Додому НОВИНИ Влада і громада Зустріч із народним депутатом: спілкування та уточнення позицій

Зустріч із народним депутатом: спілкування та уточнення позицій

515
ПОДІЛИТИСЬ

У понеділок в актовій залі райдержадміністрації відбулась зустріч народного депутата України Богдана Кицака з представниками владних структур Андрушівського, Бердичівського, Попільнянського та Ружинського районів. Про що йшла мова, які проблеми обговорювали, читайте далі.

Адміністративна реформа, започаткована декілька років тому, рано чи пізно має добігти свого логічного завершення. Саме це обіцяли зробити якнайскоріше як президент Володимир Зеленський, так і політична сила, яка отримала більшість у парламенті – «Слуга народу». Тому як уряд, так і окремі народні депутати започаткували активне обговорення наступних кроків у громадах.

Долучився до цього процесу і Богдан Кицак. Тому на робочій зустрічі в райдержадміністрації говорили про завершення процесу децентралізації та адміністративно-територіальний устрій, перспективні плани, про ефективність взаємодії державного керівництва з місцевими ланками громад. Вірніше, власну позицію озвучив народний депутат, адже процес обговорення тільки розпочався, і сьогоднішня зустріч стала першою в цілій низці наступних зустрічей-обговорень.
Депутат повідомив, що до кінця року будуть сформовані та затверджені нові перспективні плани, які стануть основою для нового адміністративно-територіального устрою на рівні округів і нижче. Щоб ОТГ змогли продемонструвати свою ефективність, їм необхідно з покладанням великих зобов’язань надати з боку держави ще й великі можливості. Інакше, стверджує депутат, сама суть процесу децентралізації просто втрачається.

Голови окремих громад озвучили власні думки щодо подальшого
об’єднання в округи. Наприклад, Попільнянська громада бажала б
увійти не до Бердичівського округу, а до Житомирського (посилаючись на транспортне сполучення, економічні зв’язки та інше). Інші громади підняли питання рівнем нижче – перерозподіл податків, визначення критеріїв спроможності.

Присутні на зустрічі голови громад уважно слухали, а після деяких тверджень депутата жваво цікавились його власною позицією щодо того, чи іншого питання. Так, хоча попервах мова йшла про адмінреформу, присутні не могли не запитати Богдана Кицака про його позицію щодо майбутнього запровадження ринку землі. Ось що він відповів:

– Моя особиста позиція: землю може викупляти в громадянина виключно держава у Державний Земельний Банк. … Щодо голосування за законопроект: як тільки він буде запропонований, ми ознайомимо його з представниками громад та проведемо громадські слухання і там ви висловите свою думку. Якщо більшість у залі не буде згодна з тими пропозиціями, які будуть закладені в законопроект, тоді я особисто не буду підтримувати даний законопроект, незважаючи на позицію фракції.

Далі представники громад підняли декілька наболілих питань, які вносять достатню долю плутанини як у поточних напрямках діяльності громад, так і в майбутньому запровадженні ринку землі. Наприклад, як зазначила Бистрицький сільський голова Світлана Барановська, досі не вирішена проблема з земельними актами, які надавались селянам державою без внесення кадастрових номерів. Саме такі акти не внесли до Публічної кадастрової мапи України, що в майбутньому призведе до плутанини та численних проблем. Наступне питання підійняв Малосілківський сільський голова, який вказав на проблему щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО (більшість яких, до речі, проживають навіть не в Житомирській області!) із земель резерву, що вже декілька десятиліть використовуються цілком легально місцевими селянами. Не те, що селяни не бажають віддавати ці ділянки, а існує цілком слушне побоювання, що учасники АТО з Житомира, Одеси, чи Миколаєва, кому вирішить передати ділянки держава, як тільки буде можливість продати – продадуть її, та ще й за будь-яку ціну, навіть мінімальну. На зустрічі пролунало ще декілька наболілих питань, наприклад, фінансування тієї ж
районної лікарні, оптимізація навчальних закладів та інше.

Як не дивно, на зустрічі не були присутні представники найбільшої громади – міста Бердичева. А вони, думається, також мають власне бачення та нагальні проблеми.

Наприкінці депутат та представники громад домовились зустрітись у грудні та обговорити пророблену роботу в питанні формування перспективних планів, законодавчих змінах щодо децентралізації та моделі аграрної реформи. Отже, обговорення у запропонованому депутатом форматі, триватиме.

Анатолій Горобчук.