Додому НОВИНИ Влада і громада Зустріч представників районної влади та громадських організацій з мешканцями села Садки.

Зустріч представників районної влади та громадських організацій з мешканцями села Садки.

738
ПОДІЛИТИСЬ

14 серпня у селищі Садки Бердичівського району відбулося бурхливе засідання за участі місцевої громади, сільського голови, депутатів селищної ради, представників районного об’єднання “Самопомочі”, голови районної державної адміністрації та заступника голови Бердичівської районної ради. Зустріч відбулася у приміщені сільського клубу. На загальне обговорення було представлено найбільш хвилюючі питання.

Першою, зі звітом про роботу виступила сільський голова Лариса Сергіївна Міняйло. Основним критерієм успішності своєї роботи та роботи виконавчого комітету сільської ради Лариса Сергіївна вважає виконання річного бюджету. У розвитку соціально – економічної і культурної сфери за останні роки вбачаються позитивні тенденції. Це і благоустрій садківського кладовища, і грейдерування доріг, і вечірнє освітлення вулиць. У приміщені клубу старі вікна було замінено на нові металопластикові. Також спільними зусиллями Лариси Сергіївни та місцевих жителів було вирішено проблемне питання садківської школи, яка знаходилась на межі закриття. У цьому році з селищного бюджету для школярів було виділено 140 тис. гривень, а бібліотеку поповнено новими книгами, хоча це є завданням держави. Окрім цього через два місяці планується завершення капітального ремонту ставка, на який теж було виділено значні кошти.

Учасники зібрання оцінили роботу сільського голови на тверду четвірку. Особливо багато питань як і в місцевих жителів, так і у представників “Самопомочі” було до депутата районної ради та керівника приватного підприємства “Климчук” Миколи Петровича Климчука. По-перше, аварійний стан будівлі у центрі села, що належить йому і становить небезпеку для дітей. З пропозицією Миколи Петровича відремонтувати і зробити у приміщені лазню, місцеві були категорично незгодними. І по-друге, найбільш болючою проблемою для села є питання пайових виплат. Пайовики незадоволені передбаченими у складеному з ними договорі 3%-ми виплатами, вимагали від підприємця їх підвищення. Були також претензії щодо самовільно перекопаної польової дороги. Микола Петрович пообіцяв вирішити ці проблеми до наступного зібрання.

Прозвітував про свою роботу і дільничний інспектор Артур Олександрович Шейн. Вилучення самогонних апаратів, мисливська зброя з простроченою ліцензією, сімейні сварки та інші адміністративні правопорушення – ось неповний список справ, з якими доводиться щоденно працювати дільничному. Правоохоронець закликав громадян бути пильними у зв’язку з випадками шахрайства у районі.

З більш загальними питаннями щодо закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад” ознайомив садківчан голова райдержадміністрації Едуард Євгенович Томашевський. Він розповів чого варто чекати жителям села від реформи у майбутньому та як це вплине на їх життя.

Насамкінець виступав заступник голови районної ради Юрій Юлійович Волошин. Він закликав жителів села єднатись у такий важкий для країни час та разом будувати свій спільний дім. Намагатись конструктивно вирішувати свої проблеми і більше довіряти один одному.

Денис Огороднійчук,
студент ЖДУ ім. І.Франка.