки і діти – конфлікт поколінь чи взаємопорозумінь”.

Приємним моментом для усіх стала церемонія нагородження прийомних батьків подяками та сімейними оберегами за належне виховання дітей.

Широкомасштабна інформаційно-рекламна кампанія щодо пропагування сімейних форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Бердичівському районі продовжується. Подаруйте дитині – сироті щастя – візьміть її в свою сім’ю! Ваш вчинок зробить цей світ добрішим!

За інформацією про створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, патронатної сім’ї та наставництва звертайтесь до Бердичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Бердичів, пл. Соборна, 23, райдержадміністрація, 2 поверх, каб. 18, тел.: (067) 189-09-06.